Skocz do zawartości

m43 stukot silnika(VIDEO)przy dodawaniu gazu.


pablo07

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

W styczniu kupilem bmw E46, silnik m43, 316i z przebiegiem 175 tys km.

 

Od kiedy go kupilismy na cieplym silniku przy odpalaniu zapalala sie na chodzacym silniku zolta kontrolka oleju(jak na filmie). Przy 200 tys km doszedl teraz stukot silnika.

 

Stukot jest jak sie dodaje gazu badz samochod spada z obrotow. Przy jezdzie na autostradzie (tak przy 120 km/h) jadac jedna predkoscia tez jest ten stukot. Przy dodawaniu gazu stukot zanika i przy okolo 140 sie nie pojawia.

 

Co to moze byc?

 

Jak dodac film na forum?

 

Dodaje dwa filmy:

 

[/

 

[/

Do tych usterek dochodza jeszcze:

- otwierajacy sie bagaznik z pilota lub kluczykiem- przycisk na klapie nie dziala

- wypalony waz do takiej puszki ktora chyba sluzy do podgrzewania powietrza na zimnym silniku. Jest tak ze jak silnik chodzi to ten zawaor puszcza gorace spaliny do tej czarnej rork ktora byla polaczona plastikowa nasadka ale ta sie stopila od goraczych spalin.

IMG_2011.JPG

- ciezko chodzace wspomaganie kierownicy- czasami chodzi normalnie ale najczesciej ciezko jakby dzialalo tylko w polowie. Pompa nie brzeczy a plyn jest w porzadku.

 

Macie moze jakis pomysl na te usterki?

Edytowane przez pablo07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta kontrolka oznacza minimalną ilość oleju silnikowego,dlatego sprawdź na bagnecie ile go jeszcze masz.

Jeżeli wskazanie będzie okej tzn,że mógł paść Tobie czujnik poziomu oleju-dosyć częsta przypadłość w tych autach.

Jeżeli chodzi o te odgłosy z silnika to może być niestety panewka,chociaż nie jestem mechanikiem i nie powiem Ci tego na 100%-z tą panewką to niestety też nierzadka przypadłość w tych silnikach...ale może wypowie się ktoś jeszcze.

PS jak wymieniać czujnik to tylko na ori,bo zamienniki kompletnie tutaj nie zdają egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlej olej do pojemnika, jak będą w nim opyłki metalowe albo takie w kolorze miedzianym to panewkę którąś trafił szlak . Jednak spróbuj zaobserwować czy przypadkiem nie ma w oleju kawałeczków plastiku być może rozleciał Ci sie slizgacz od rozrzadu i łancuch tłucze po obudowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za szybkie odpowiedzi.

Stan oleju jest w porzadku.

 

Wiec pytania.

1. Jak sprawdzic czy slizgacz jest w porzadku? Da sie go samemu wymienic ze srednia wiedza mechaniczna? Czy duzo trzeba rozbierac przy silniku?

2. Jesli sprawdzic panewki to czy miska wyjdzie bez specjalnego demontazu czy trzeba zzrucac sanki?

3. Jesli to panewka to starczy sama wymiana i czy trzeba wymieniac wszyskie czyli na slilniku i na wale? I czy wymiana wystarcza najczesciej czy trzeba szlifowac wal?

 

Jaki olej najlepiej zalewac do tego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z panewkami to loteria, z reguły jak już klepie to wał lubi uszkodzić, ale widziałem też takie to wału nawet nie tknęły. Ogólnie to zdejmij najpierw pokrywe zaworów i tam się porozgladaj. masz o tym jakieś pojęcie ? Dzwiek narasta jak zchodzi z obrotów wiedz albo panewki alo coś z rozrządem . Co do oleju sprawdzałes tylko na bagncie ? zlej go tak jak mówie do pojemnika, zostaw z tym pojemniku na jakąs godzinke i potem deliaktnie nie mieszając zlej gdzieś indziej przez pończoche. Na dnie naczynia obserwuj osad jaki pozostał. Jezeli jest taki koloru miedzianego to na 100% któraś panewke trafił szlak. Zrób tak jak mówie i wtedy będziemy szukać dalej.Co do ewenyualnej wymiany to panewki na tłokach(a te z reguły siadają) da sie wymienić sciagajac miske olejową. Co do samych panewek. jęzli na wale są ładne tzn nie jak to sie mówi czerwonawe tylko ładne srebrne bez rys itp to a auto chodziło to moga być. Jednak najpierw sprawdz olej tak jak pisze to dość niezawodny sposób na zdiagnozowanie tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukot jest mocny przy dodawaniu gazu. Przy schodzeniu z obrotow jest raczej cichy stukot. Na wolnych obrotach tez cichutko stuka, ale za chwile przestaje.

 

Mechanik mowil ze lancuch i prowadnica jest luzna. Ale w sumie wczesniej mowil ze panewki stukaja bez zdejmowania miski. Wiec az tak mu nie wierze. Moze profilaktycznie wymienie te panewki gdyz koszta z tego co widzialem nie sa duze. Jezeli stuka lancuch to wymienic caly komplet czy tylko prowadnice i napinacz? Czy opisywal ktos wymiane tych elementow w silniku M43 na forum?

Do zdjecia miski olejowej trzeba odkrecac sanki?

 

Co do wymiany oleju to jaki olej bylby najlepszy? Do SAABa zawsze lalem Castrol 5w30 i mimo ze saaby maja wielki problem z panewkami to jeszcze nigdy zaden samochod na tym oleju sie nie zatarl ani nie padla zadna turbina. A miski olejowe po zdejmowaniu byly idealnie czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalać ten sam olej jaki lałeś do SAABA.Generalnie powinien być to full syntetyk do wyboru Castrol,Valvoline niektórzy chwalą też Motula i powinien byc to olej oryginalny a nie z beczki.Ja mam u siebie castrol 5w30 i genralnie okej jest choć po 10 tys km odezwały mi się hydrauliczne popychacze i zasugerowano mi zmianę na poł syntetyk.Do tych aut należy lać pełen syntetyk dlatego też nie pójdę za tą poradą i zostaje przy castrolu full syntetycznym ale jeszcze nie wiem czy będzie to 5w30 czy 5w40.Na pewno oba są w porządku-byle były oryginalne.I jednak tylko full syntetyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS te popychacze o,których wspomniałem odzywały mi się już zimą więc to na pawno nie wina oleju tylko pewnie zużytych popychaczy.Sam olej w sobie jest w porządku,choć osobiści zastanawiam się czy nie stał się w ostatnim okresie po przejechaniu na nim 10 tys km zbyt rzadki ale to tylko domysły.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.