Skocz do zawartości

E46 323i Koszty uszczelki


tomek-p05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem BMW e46 323i, niestety okazało się ze kupiłem auto z walniętą uszczelką pod głowicą. Byłem na badaniu na obecność spalin w układzie chłodzenia i wyszedł pozytywny (czynnik zmienił kolor). Podzwoniłem po warsztatach w okolicy Katowic specjalizujących się w bmw i usłyszałem kwoty rzędu 2500 - 3000 zł. Czytając posty znalezione w internecie niektórzy podawali kwoty 2500 i były one nazywane astronomicznymi przez innych którzy pisali ze zrobili to za 600 czy max 1000 zł z planowaniem głowicy. Na jaki wydatek się przygotować ? Co warto zrobić przy okazji zdejmowania głowicy ? Jaką uszczelkę kupić ? Widziałem ze są różne grubości, od czego to zależy ? Wypadało by tez zmienić olej, obecnie jeżdżę na castrolu 0w40 i zastanawiam sie czy zmienić na inny czy zostać przy tym. Jeżeli ktoś może polecić jakiś warsztat w okolicy Katowic to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta mu nie oddam bo po prostu nie chce, no i wrzuciłem do niego już instalacje gazową za ponad 3 tyś. Generalnie postanowiłem że chce to auto zrobić. A o to że odda mi pieniądze za naprawę to nie chce się nawet łudzić, bo sie pewnie wypnie na mnie i powie że nie wiedział. No chyba że masz pomysł na jakieś argumenty które bym mógł wykorzystać i przyparły by go do muru. Sam nie mam w ogóle doświadczenia w takich sprawach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli radzisz żeby się z nim kontaktować i żądać pokrycia kosztów naprawy ? Potrzebuje jakieś specjalistycznej diagnozy żeby mieć co mu pokazać ? Jeżeli wiesz coś więcej mógłbyś mi przybliżyć trochę temat ?

 

Dowiedziałem się ze i tak powinienem zrobić uszczelkę a potem przedstawić mu fakturę. Proszę o pomoc jeżeli chodzi o resztę pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe uszczelki pokrywy zaworów,

kolektorów wydechowych, kolektora ssącego

głowicy

Uszczelnienia zaworowe pewnie też polecą do wymiany bo prawdopodobnie są już plastikowe

Do sprawdzenia zawory

planowanie

nowe śruby głowicy

nowy olej

nowy płyn

Warto wymienić świece chyba że są w dobrym stanie i płyn nie wchodził w komorę spalania

 

Jeśli płyn mieszał się z olejem to płukanie układu chłodzącego

dobrze jest wlać na dosłownie kilka min jakiś tani olej jeśli się mieszał płyn z olejem i zlać go dopiero później zalać olej taki jaki ma być.

 

Do tego jeszcze robocizna i nie ma szans wyrobić się w tysiaku. Nie wiem jak można zrobić porządnie uszczelkę za 600zł jak sam olej i płyn to połowa budżetu a gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez faktur 600zł robocizna .

Koszt uszczelki od 200-300 zł erlinga

sprawdzenie + planowanie pewnie ok 200 zł

śruby ok 150zł ?

olej filtry - 300zł

 

 

Z tym , że jeśli chcesz pojeździć warto zainwestować w głowicę i ją zregenerować (el. zurzyte) w moim wypadku m47 ok 900zł oczywiście ze sprawdzeniem , planowaniem przy czym teoretycznie mam głowicę w stanie idealnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nigdy tage nie robiłem ale na chłopski rozum wydaje mi sie ze od tego ile zbiora Ci głowicy .

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma sensu kupować uszczelki przed zdjęciem głowicy, myślałem żeby trochę zaoszczędzić kupując sam części ale wychodzi ze mogę kupić tylko olej i płyn. Jak już robić to robić kompleksowo i jeździć autem jeszcze kilka dobrych lat

 

Hmm co do cen uszczelek jeśli nie masz nigdzie rabatów a chcesz kupić na allegro to się nie opłaca .

Ja zakupiłem przez firmę która robiła regeneracje i cena była o 25% niższa niż na allegro , a zakładam , że prowizję też sobie skasowali

 

Mowa o erlingu który jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie, że można, ale obstawiam tekst: widziały gały co brały..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.