Skocz do zawartości

[E46] 330d m57 - Czujnik wału.


bo0L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dzisiaj spotkała mnie przykrośc ze strony mojej buni. :(

 

Po przejechaniu kilku kilometrów stanąłem pod marketem aby udać się szybki na zakupy.

Po powrocie do samochodu niestety bunia nie chciała odpalić i skoczylo się holowaniem do domu.

 

Od razu po powrocie podpiałem samochód pod kompa (inpa) i wyszedł mi bład silnika:

7717 Monitoring Speed (rpm)

Malfunction speed rpm sensor of the camshaft

Camshaft sensor signal

 

O dziwo po jakiejś godzinie samochód odpalił na dotyk. I spokojnie pokonałem testowo około 10 km, po czym zgasiłem i już

niestety pozostał dźwięk rozrusznika. :/

 

Odczekałem kolejną godzinę i znów odpala "na dotyk". Moja konkluzja - odpala tylko na zimnym silniku...

 

Siedzę już parę godzin i przewertowałem sporo postów - i doszedłem do wniosku że odpowiedzialność ponosi jeden z dwóch czujników:

 

14 Czujnik impulsów wału korbowego 13622247926

 

lub

 

18 Czujnik wałka rozrządu 13627794646

 

I teraz moje pytanie, który z tych dwóch czujników odpowiada za powyższe objawy? Bo bład w inpie podobno jest "wspólny" - znajdują się na tej samej szynie.

 

Nie chciałbym ładować się w koszty kupując oba czujniki, lub podejmować ryzko strzelając. ;)

 

Z góry dzieki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Camshaft to wałek rozrządu :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem dokładnie takie samy objawy i wymieniłem czujnik wałka rozrządu który znajduje się pod pokrywą silnika z przodu na głowicy(jest mocowany 2 śrubkami)Wymienisz i problem na pewno zniknie.Tylko jedna rada NIE KUPUJ ZAMIENNIKA!tylko i wyłącznie oryginał może też być używany ale niech Ci sprzedawca da gwarancję że jest sprawny na 100%.Chyba że wolisz nówkę z tym że kosztuje 200zł jak nie więcej.Ja kupiłem ze znanego serwisu aukcyjnego za 80zł a wymieniałem go jakieś pół roku temu i od tej wymiany wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zgadza sie. Miałem to samo kupiłem nowy czujnik ori dałem cos w granicach 300 zł Małe sprostowanie przykręcany jest na jedna śrubkę :cool2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. Miałem to samo kupiłem nowy czujnik ori dałem cos w granicach 300 zł Małe sprostowanie przykręcany jest na jedna śrubkę :cool2:

tak masz rację i pamiętam że sporo się namęczyłem przy jej odkręceniu ponieważ była na nietypowy klucz- odwrotność torxa.Do M57 pasują również czujniki od E46 318D,320D(tylko wersja 150KM) i E39 530D oraz 525D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Koledzy, od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem autka (bmw e39 530D 184 KM). Winowajcą jest czujnik wałka rozrządu. Wyjąłem ten czujnik i wpisałem numer w RealOEM, okazało się że jest to czujnik od M3 S54 (2 349 320F), przez 6 lat było dobrze. Czy tu jakaś pomyłka w katalogu mogła nastapić, miał ktoś już taką sytuację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.