Skocz do zawartości

E46 N42 318i kasowanie błędów


QosmioE46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów,

 

jako że jestem po trasie na obczyźnie nie mam jak skasować błędów a jestem pewien że wyskoczył mi błąd sondy poprzez check engine. Nie mam tu gdzie i jak podpiąć pod kompa. Czy są jakieś możliwości skasowania błędów poprzez np. akumulator albo coś?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czy check engine gdy się zapala jakoś spowalnia auto albo coś? Bo jestem pewny akurat że to sonda- ostatnio Bunia miała konkretny remont silnika i tylko to zostało, z resztą zawsze na trasie ~1000km prędzej czy później wysypała checka.

 

Myślałem, że gdy BMW dostaje checka to przechodzi w tryb awaryjny i zmniejsza się moc itd. Chociaż nie odczułem czegoś takiego. Może ktoś mnie utwierdzi jak to jest? Bo jeśli ma sobie świecić i nic nie będzie z tego to olał to :) Chociaż jestem osobą, której jak coś się świeci to szaleje, ale jakoś przeżyje do przyjazdu do ojczyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy komputer z powodu sondy nie może przejść w tryb awaryjny nie zapalając nawet check. Moim zdaniem czy ci się on świeci czy nie auto nie działa optymalnie na zabitej sondzie. U mnie się check nie zapalał a jak sobie zobaczyłem na live data jak pracuje sonda przed katalizatorem to... i nie było widać różnicy w jeździe. A naprawdę na biegu jałowym był zalewany (śmierdziało benzyną) a na wyższych obrotach elegancko wypalał gniazda na mieszance ubogiej :mrgreen: wrócisz do domu, zmień lambdę, usuń błędy i gitara. Ja bym się nie przejmował tą kontrolką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.