Skocz do zawartości

Licznik nie nabija kilometrów


Figurant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej 520i M20B20 z 1990 roku z licznikiem analogowym pojawił się ostatnio taki objaw, że prędkościomierz działa,

ale nie nabija kilometrów (ani przebiegu całkowitego ani licznika dziennego).

Rozebrałem dziś całe zegary i nie znalazłem niczego niepokojącego, licznik palcem daje się lekko kręcić.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak mogę szukać dalej usterki (niestety większość informacji w necie jest dla wersji z wyświetlaczem a nie

licznikiem tradycyjnym/analogowym).

Dziękuję

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Dodam, jeszcze, że ja skasowałem licznik dzienny po zatankowaniu po ruszeniu ze stacji benzynowej.

Czy mogłem w ten sposób go "dorobić". Po zakupie 400 km od domu całą trasę było OK. Siadło na drugi dzień właśnie po tankowaniu.

Ten pręskościomierz/kilometrościomierz ma na sobie 2 kondensatory - może one padły (optycznie są ładne).

 

PS Generalnie to chciałbym stary licznik i oryginalny przebieg a nie wyświetlacz poliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracam z tematem.

Chciałbym poprosić o podpowiedź w moim rozumowaniu.

Mianowicie skoro prędkościomierz działa to należy rozumieć, iż usterka powinna mieć charakter mechaniczny np. uszkodzenie jakiejś zębatki w liczniku (może ktoś tam już coś grzebał i np. korygował licznik?).

Pytanie czy zespół licznika (rolki z cyframi) da się jakoś wyjąć, aby je móc z powrotem zamontować czy jest to jednorazowo składane właśnie poto, aby nie korygować ustawień przebiegu?

 

Chcę mieć auto w oryginale i stąd chcę koniecznie uruchomić w pełni te zegary a nie wymieniać na nowsze z wyświetlaczem.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Ale czy to znaczy, że nie będzie możliwości wymiany np. uszkodzonego trybika, gdyby tak się okazało. Oglądając wyjęty z zegarów cały element licznika wygląda na to, że przebieg jest napędzany tak samo jak

prędkościomierz, i że gdzieś coś musi być mechanicznie uszkodzone, że prędkość pokazuje a km już nie. Sam licznik palcem chodzi bardzo lekko i nie "haczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.