Skocz do zawartości

e39 520i 2001 ///M by konradex


konradex

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna pogoda za oknem, żona z dziećmi wyjechała, więc ja za odkurzacz, :mrgreen: za płyn do mycia okien, środki do konserwacji skóry oraz czyszczenia plastików i oto mój diabeł po całym dniu zabawy :mrgreen:

 

http://images69.fotosik.pl/110/7a95ab45c0eee375med.jpg

http://images67.fotosik.pl/110/d308b9f9d6b4e026med.jpg

http://images68.fotosik.pl/110/7fdf8f096d1439d0med.jpg

http://images67.fotosik.pl/111/5f135771c59def77med.jpg

http://images68.fotosik.pl/110/365bb80d0aae3d48med.jpg

http://images70.fotosik.pl/109/afa0062686ac9380med.jpg

http://images70.fotosik.pl/109/97ddcb1b8765a401med.jpg

http://images70.fotosik.pl/109/6f671d2ae0844910med.jpg

 

Moje szczęście potrwa zapewne tylko do środy, gdy wróci synek i jak to ma w zwyczaju zje sobie ciepłą bułeczkę w aucie, po czym wygodnie oprze swoje nóżki o przednie siedzenie pasażera. :duh: Ja już nie mam siły po raz kolejny mu tłumaczyć, że... Jak dorośnie i będzie miał swoje dzieci to zrozumie...

 

I teraz ciekawostka - właśnie sprawdziłem, że w Irlandii najtańszy egzemplarz z M pakietem z tego rocznika kosztuje 1100 euro, zaś najdroższy 2600 euro.

A ja właśnie myślałem o zmianie auta, ale jak mam je oddać za tyle za ile one obecnie chodzą, to wolę już zajeździć je na amen. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

śliczna ....

bo podobna bardzo do mojej

mam wyposazenie równie "bogate"

czyli brak xena, parktronica

klimatronica można "zrobić na szybko" ale nie bedzie działać wybór miejsca wydmuchu. Jak chcesz info to pisz PW.

 

autko sliczne, bardzo ładnei utrzymane- ja swojemu cofam fotel pasażera tak więc nie dotyka nogami - ma niecałe 5 lat. żona jeździ z nim z tyłu.

 

Zdejmij te znaczki M pls :) chociaz z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronika miałem w poprzednim modelu e39 i uważam, że jego obsługa jest bardzo niewygodna w porównaniu do pokręteł. Mieszkam w takim kraju, że rano zawsze jest zimno, :duh: zaś po południu potrafi być gorąco, :mrgreen: więc sekundowo poręcisz w lewo i jest zimno, lekko w prawo i ciepło. W klimatroniku to wciskasz przyciski na lewą i prawą stronę i czekasz zanim nabije po 0,5 stopnia do żądanej temperatury. Dlatego też ucieszyłem się, że ten model nie ma klimatronika.

 

Zaś co do innych zabawek od BMW to wiadomo, fajnie by było mieć dużą nawigację, ściemniające się lusterko (miałem wcześniej, super sprawa), może rolety, parktronic, ale jest jak jest. To typowa FULL OPCJA :mrgreen: jakich pełno w ogłoszeniach.

 

Mój synek ma 6 lat, zaś żona zawsze jeździ z przodu, więc nie udaje mi się utrzymać czystości takiej jaką bym chciał. Ale ostatnio byłem twardy, :8) powiedziałem mu, że jak zje bułeczkę w aucie to do domu wróci pieszo. Zadziałało i jak na razie jest całkiem czysto. :cool2:

 

A co do emblematów to wiem, że są wieśniackie, ale mi nie przeszkadzają. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzyteczności jak klimatronica- jak najbardziej podzielam.

U mnie bardziej aspekty wizualne przemaiwały- wszystkie maja climatronic, auto na wypasie a tu pralka....

 

Co do bułeczek synka- to rozumiem ze jest piekarzem i zawsze gdzies je przemyca do auta....

Czy to moze rodzice mu dają do rączek..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zerknąłem do Twojej galerii i rzeczywiście nasze auta wyglądają identycznie, tylko Ty masz kierownice po złej stronie :norty:

 

A co do synka to oczywiście jest diabelnie głodny tylko wtedy, gdy jesteśmy na zakupach i jak nie zje do umrze z głodu. :8) Oczywiście mamusia robi co może, aby chłopczyna dostał swoją świeżą bułeczkę. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bardzo ładne :)

 

Co do klimatronika to szczerze nie rozumie. Masz ustawione np 21st. jest gorąco to od razu zaczyna lecieć chłodne powietrze (takie samo jak przy 16st) bo na początku zbija temperaturę i wieje jak najniższą temp.

 

Masz zimno to wieje jak najbardziej gorącym powietrzem ( o ile temp silnika na to pozwala)

 

Dlatego bez sensu w lato jest dawać na początku 16st bo przy 23 będzie leciało tak samo zimne powietrze. A kółkami trzeba wachlować w lewo i w prawo jednym iu drugim. W e39 bardzo brzydko to wygląda w porównaniu do panelu. Do tego są po dwa kółka na stronę co dodatkowo psuje wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jest tak miło jak opisujesz...

 

Jedziesz rano, jest zimno, nastawiasz + 25 stopni, aby było ciepło. Silnik się grzeje i po jakimś czasie masz już ciepło. Jeżeli jest za gorąco to ustawiasz sobie odpowiednią temperaturę i jak temperatura się już wyrówna, to dalej jedziesz już bez bawienia się z klimatronikiem. Oczywiście cała operację robisz na lewą i prawą stronę auta.

Po pracy jest gorąco, więc zbijasz temperaturę do 16 stopni, a jak jest dalej lipa to włączasz klimę i jedziesz do domu.

Oczywiście cała sprawa się powtarza rano.

 

W przypadku "pralki" przekręcasz pokrętło w lewo i prawo i od razu sprawa załatwiona bez konieczności czekania aż klimatronik doda, lub odejmie po pół stopnia, aż dojdzie do wskazanej temperatury.

 

Zauważ, że w modelach e60 klimatronik jest już rozwiązany za pomocą pokręteł. Moim zdaniem jest to po prostu bardziej funkcjonalne.

 

Takie są moje spostrzeżenia, ale jak rzeczywiście bullet77 zauważył - "pralka" nie wygląda elegancko. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ustawiasz na 16jak jest ciepło a jak jest zimno ustawiasz aż 25? Co to ci zmieni? Myślisz że szybciej schłodzisz wnętrze?

Nieumiejętnie korzystasz z klimatronika... To co robisz jest bez sensu. Jak zimą masz na 21 w mroźny dzień to czy dasz na 21 czy na 32 to i tak będzie leciało takie samo gorąco bo klimatronik dąży jak najszybciej by rozgrzać wnętrze. Ty wachlujesz temperaturą bezsensownie i potem raz dajesz większą raz mniejszą.. Ale to jest przyzwyczajenie z pokręteł właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ustawiasz na 16 jak jest ciepło a jak jest zimno ustawiasz aż 25?

 

Jak mam zimno to ustawiam na 25, a jak gorąco to na 16 - chyba to normalne. Klimatronik ma taką zaletę, że mogę ustawić dokładnie żądaną temperaturę z dokładnością do pół stopnia. On natomiast sam dopasuje intensywność podmuchu. Na początku będzie dmuchał silnie, a potem stopniowo gdy temperatura dojdzie do wskazanej, to wyrówna siłę nadmuchu do najbardziej optymalnej. Tak to przynajmniej u mnie działało i te codzienne zmienianie żądanej temperatury poprzez jednoczesne trzymanie przycisków na stronę lewą i prawą, i czekanie aż potencjometr ustawi wskazaną przeze mnie temperaturę wnętrza doprowadzało mnie do obłędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21st czy lato czy zima. I tak na klimatroniku się robi. Ew pewne 1-3st korekty

 

Nie rozumiesz zasadę działania klimatronika.

Co ci da ustawienie w lato w rozgrzanym aucie na 16st? To samo będzie przy 21st a nie będziesz musiał po jakimś czasie wracać wyżej bo będzie robić się za zimno. nie ma sensu takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to Ty nie rozumiesz działania klimatronika.

 

W zwykłej "pralce" ustawiasz gałami zimno, ciepło, gorąco - koniec fanaberii.

 

W klimatroniku ustawiasz dokładnie żądaną temperaturę. Masz regulację co pół stopnia. Jak masz takie życzenie to ustawiasz sobie przykładowo 19,5 stopnia. Resztę może za ciebie zrobić klimatronik, czyli dopasuje moc nawiewu, oraz którędy powietrze ma dmuchać.

 

Jest lato, 30 st za oknem, chcesz mieć w aucie 19,5 stopnia, nastawiasz tą temperaturę plus włączasz klimę i po chwili cieszysz się zadaną temperaturą. Klimatronik zadba również o to, aby przy dłuższej podróży nawiew za bardzo Cię nie chłodził, gdy już wewnątrz auta będzie żądana przez Ciebie temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas obecnie są takie temperatury, ze działanie klimatronika dobrze widać.

Jadąc do pracy na zewnątrz 12 stopni więc mając ustawione 21- leci ciepłe powietrze

Wracając z pracy nadal mam ustawione 21ale na zewnątrz jest duzo cieplej więc klimatronich chłodzi. - nic nie reguluje.

 

ale każdy robi co chce i jak chce i to jest piekne :)

peace love and cocaine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wszyscy uważają, że pokrętła to coś złego.Może chodzi o to że wyświetlacz i sporo guziczków to taki bajer,szpan i to wygląda.

Też miałem u siebie pokrętła tylko miałem na 4 pokrętłach,temperaturę prawej i lewej strony miałem regulowaną oddzielnie i nie narzekałem na to wcale.

Mam w drugim klimę automatyczną i tez mi to pasuje.Fakt, że nie wiercę cały czas gałkami od temperatury :wink: :mrgreen: tylko czasami dam 1 czy 2 w górę jak klima chce mnie zahibernować.

Zdjął bym tylko te M znaczki :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.