Skocz do zawartości

Awaryjne otwieranie tylnej szyby w touringu


Bert Mega Wariat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dawno mnie tu nie bylo,tzn ze dawno nic sie nie popsulo :) Od pewnego czasu borykam sie z nie otwierajaca sie tylna szyba w klapie bagaznika.Podejzewam ze to przewody w zawiasie i zeby sie tam dostac musze otworzyc szybe .Wiec pytanie brzmi,jak otworzyc szybe awaryjnie? z gory dziki za sugestie,pozdrawaim :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz na chama odgiąć trochę osłonę klapy i jakimś drutem spróbować złapać za cięgno rygla i odblokować, lub rozkręcasz osłony przewodów na zawiasach i tam podajesz napięcie na kabelki tego siłowniczka który zwalnia blokadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie,zacząłem od silniczka i trafilem w 10ke,najprawdopodobnie winowajca jest rezystor podlaczony rownolegle,kiedy puszcze napiecie bezposrednio,silniczek obraca sie jednostajnie,przez rezystor wykonuje 3-4 obroty i staje,musze rozgryzc tylko jego rezystancje i powinno byc ok :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja u siebie w turasie po prostu rozebralem plastiki. Wtedy jest sporo widac. A ciegno/mechanizm do twierania szyby jest na wierzchu. U mnie zlamal sie przewod przy wtyczce do otwierania szyby.

Shadow69 - masz racje. Ale gdy ja probowalem otworzyc ja, to nie znalazlem schematow, fot, opisow aby dac napiecie. Troche ryzyko. Odgiac plastiki moze byc ciezko. U mnie nie dalo sie. Musialem rozkrecac a i tak pare zatrzaskow/spinek ucierpialo. W sumie duzo zalezy od umiejetnosci i pomyslowosci naprawiajacego. ;)

Bert - wymieniles rygiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wymienilem rygiel.Rozebralem stary rygiel i myslalem ze to wina silniczka lub kondensatora,ktory jest podpiety do niego ale okazalo sie ,ze to przyczyna mechaniczna,najprosciej bylo wymienic caly rygiel,koszt niewielki,wymiana to max 20min. Plastiki sciagnac to dokladnie kwestia umiejetnosci,ja mam to juz przetrenowane,wczesniej sciagalem ze wzgledu na poluzowany zamek w kpapie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.