Skocz do zawartości

Zakup E30 + Swap + Pare pytań.


Bakasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Już niedługo będę szukać swojego klasyka jakim jest E30. Po zakupie prawdopodobnie zagości tam m54b30.

 

Jak wiadomo, E30 nie posiadało kontroli trakcji (chyba), oraz w paru wersjach było bez ABS.

 

Jeździłem już paroma RWD lecz nie z taką mocą oraz z systemami pomagającymi zimą.

 

Moje pytanie, czy będzie dało się jeździć taką E30 3.0L zimą, bez ABS (tutaj może znajdę) oraz bez DSC? Czy w ogóle da się nad nią zapanować?

Naprawdę szukam odpowiedzi i porad w tej sprawie.

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie takie auta ludzie ujeźdzają zimą i dają radę. Tutaj tylko i wyłącznie wszystko zalezyod od umiejętności i dobrych opon zimowych.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O to chodzi, jak spokojnie jedziesz to spokojnie wszedzie dojedziesz bez zadnych systemow. Chociaz ABS jest mile widziany w kazdym aucie przez caly rok :D Ja dwie zimy E36 przelatalem na letnich takze nie masz sie co martwic ze na zimowkach dobrych sie nie da :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem wczorajszym posiadaczem bmw e30 1.8 w sedanie (biała strzała) chciałbym zapytać o parę rzeczy fachowców konkretnie chodzi mi o zrobienie swapu ale chciałbym się wziąć od podwozia zacząć od hamulcy i jechać po kolei moje pytanie jest następujące

-auto posiada bębny chciałbym tam wsadzić 2.8 lub 3.0 benzynę będzie tam jeden z tych silników chciałbym wiedzieć jakie najlepiej zamontować hamulce z przodu i z tylu żeby przy takiej mocy wychamować ta strzałą;) za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do spokojnego hamowania z 200 starczą dobre wentyle z przodu od e30 i swab tarcz na tył. Ale jeśli chciałbyś coś wiecej, to musisz kombinować na wahaczach z e46, mpersonie z e36, coś tam porzeźbić (poczytaj na forach o driftach, tam swap z 4 śrub na 5 śrub są opisane krok po kroku) i możesz miećtarcze z e46 330d z przodu. Na tył klasycznie swap belki w wahaczami od e36 compact. Wada......z przodu do tarcz z 330d e46 wchodzą tylko 17 cali.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Dsc bylo tez w e30 ale znalezc takie to malo realne. Z abs nie powinno byc problemu. Ogolnie to latwo nie bedzie, trzeba sie pilnowac przy tak lekkim aucie i takiej mocy. Abs w sumie na sniegu i lodzie niewiele pomaga, za to w zakrecie wyjechac tylem takim autem to mozna bardzo latwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASC w E30???

Pzdr

pytasz czy występował w E30, czy montaż jest możliwy ?

na 99% nie występował, może ktoś potwierdzi. Też chciałbym wiedziec w którym roku sie pojawiło i których modelach

 

Można się czasem zdziwić jeśli chodzi o takie wyposażenie, np. E24 w stanach było dostępne z poduszką powietrzną kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kontrola trakcji nie była dostępna w e30, nigdy. W e36 jako opcja też byl dostępny dopiero po 93 roku. W e30 był tylko ABS. Do trakcji slużyła mechaniczna szpera a nie elektyczne kagańce. :D :D

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.