Skocz do zawartości

e39 Sportowe amortyzatory MTS a spężyny M-technik


dolek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na przeglądzie wyszło że mam przednie amortyzatory do wymiany, a były to Sachs dedykowane do zawieszenia M-technik czyli -20 mm. Cena Sachs-ów troche mnie odstraszyła i kupiłem amorki sportowe MTS Technik i zaczął się problem! Auto stoi jak koza! Sprężyny zostawiłem M-technikowe, a między nadkole a opone mogę wsadzić trzy palce. MTSy które kupiłem podobno sa przeznaczone do sprężyn obniżających od -30 do -80 mm i ciekawi mnie, czy to że moję auto stało sie terenówka jest spowodowane tym że są żle dobrane sprężyny względem amorków? Sprężyny sa -20 a amorki od -30 do -80. Czy to może być wina zle dobranego kompletu? Zrobiłem na tym komplecie jakieś 300 km i auto nieznacznie sie obniżyło i raczej juz w dół nie pójdzie...patrzeć sie na to auto teraż nie da. Z góry dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na zwrotnice i rzeczywiście tak jakby nie weszła do końca...wyglada na to ze spaw na amorku przeszkadza i na oko nie dochodzi 0,5 cm, ale to aż takiej roznicy raczej nie robi. Druga sprawa to ulozenie sprężyny. Jak ona prawidłowo powinna byc ułożona? Koncem zwoja w środku tego zagięcia na talerzyku? U mnie koniec sprężyny jest przed tym zagieciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprężyna jest ulożona dokładnie tak jak na tym zdjęciu. To jak w końcu ma być ułożona sprężyna bo spotkałem sie z opinią że koniec zwoju ma być ułożony na środku tego zagięcia na talerzyku amortyzatora. Czy przypadkiem źle dobrane springi nie niszczą amorków? Amorki jednak są do sprężyn od -30 a moje sprężyny -20 i jakby na to nie patrzeć to sprężyna ciągle wypycha tan amorek do końca...działają duże naprężenia. Co myslicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.