Skocz do zawartości

fajne niedrogie autko


picel77

Rekomendowane odpowiedzi

Docieranie to głupota. W samej instrukcji sami sobie przeczą: silnik jest dotarty w fabryce, opony, hamulce i sprzęgło dociera się po 300-500km. Powyżej 500km to nie wiem co tam się jeszcze dociera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

witaj

 

Montowalem HIFI Alpine w ASO Sikora caly zabieg kosztowal ok .2500PLN 2h montazu.

 

A jak z jakoscia - okresle krotko w skali 0-10

zwykly tzw. gratisowy system : 2

system HIFI : 4

system Alpine : 5

system H/K: 7

system B&O: 9

 

Jakosc Alpine powala zwykly system (podstawowy) jest duzo wysokich tonow i no moze jest to minus za duzo bassow ( gdy sie zmniejszy na -4 to znowu ich brakuje) ale to jest w X1 byc moze w serii 3 bedzie o wiele lepiej

cena/jakosc - warto ( nie tracisz gwarancji )

 

Co do docierania to po 2kkm warto zmienic olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś w tym jest. Gdyby silnik miał się docierać to konieczna byłaby zmiana oleju po tych 2kkm, żeby pozbyć się opiłków.

Może chodzi o docieranie kierowcy do nowego auta ;)

 

temat rzeka ale po co testować "dotarcie fabryczne " na swoim wymarzonym :D :arrow: http://autokult.pl/6877,docieranie-nowego-samochodu-jakie-ma-to-uzasadnienie-techniczne

 

"docieranie" w fabryce jest raczej kontrolą jakości, szczelności itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa. Mnie nie boli traktować auto z umiarem przez te 2kkm. Z tego co słyszałem z rozmów ze znajomymi z branży automotiv niemieccy producenci (chociażby VW, BMW zapewne również) po złożeniu silnika do kupy dokonują jedynie tzw. "zimnego startu", tzn. sprawdzenia poprawności pracy bez odpalania na paliwie. Np. Toyota odpala złożone w fabryce silniki na paliwie i pracują one kilka minut na różnych prędkościach obrotowych. Trudno to jednak nazwać docieraniem. Przy dzisiejszych tolerancjach produkcyjnych silniki są zwyczajnie wykonane precyzyjniej stąd nie zachodzą w nich, podczas pierwszych przebiegów znaczące zmiany. Nie zmienia to faktu, że samochód jest urządzeniem mechanicznym, smarowanym, podlegającym różnorakim obciążeniom i z powodu chociażby tej kwestii wskazane jest rozsądne traktowanie przez pierwszy okres eksploatacji. Nie oznacza to oczywiście, że auto pałowane od samego początku po chwili się rozleci, ale pewne skutki (w postaci nadwyrężenia i szybszego zużycia materiałów) mogą się pojawić po większych przebiegach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dotychczas przejechałem 1700km, w tym trasa Lublin-Warszawa-Lublin. Ogólnie trzymam się zaleceń docierana silnika opisanych w instrukcji obsługi. Średnie spalanie to 10,2L/100km. Na trasie Lublin-Warszawa wyszło 8,4L/100km (Vmax <160 km/h, średnia z trasy 99 km/h).

Ze dwa razy pojawił się problem z bluetoothem. Auto nie może się skomunikować z telefonem (Galaxy S5), wtedy raz na jakiś czas pojawiają się denerwujące trzaski podczas słuchania CD lub mp3 z USB. Najpierw spróbuje wgrać nowy soft do telefonu, jak nie pomoże to zgłoszę się do serwisu.

Z reszty jestem bardzo zadowolony :) Czasem bezpośrednio z BMW przesiadam się do Passata B6 to czuje się jak w ciężarówce ;)

Mam już zdjęcia z nakładania powłoki ceramicznej. Za jakiś czas wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się moim zbyt długo nie cieszyłem. Odebrane w lutym, trafione w grudniu - Pan myślał, że przeskakuje skrzyżowanie jeszcze na "późnym" pomarańczowym, a tu pech chciał, że on miał jednak czerwone, a ja pierwszy na światłach stałem :(

 

http://imageshack.com/a/img673/619/2H9VKZ.jpg

http://imageshack.com/a/img661/6756/MNVjwo.jpg

 

Auto trafiło do ASO 3.12.2014 a części dojdą 06.02.2015 - paranoja. Samochód stoi i się kurzy bo nie ma tak banalnych rzeczy jak felga, podsufitka i obszycie fotela - kpina.

 

 

ps. no i cała powłoka do robienia na nowo. Warstwa ochronna nie ochroniła lakieru ;)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące to nie jest tragedia. Ja miałem 2 poważniejsze roboty w ASO, raz czekałem 7 miesięcy drugi raz 5 czy coś tego typu. Generalnie BMW ma z tym problemy jakieś koszmarne, to niepoważne żeby na naprawę się czekało tyle co na nowe auto i to bez żadnej sensownej przyczyny. Mówili mi na serwisie, że raz się klientka wkurzyła to osobiście pojechała do Niemiec i wróciła z częściami, bo były na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ekstremalnie banalne części typu:

- podsufitka

- obicie fotela

- naklejki z informacjami na drzwi

 

Na szczęście mam zastępcze i nie będzie problemu ze sfinansowaniem go.

Robię auto w Częstochowie we Frank Cars - naprawdę polecam! Super kontakt, czuję że o mnie dbają, a że nie mają części to cóż... nie jest to ich wina. Też są sfrustrowani bo dwa miesiące nie mają najlepszego zastępczaka z salonu, który mi dali chyba odrobinę na wyrost ;)

 

Kolor to błękit cesarski z satynowym połyskiem - najpiękniejszy kolor ale ma swoje dwie bardzo poważne wady:

- nie można go wziąć w M pakiecie

- brudzi się jak cholera. widać każdy zaciek, plamkę, pyłek

 

 

Czekając pomyślałem o doposażeniu w gadżety... zobaczymy :)

http://imageshack.com/a/img538/9836/r7X1K9.jpg

http://imageshack.com/a/img661/7154/8DXt9z.jpg

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

po kilkunastu miesiącach z 428ix coupe aktualny przebieg 73kkm, odpukać mechanicznie bezawaryjnie, żadnych tajnych boxów i perfo-wydechów, sprawia dużo frajdy

 

jedynie dwa minusy:

1- system generowania sztucznego dźwięku (ASD ? ) zawiesił się tak francowato że podejrzane były łożyska, skrzynia biegów itp. wszystkie niepożądane efekty dźwiękowe występowały powyżej 140km/h po częstym gmeraniu przy trybach jazdy comfort-sport-comfort-sport............ wgranie przez ASO wszystkiego na nowo załatwiło problem

2- słabo zmontowana tapicerka prawych drzwi, skrzypi dość często, w ASO nigdy

 

 

generalnie bardzo polecam ten sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.