Skocz do zawartości

fajne niedrogie autko


picel77

Rekomendowane odpowiedzi

Chidzilo mi o to ze czasy kiedy dwulitrowa benzyna brzmiala fajnie odeszly a diesle brzmia z koleii coraz fajniej,moze na razie 8 io i 6 cio cylindrowe ale cierpliwosci....Dorzuciwszy do tego szereg innych zjawisk stwierdzam ze male beznyny nie maja racjonalnego bytu a diesle jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś dostałem informacje, że moje auto ma być gotowe w 48 tygodniu. Zamówiony w 33 tygodniu.

Ciekawe czy przybędzie do mnie na zimówkach ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w temacie ogumienia aut dostarczanych w okresie zimowym ?

Mi zawsze na letnich przychodziło, jak niedawno zamawiałem, nawet prosiłem zimówki, to powiedzieli, że nie ma takiej opcji dla Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada chyba jest to ze auto zawsze jest na letnich oponach. Odbierałem niedawno i chcilem na zimowkach i nie było takiej mozliwosci. Szczerze to jak teraz mysle nad tym to nawet większej dyskusji nie było. Pare dni temu byłem w ASO i nawet teraz wydawali auta na letnich oponach. W styczniu jak bedzie snieg to tez wypuszcza kogos na letnich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja odbierałem Volvo w lutym i przyszło na letnich. Możesz co najwyżej dostarczyć/zamówić u nich opony zimowe i zamontują Ci na miejscu przed odbiorem.

Niektóre marki mają w opcjach dostawę na zimowych lub całorocznych.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na 100% jest. Edit: na 100% jeśli zamawiałeś u polskiego dealera.

Swoją drogą ja dalej czekam na moje auto :mad2:

Jeszcze 9 dni i miną równe 4 miesiące, chociaż mam nadzieje, że do tego nie dojdzie, bo w minioną środę miał być dostarczony na skład celny w Kleszczowie.

Czekając zarezerwowałem sobie już termin na Pakiet New Shine Detailing oraz ceramiczną powłokę ochronną w Shine Factory. Mam nadzieje, że będzie błyszczał jak psu jajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie napiszcie jaki rabat wam zaproponowali bo podobno u gazdy są dużo większe niż u sikory zastanawia mnie bardzo ile można zaoszczędzić wybierając innego dilera

Gazda to chyba dopiero pracuje na opinie. Z tego co wiem, zebrali tam pracowników z różnych innych dilerów Gazdy i mało kto tam się zna na BMW jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Gazda ma bardzo zla opinie. Lepiej Sikora lub Bawaria

 

Jakieś konkrety?czy tylko takie plotki?

Bo osobiscie odwiedziłem wszystkie 3 przed zakupem samochodu i najlepsze wrazenie pozostawił Gazda i tam tez nabyłem auto, było na czas,było rzeczowo i biznesowo, lacznie z tym ze kolega z forum po moim poleceniu uzyskał najlepsza oferte cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety?czy tylko takie plotki?

Bo osobiscie odwiedziłem wszystkie 3 przed zakupem samochodu i najlepsze wrazenie pozostawił Gazda i tam tez nabyłem auto, było na czas,było rzeczowo i biznesowo, lacznie z tym ze kolega z forum po moim poleceniu uzyskał najlepsza oferte cenowa.

Sprzedaż auta może ogarnąć każdy pan Mirek, zwłaszcza jeśli już pracował w salonie Skody czy innego Fiata. Natomiast jak przyjdzie do zrobienia czegoś bardziej skomplikowanego wtedy pewnie będzie różnica. Ja np. u Sikory serwisuje kolejne beemki od 6 lat i NIGDY nie musiałem wracać na poprawkę. Teraz, nawet jak kupuje kolejne BMW w Bawarii bo dostałem lepszą ofertę, to i tak będę je serwisować u Sikory. No i swoją drogą, chyba tylko Sikora w Mikołowie ma jako ASO serwis blacharski z prawdziwego zdarzenia, gdzie naprawiają wszystkie auta (dla 1 marki się nie opłaca).

 

Trzeba pamiętać, że pracownik w takim salonie im dłużej pracuje, tym więcej ma za sobą szkoleń. Osobiście zwróciłem uwagę Sikorze, iż jeden z jego pracowników ma marny standard obsługi klienta, a ten mi mówi, że jego bardzo dobry pracownik został podkupiony przez niemiecki salon, a ten nowy dopiero się uczy. To widać :) Niby wszystko okej na pierwszy rzut oka, ale przy załatwianiu czegoś więcej to wychodzi. A że Gazda nie ma u siebie pracowników BMW z długim stażem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... ja 600km jedze na serwis do Sikory bo na pomorzu tragedia - co do sprzedazy to zawsze lepsza oferte otrzymuje od Bawarii, ale jesli o walke tzw. 200zl to pozostaje u Sikory - pamietaj kupiony w tym samym salonie co robisz serwis auta to masz wieksze znizki na naprawy np. malowanie czy wymiana opon, zakup gadzetow do autka itp. i tu ci te 200zl przy zakupie znika .... GAZDA jest nowy dopiero sie uczy, wiec kupno ok - ale serwis :duh: na forum opisuja fajne zdarzenia, lepiej omijac ich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/6u5yUIf

http://imgur.com/QWaFqd4

Dwie fotki na szybko :) Wiecej fotek bedzie jak odbiore auto z Shine Factory po detailingu i nalozeniu powloki ceramicznej.

Wrazenia tez opisze pozniej, bo w tej chwili za malo km za mna. Moge napisac, ze siedzi sie bardzo nisko, a zakrety pokonuje sie zdecydowanie inaczej niz w FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje należą się projektantom BMW, bo ja się dosłownie zakochałem w serii 4 jak ją zobaczyłem pierwszy raz :)

 

Co do detailingu to biorę ten pakiet: http://shinefactory.pl/uslugi/pakiet-new-shine-detailing/ (750zł) + powłoka ceramiczna (600zł)

Jeśli będzie potrzebna delikatna korekta lakieru (lakier musi być idealny, bo powłoka "uwypukla" wszelkie niedoskonałości) to dodatkowo 350zł.

W ten sposób mam kompleksowo zabezpieczone całe auto czyli lakier+felgi powłoką ceramiczną, szyby powłoką hydrofobową, wszystkie inne zewnętrzne detale auta (elementy nielakierowane itd), cała tapicerka zaimpregnowana.

Uważam, że jeśli będę mógł się dłużej cieszyć wyglądem nowego auta to będą to dobrze wydane pieniądze :)

Spotkałem się z opinią, że w Polsce detailing stoi na wysokim poziomie, a ceny są bardzo konkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja kiedyś miałem robione jakąs tam korektę itp ale co prawda w e90 i już miało swoje latka zapłaciłem 1300 zł a nie dał bym za to ani grosza (jeszcze znaczek mi zniszczyli)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja kiedyś miałem robione jakąs tam korektę itp ale co prawda w e90 i już miało swoje latka zapłaciłem 1300 zł a nie dał bym za to ani grosza (jeszcze znaczek mi zniszczyli)

Zależy gdzie robisz :) Mi przy car detalingu w X6 uszkodzili znaczek z tylnej klapy, wrzucili mi tego "X" z X3 chyba, od razu widzę, że coś nie tak, jakiś mniejszy. Właściciel mnie przeprosił, nie wiedział że aż tak się różnią te znaczki i kupili mi nowy i założyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto :cool2:

Też myślałem o 4-er (lubię coupe), ale kwestie praktyczne zwyciężyły i jest "3".

Co do detailingu - myślałem nad powłoką u siebie, ale koniec końców, po rozmowach z detailerami zdecydowałem się na dobry wosk. Powłoka jest fajna przede wszystkim jeśli nie mamy czasu na zabawę z myciem, pucowaniem, woskowaniem itd. Zabezpiecza gruntowanie auto na długi czas. Z minusów: kosztuje dużo więcej niż wosk, operacja nałożenia powłoki trwa dużo dłużej (przeważnie jest to 3-4 dni), praktycznie zawsze trzeba zrobić, przynajmniej jednoetapową korektę bo inaczej wszelkie defekty lakieru widać spod powłoki. Jeśli pojawią się rysy na lakierze trzeba zerwać powłokę i kłaść nową. Jak ktoś dba a auto nie "pracuje" w trudnych warunkach to, imho wystarczy dobrej klasy wosk co 3-4 miesiące i do tego dobry quick detailer po każdym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rollomay z powłoką jest dokładnie tak jak mówisz. Lakier musi być perfekcyjny i w 70% przypadków nawet przy nowych autach potrzebna jest delikatna korekta. Podobno sporo szkody potrafi wyrządzić dealer przygotowując nowe auto do wydania. Dziś auto oddałem do Shine Factory, odbieram w piątek. Mam otrzymać dokumentacje fotograficzną z prac to się podzielę.

 

Co do dalszych wrażeń z jazdy to jestem bardzo zadowolony. Założyłem zimówki Pirelli SottoZero 3 i zrobiłem przez tydzień 500km. Jechałem już na każdym możliwym miejscu, w sobotę wieczorem dzieliłem tylną kanapę z koleżanką w 8. miesiącu ciąży. Ani ja (187cm, blisko 100kg), ani ona zbytnio nie narzekaliśmy na brak miejsca. Oczywiście wsiadanie nie jest tak łatwe jak do czterodrzwiowej limuzyny, ale tragedii nie ma. Drzwi są długie i otwierają się szeroko co ułatwia wsiadanie, ale zmusza do szukania szerokiego miejsca :)

Standardowe audio gra słabo, ale myślę powoli nad Hi-Fi Alpine (zdaje się, że kolega maja22 montował w którymś ze swoich aut). Brakuje mi uchwytów na torby z zakupami do których przyzwyczaiłem się w Passacie.

Wątpię czy wrócę jeszcze kiedykolwiek do FWD, bo zakręty to bajka :) Na temat samych osiągów się nie wypowiem, bo zgodnie z instrukcją nie przekraczam 4500obr/min przez pierwsze 2000km (chociaż słyszałem różne opinie na temat docierania współczesnych aut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer potrafi zrobić niezły sajgon na lakierze przed wydaniem auta :shock: U mnie było natomiast bardzo kulturalnie (odbierałem w Inchcape), lakier był w bardzo dobrej kondycji i korekta przed woskiem sprowadziła się jedynie do drobnych detali (słupki hi-gloss, jakaś delikatna ryska na klapie bagażnika).

 

Co do docierania - ja użytkuję każde nowe auto zgodnie z zaleceniami producenta, tj. przez pierwsze 2kkm spokojnie, nie kręcę wysoko itp. Nie chodzi tylko o silnik, ale o cały układ przeniesienia napędu, hamulce itd. To jest jasne i wynika z ułożenia się wszystkich nowych elementów do siebie. 2kkm to nie przebieg więc co komu szkodzi się zastosować do tego co jest napisane w instrukcji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.