Skocz do zawartości

Doposażenie BMW X5 E70 w wyświetlacz HEAD UP


auto_complex_niwka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
To czytałem ale interesuje mnie wpięcie wiązki i kodowanie jak zrobić

Jak poradziłeś sobie czy poczebujesz pomocy? jak co moge Ci pomóc

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Wiązke switłowodow , kodowanie - dodanie $610 do doposazenia , masz schemat?
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę "kabli" tych światłowodów też mam z tego co mi wiadomo są to przewody tylko od przełacznika świateł do wyświetlacza,schematu nie posiadam-potrzebny mi będzie do podłączenia?,kodowanie raczej zlece dla kogoś obeznanego w temacie bo nie wiem nawet z czym to się je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2przewody do wyłącznika

+ po zapłonie

- masa

2przewody CAN ( muszą byc skręcone ze sobą w warkoczyk)orginalnie jest wpięte w wiązke pod kierownicą

2 swiatłowody około 80 cm długosci jesli sie wepniesz w nawigacje

oczywiscie dziura na rzutnik-ja wycinałem sam w kokpicie

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzieki Małysz,może jakoś ogarnę.No to do roboty, a jak sobie poradziłeś z wycięciem otworu w desce? Znalazłem na necie zdjęcia z zamontowanym wyświetlaczem ale dokładnego rozmieszczenia nie ma,szukać takiej deski na wzór? Pytam bo wolałbym niczego nie spartolić bo potem już dziury nie zaszyje. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki Małysz,może jakoś ogarnę.No to do roboty, a jak sobie poradziłeś z wycięciem otworu w desce? Znalazłem na necie zdjęcia z zamontowanym wyświetlaczem ale dokładnego rozmieszczenia nie ma,szukać takiej deski na wzór? Pytam bo wolałbym niczego nie spartolić bo potem już dziury nie zaszyje. :mad2:

mam znajomego który ma oryginalnego huda - udostępnił mi auto do pomiarów ramki jak w tym linku

http://www.motor-talk.de/bilder/hud-nachruesten-abmessungen-armaturenbrett-benoetigt-g38770505/-i203933904.html

następnie kupiłem ramkę , zrobiłem szablon z tektury zewnętrzny wymiar ramki i wewnętrzny czyli jaki ma być otwór ,ustawiłem szablon na desce według wymiarów od kolegi zaznaczyłem jasnym mazakiem , wyżynarka i gotowe ,uważaj w miejscach gdzie są zatrzaski żeby nie wyciąć za dużo .

Oczywiście deske musisz zdemontować z auta na tą operacje . WAŻNE demontaż poduszek po wcześniejszym odpięciu akumulatora.

Najprościej kupić deske z gotowym otworem a swoją sprzedać , albo napisz do kogoś z forum niech poda Ci te wymiry z e70

Jeszcze musisz zmienic sensor RLS (czujnik światel,deszczu) bo w słoneczny dzień nic nie zobaczysz-dla huda jest inny sensor ,szyba tez dla huda jest inna ,ale na zwykłej tez spoko widac mam porównanie bo rok jezdzilem na zwykłej

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za info. Czekam na kuriera z resztą rzeczy i do roboty. :cool2:

Greg HUD już zamontowany w aucie ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Hud zamontowany,działa super,nie potrzeba zmieniać szyby,ale koniecznie zmiana rls czujnika na szybie czołowej pod lusterkiem wstecznym bez tego nic nie widać w słońcu no i bez deski z wzorem wyciętym fabrycznie w sumie też da się wyciąć ten otwór ale polecam kupić starą wystrzeloną albo dokładny wzór znależć no bo dziury już się nie zaklei jak wytniesz za dużo,polecam gadżet szczególnie w nocy z włączoną nawigacją -wszystko pokazuje dokładnie na szybie kiedy i gdzie mas skręcić,jednym słowem warto zainwestować '' parę stówek'' jak by co to mogę udostępnić na wzór wystrzelony kokpit. Pozdro i dzięki wszystkim za pomoc. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.