Skocz do zawartości

E 46 valveyronic 143 KM wysokie spalanie.


art654

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Sam posiadam również e46 z n42b20, przy spokojnej jak również dynamicznej, spala naprawdę nie dużo.

Jeżeli komuś spala jak wersja 6 cylindrowa to znaczy że coś jest nie tak.

Wczoraj przeprowadziłem mały test, odcinek 50 km, średnia prędkość 80-90km/h. Spalanie wyszło 5.7.

Z tym że w aucie posiadam krótszy dyfer, 3.38, został zastąpiony 3,64, do tego mod i odcinka przesunięta na 6850.

 

http://www.iv.pl/images/65526302232371654509.jpg

 

 

To kolega chyba ma termostat do wymiany skoro po 50km nie złapał 90 stopni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy pisałem ze zdjecie było robione zaraz po przejechaniu odcinka? Zdjęcie wykonane po postoju około 30 minutowym.

 

Poniżej, różnica w przyśpieszeniu na 3-biegu, pomiędzy autkiem w całkowitej seri, jak również po zmianie dyfra na 3.64, programie, zastąpieniem ori filtra na K&N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej chlopcze do pelna i wykonuj testy liczac z dystrybutora

Inaczej szkoda naszego czasu na te bzdurne wyniki :)

 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

 

No cóż wiekowo, to chyba raczej dużo więcej mam lat od Ciebie, wiec po co te stwierdzenia "chłopcze".

Co do spalania, pokrywa się praktycznie idealnie ze spalaniem z dystrybutora. Licznik spalania kalibrowany był kilkukrotnie Disem, aby zminimalizować różnicę do 0.

racja, pewnie masz siwą brode i wołają na Ciebie dziadek ;) skoro uzyskujesz takie wyniki spalania

 

jednak na nikim normalnym nie wywoła to niczego innego jak uśmiechu politowania :wink:

 

p.s panie to nie jedzie....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż bywają, wielcy przemądrzalcy jak Ty.

Wiem nie jest to rakieta, ale przedstawiłem wyniki przed i po. Temat dotyczy silników n42b20, wiec próbuję przedstawić innym użytkownikom tych silników co można jeszcze osiągnąć. Silnik tylko wolnossący więc kokosów nie będzie. A Ty wbijasz się w temat nie mając zielonego pojęcie i zgrywasz bohatera, jak byś był wielkim kierowcą rajdowym, a prawdę mówiąc nigdy nawet nie widziałeś toru.

Twój diselek, chociaż żeby to było 3.0 to i tak jest dla mnie spacerówką. Wątpisz? Może spotkamy się na kresce, ale tylko wstydu najesz się.

Spójrz do mojej galerii

viewtopic.php?f=159&t=260861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedzior001 widze ze masz b. duzy problem ze mna za to ze napisalem kilka slow prawdy na temat bajek ktore opowiadasz

 

co do twojej rakiety to dlaczego ją tak pokarałeś tymi nakładkami na zegary ? ja pierd.... :duh:

ale na prostej będziesz szybszy, przyznaje ;) zapraszam na kjs, pokażesz co potrafisz ;)

 

Przygarnął kocioł garnkowi.

Widziałem 330 pana Tomasza, pod względem wizualnym, technicznym to jak by dopiero z fabryki wyjechało, a jak to jeździ. Jednym słowem łeb urywa.

jechać moze dobrze ale gdyby fabryka wypuszczała takie szczepany zwątpiłbym w bmw...

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś napisać, ale nie ma sensu ciągnąć tej rozmowy. Temat zaśmiecany jest bzdurami.

 

Co do spalania wczoraj pokonałem odcinek około 300km, prędkość około 110 -120km/h, w tym jazda po mieście, na prostej kilka razy rozpędzanie auta do ponad 200km/h. Średnie spalanie 7,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że w aucie posiadam krótszy dyfer, 3.38, został zastąpiony 3,64, do tego mod i odcinka przesunięta na 6850.

Z jakiego modelu masz dyfer i jakie masz mody. Ile trzeba zapłacić za takie udogodnienie? Prędkość maksymalna spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że w aucie posiadam krótszy dyfer, 3.38, został zastąpiony 3,64, do tego mod i odcinka przesunięta na 6850.

Z jakiego modelu masz dyfer i jakie masz mody. Ile trzeba zapłacić za takie udogodnienie? Prędkość maksymalna spadła?

 

kedzio001. Czekamy na odpowiedź. Może sprawdzisz jaką masz teraz prędkość maksymalną? :mrgreen:

Podaj też koszty takiej zabawy. Jaki masz dźwięk? Zmienił się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości maksymalnej, na letnich 205 maks prędkośc 228-229, na 225 maks 215, na 205 zimowych maks 210, są to uzyskane prędkości przy aucie w całkowitej serii.

Po modyfikacjach, chip (w tym odcinka na 6850 obrotów), dyfer 3.64, wkładka filtra powietrza k&n, opony zimowe 205 udało mi się osiągnąć 210, ale zapas obrotów jeszcze był.

Na letnich oponach wydaje mi się że prędkości maks będą zbliżone, może kilka km wolniejszy.

Poniżej filmik z przyśpieszenia 0-160km/h, jak było auto w serii i po modach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów, wiekszośc robiłem sam we własnym zakresie.

Ale doszło, zakup dyfra z X3 3-litrowej benzynki, krótszy wał z e46 (m54b22) i podpora wału z e46 320d. Seryjna nie pasuje na mocowania, wał od strony skrzyni jest za długi. przy podporze z diselka jest delikatna regulacja. dyfer 1000zł, podpora około 150zł, wał 100zł, i olej do dyfra 100zł

Montaż, modyfikacja oprogramowania we własnym zakresie.

 

W efekcie, jeździ podobnie do e46 z M54b22, z tym że prędkość maks będzie mniejsza.

W sumie w tych kosztach nic lepszego nie uda się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma sensu sprawdzać auta na hamowni przy takiej modyfikacji, przyrost mocy znikomy zaledwie kilka KM.

Przyśpieszenie znacząco poprawiło się ale nie za sprawą mocy, a przełożenia.

 

Co do prędkości maks, nie miałem jeszcze możliwości przetestować.

Co do spalania, jakiś czas temu miałem wyjazd do zakopanego (trasa, autostrada, miasto, korki),trasa 100-120 ,autostrada 120-140 czasami do 180, normalny styl jazdy. Nie emerycki, ale tez nie szybki. Na baku przejechałem około 900km. Średnie spalanie wg. komputera 7.0, biorąc pod uwagę dystrybutor zalewając do pełna 7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.