Skocz do zawartości

PROBLEM Z DSC


ddawidd11

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moja bunia podczas jazdy jak wkladam 4 bieg i daje gaz do konca to zapali mi sie kontrola trakcji i auto traci moc nie wazne przy jakiej predkosci to zrobie... komp nic nie pokazuje.... nie wiem co mam zrobic pomocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie sprawdz modul dsc po kompem, jest tam sporo informacji o czujnikach w live data, bledy tez zobacz

 

robiles cos z czujnikami abs ? zmieniales moze tarcze czy klocki ? samo z siebie sie tak zrobilo ?

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mercedesie A-klasa CDI podczas gwałtownego ruszania kontrola trakcji pomimo wyhamowywania kół dławiła bardzo mocno moc silnika max 3000obr/ min .z ta różnicą że w meśku nigdy nie wyłączysz w 100% TC w BMW bez problemu a gdy komputer policzy że za mocno się ślizgasz włączy Ci ją z powrotem a w bmw nigdy!

Ja podobne problemy mam zimą albo po deszczu ,mój silnik niema tyle momentu obrotowego co Twój i nie zrywa na suchym asfalcie na każdym biegu .

Pisałeś że podrasowałeś silnik, duży przyrost mocy powoduje uślizg kół i stąd reakcja DSC jak wyłączasz to najnormalniej na świecie DSC nie reaguje

a co ma wywalać błędy jak wszystko jest OK? Ja często wyłączam u siebie ale ASC i korzystam z tylnego napędu chciałbym mieć tyle momentu obrotowego

żeby każde wciśnięcie gazu powodowało załączanie się kontroli trakcji , stąd moje pytanie czy pytasz poważnie .

zainwestuj w szerokie opony na tył ja mam 235/45/r17 i trzymają dobrze.

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w 2.0d na 4 biegu zapala sie dsc zakladajac ze ma normalne opony i droga to nie szuter to chyba nie jest normalne :-)

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie masz za duzo mocy jak ci na 4biegu slizga kola:D (zarcik) a tak serio to przepatrz czujniki abs a wtyczki do przeplywki mozesz przegladnac,a pod kompa podpinales powinno cos pokazac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc fabryczna 150 kucy i 310 niutony kapcie 18" 245/40 na 1 normalne ze dsc chodzi i na 2 tez ale na trójce juz nie zerwie to na 4 tez nie powinno wlaczyc byem na kompie wszystko ok 0 bledow bl wymieniany z tylu wahacz ale wszystko na swoim miejscu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc fabryczna 150 kucy i 310 niutony kapcie 18" 245/40 na 1 normalne ze dsc chodzi i na 2 tez ale na trójce juz nie zerwie to na 4 tez nie powinno wlaczyc byem na kompie wszystko ok 0 bledow bl wymieniany z tylu wahacz ale wszystko na swoim miejscu.....

sprostowanie 330 niutonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kapciochy raczej nie standard:) a tak zapytam moze glupio ale na tych oponach wczesniej jezdziles i bylo ok czy po zmianie bo dcs jest bardziej skomplikowane i nawet jak z przodu bedzie inny rozmiar a z tylu inny to moze szwankowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kapciochy raczej nie standard:) a tak zapytam moze glupio ale na tych oponach wczesniej jezdziles i bylo ok czy po zmianie bo dcs jest bardziej skomplikowane i nawet jak z przodu bedzie inny rozmiar a z tylu inny to moze szwankowac.

smigam caly czas na tych samych kapciach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dcs jest bardziej skomplikowane i nawet jak z przodu bedzie inny rozmiar a z tylu inny to moze szwankowac.
a to ciekawe, z przodu mam 225/45 a na tyle 245, fabryczne rozmiary

oczywiscie masz troche racji

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko na 4 biegu tak masz? Za każdym razem? Jak wbijesz 5 to już jest ok? Przejrzyj dokładnie tą stronę gdzie był wymieniany wahacz, możliwe, że wtyczka od czujnika jest niedopięta, brudna lub izolacja przewodu jest uszkodzona.

 

Dopisz "320d" do tytułu, bo moderator zamknie temat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na 4 biegu tak masz? Za każdym razem? Jak wbijesz 5 to już jest ok? Przejrzyj dokładnie tą stronę gdzie był wymieniany wahacz, możliwe, że wtyczka od czujnika jest niedopięta, brudna lub izolacja przewodu jest uszkodzona.

 

Dopisz "320d" do tytułu, bo moderator zamknie temat.

tylko na 4 biegu a reszta ok wszystko wpiete i brak błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:norty: mam tak samo, że nie dowierzam :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.