Skocz do zawartości

po wymianie Opon cała deska świeci


bartek_p12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tutaj nowy, Mam problem, założyłem opony najpierw na przód 235/40/18 po miesiącu nadszedł czas na tył 255/45/18 po przejechaniu kilku metrów na desce od razu wyskoczył bład ABSu , kontroli trakcji, i hamulców... i nie wiem co jest na forach pisze że to nie jest aż taka duża różnica żeby były takie problemy, może ktoś pomoże, dodam że jest to bmw e60 525d, 2005 ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie jest duża...?

jeden zestaw ma oponę wysokości 94mm a drugi 114 mm. Jeśli pierwszy zestaw jest mocno z użyty a drugi nowy - różnica będzie jeszcze większa - 87mm vs 114mm.

W pierwszym przypadku średnica to 645mm (obwód 2026 mm [1982mm przy zużytych oponach]) a w drugim 687mm (obwód 2158mm) - różnica w obwodzie ponad 13cm (17,5 cm jeśli przedni zestaw jest zużyty 7mm). 7% do 10% różnicy. od tego komputer może już zgłupieć - jeśli oczekuje takiej samej średnicy kół.

Edytowane przez Dasonen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przegladu z choinka na zegarach nie dostaniesz a ominac... Wykasowac czujniki z oprogramowanie i jezdzic bez ABS-ow :mrgreen:

Troche sie dziwie ze robisz zmiany i inwestujesz a nie zorientowales sie o rozmiarach, przeciez to tylko jeden tel. do ASO

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no mam taki zamiar... ale myslałem że może to ustanie ... no ale pewnie sie myle

Doinwestuj jeszcze w naukę jazdy bez ABS i DTC. Teraz ci nie działają. Wskocz na jakiś buraczy zlot o popal gumy z tyłu - średnica spadnie.

A co do minięcia - po pierwszym dzwonie przestanie być uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.