Skocz do zawartości

320i - '98 przestał działać prędkościomierz asc i abs


radE46cki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po krótkiej przejażdżce na parkingu podczas ostatniego hamowania (jazda na wprost później ręczny , kluczyk ze stacyjki....) .Kątem oka zauważyłem kontrolki wyłączyłem silnik ,odpaliłem ponownie. Niestety zapaliła się kontrolka od ASC ( '98 ) ta między zegarami na żółto, kontrolka ABS też na żółto i wykrzyknik w kółku (O) na czerwono. Miałem robioną zbieżność i :

-uszkodzili czujnik ABS albo

-posypał się czujnik na maglownicy bo na 100% była kiera ściągana albo

-??????????

Kolega mi mówił żeby pojeździć może zgaśnie i wtedy zauważyłem że nie działa tez prędkościomierz.

Poza tym wszystko działa silnik OK hamulce bez ABS'u OK klima OK wszelka pozostała elektronika też OK.

w niedziele jadę na kompa pytam bo chciałbym skoncentrować się na konkretach auto jest mi potrzebne (Zimą miałbym przechlapane bo to ASC robi robotę) .

Edytowane przez radE46cki
BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wtyczki od pompy abs/asc. Jesli nic nie pomoze, sprawdz bledy. Nie jestem pewny, ale uszkodzony czujnik abs nie odlacza predkosciomierza, natomiast sterownik jak najbardziej. Koszt uzywanej pompy abs ze sterownikiem to ok 100zl.
http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak kolega wyżej - sprawdź/przeczyść kostkę czujnika lewy tył.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic w temacie nie zrobiłem ,(tyram i czasu mi brakuje) jutro będzie kolo z kompiuterem , czy to możliwe żeby jeden czujniczek takie spustoszenie robił , czym w BMW E46 mierzy się prędkość . Tak przez mgłę nie przypominam sobie żebym wykręcał coś ze skrzyni biegów jak wymieniałem sprzęgło.
BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wahacza zbieżności i innych zabawach w zawieszeniu powinno sie zaadapować w inpie stering eange sesnor oraz kompensacje czujników

4 e46 były juz u mnie z tym problemem po naprawach zawieszenia geometri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie czujnik abs.Mowa o tym w tylnym kole od strony kierowcy.

 

 

Brawo !

Dziękuje za pomoc po podpięciu pod kompa okazało się że masz rację ,pogmerałem wtyczką i prędkościomierz zaczął działać .

Już zamawiam i kolejna robótka się kroi .

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej - sprawdź/przeczyść kostkę czujnika lewy tył.

 

dzięki :cool2:

 

 

Na ALLEdrogo znalazłem nowe czujniki ale teraz, który jest do mojej buni z szarą wtyczką czy niebieską ?

możecie coś polecić ? Czy prawy jest taki sam jak lewy ?

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co kupujesz jak ruszenie wtyczką pomogło, potraktuj ją preparatem do styków i będzie dobrze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z moim autem wiem że jedyne rozwiązanie to nowy i to nie ten najtańszy , dlatego pytam bo upały straszliwe i nie widzi mi się czołganko pod

autem tylko w celu ustalenia koloru wtyczki. Zazwyczaj jest różnica między częściami do bmw E46 R4 a R6, może dla rozróżnienia dla R4 np niebieskie dla R6 popielaty (ale nie jestem przekonany).

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeden jest do przedliftów a drugi do poliftów, ale nie pamiętam który :roll: na alledrogo znajdziesz odpowiedź.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi przerywał pracę czasami podczas startu silnika zaświecały się kontrolki które po przejechaniu kilku kilometrów zgaszeniu i ponownym zapaleniu gasły, kupiłem Contakt S w sklepie elektrycznym, po kilkukrotnym oczyszczeniu styków (wtyczki pod progiem) działał bez żadnego błędu pół roku, po jeździe w dużej ulewie, przestał działać i już się nie podniósł, chociaż licznik czasami działał,(aby nie płacić mandatów przez ten czas jeździłem na nawigacji, pokazuje mi prędkość) ja miałem oryginał BMW ATE tak pisze na tym oryginalnym, ja wymieniłem na BOSCH i działa super żadnego błędu, wymiana jest trochę problematyczna, podczas wyciągania się urwał, nawierciłem małym wiertełkiem otwór i wkręciłem 14cm wkręt do drewna i stukając w niego, w kierunku jak byś wyciągał, wyszedł szybko, oczyściłem papierem ściernym otwór, ponieważ nie chciał wejść, było trochę nalotu, po przeczyszczeniu wszedł palcami, jak nawiercasz to trzeba uważać aby nie uszkodzić tego wirnika na piaście, ja nie przewierciłem do końca tylko to tej metalowej blachy w środku czujnika ok 1-1,5 cm.

 

Na razie jak ci działa to zaczekaj kup preparat do czyszczenia styków i oczyść kilka razy, zapuść preparat do obu wtyczek kilka razy, jak będzie się psuł to nie baw się tylko kup nowy, ja miałem kupić ATE ale jak rozmawiałem w sklepie czescidobmw.pl o Bosch to mówił mi że na niego nie było reklamacji i jest dobrą alternatywą dla ATE i cena jest o wiele niższa 152zł,lewy tył, Simens jest jeszcze droższy niż ATE

 

Z tego co się przyglądałem różnica między nowym, a starym, to ta końcówka co dotyka (prawie dotyka) do piasty była całkowicie starta i pewnie dlatego przestaje działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znam swój wóz i miałem racje kamyczek wpadł między zębatkę półosi i czujnik niszcząc go poprawianie wtyków nic niedawało.

Do kolejnych dziwactw awarii tego czujnika można doliczyć ściszanie i podgłośnianie się ori radia (speed volume) i zwalnianie wycieraczek :mrgreen: kto by pomyślał czujniczek za 30 pln a ma wpływ na kontrole trakcji, abs, radio, wycieraczki, prędkościomierz,komputer pokładowy(zliczanie przebiegu zużycia paliwa.)

i samopoczucie kierowcy :mad2:.

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.