Skocz do zawartości

PROBLEM Z ABS I ASC W E39


boniu

Rekomendowane odpowiedzi

tylko znalesc elektryka który sie na tym zna to jest sztuka :(

 

resetowanie kompa nic nie daje :( bo robie to za każdym razem jak podłaczam po interfejs

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
mojemu znajomemu tak sie zrobilo w audi a6 tydzien temu. Raz byl abs raz nie bylo. Okazalo sie ze padl sterownik pompy abs. czyli pewnie bedziesz mial to samo. Na komputerze pokazywalo brak komunikacji z urzadzeniem abs. Koszt uzywanej pompy audi 500-1000zł, w bmw pewnie podobnie.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak powinien działać ABS i ASC?

Jeżeli działają poprawnie to kontrolki nie powinny sie zapalać ?

W moim przypadku kontrolki sie nie zapalają chyba że któreś koło sie pośliżnie (np na śniegu)

Czy tak powinno to wszystko działać?

 

wszystko masz ok. Przy poprawnym dzialaniu kontrolka antyposlizgu ASC powinna sie zaswiecic wtedy gdy ten system sie załącza czyli wtedy gdy ruszysz szybko na mokrej/sliskiej nawierzchni. Powinienies jeszcze miec przycisk ktory wylacza asc, wtedy kontrolka powinna sie zwiecic caly czas a ASC wtedy nie dziala. A zaswiecenie kontrolki od ABS jednoznacznie wskazuje na usterke, powinna nie swiecic sie wcale gdy wszystko jest sprawne. Jesli czasami ja widzisz, to znaczy ze zaczyna sie dziac cos niedobrego.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej E32 750 też mam czasami kłopot z ASC. Są dni że po zapaleniu silnika, po kilku sekundach zapala sie kontroka ASC (no i faktycznie nie dziala). Musze gasiś silnik i zapalic ponowanie (czesto to samo robie kilka razy) aż w końcu kontrolka od ASC się nie zapali.

 

Byłem z tym u mechanika i na Modic'u 2 znalazł bład czujnika ABS/ASC w lewym przednim kole oraz jakis "inny błąd ogólny" mówiący o kłopocie ze zidentyfikowaniem "ogólnym" (tłumaczenie z niemieckiego). Modic zaleca sprawdzenie masy na takim a takim pinie ...

 

jeszcze nie pojechałem tego zrobić, ale jak przyjdą śniegi i częsciej ASC będzie się wywalał - będe musiał to zrobić.

 

ktoś wie co to za "błąd ogólny" ?

 

Aha, kontolka ABS nigdy przy takiej okazji sie nie zapala - i ABS faktycznie działa.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wymieniłem sterownik abs i juz po problemie ale z portfela poleciało 600zł :( Nowy mofuł tak jakkolega pisze 2500zł choc mogłem miec za 2tys. Jak obdzwoniłem wszystkich handlarzy czesciami do bmw z"gieldy samochodowej" to jak tylko powiedziałem pompa abs to juz wiedzieli ze pewni z koncówka 001 i krzyczeli od 700 do 1500zł :evil: Ale udało mi sie za 600zł kupic. Podobno te z koncówka 001 bardzo sie sypia :( Jesli ktos ma z inna koncówka to mozna kupic spokojnie za 300zł

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli ktoś chce to mogę załatwić taki sterownik (końcówka numeru 001) - oryginał Bosch'a - fabrycznie nowy - zapakowany, 1 rok gwarancji - cena 1300zł (faktura na tą kwotę) + 50zł dla kolegi ze sklepu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.