Skocz do zawartości

[ E60 3.0] Gaśniecie auta w czasie jazdy


adriantim10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam BMW E60 3.0 218km 2003r 270tys km.

 

Witam mam ogromny problem jeżdżę autem dożo po autostradach w Niemczech, problemem jest gaśnięcia auta tzn :

 

Normalnie odpala od pierwszego kopa, po przejechaniu 10km lub nawet 100km potrafi mi zgasnąć na autostradzie przy jeździe 120-220km/h gdy zjadę na bok szybko i przekręcę kluczykiem wszystko wraca do normy gdy, ostatnio przejechałem odkurzyć auto i jak skończyłem chciałem odpalić i nic , tylko kręcił i tak w kolko po półgodzinie odpalił normalnie. Czasem wracając do Polski 600km i powrotem wszystko ok, ale coraz częściej ma taki trzaski, może ktoś coś podpowiedzieć? W ostatnich czasie wymieniałem konwerter itp co zostało zrobione jest w linku w zdjęciach może coś podpowie? Pozdrawiam

 

Byłem raz u jednego elektryka w Szczecinie lecz powiedział ze dopóki nie padnie to ciężko znal esc przyczynę, ( nie widzi żadnych błędów ) podłączany był kilka razy pod komputer

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e60-3-0d-218km-CID5-ID5jikr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo, dwie wizyty w aso Auto Rawski i faktura 3700 nie załatwiły sprawy.

Dopiero po trzech miesiącach i wizyty w Auto Clasic Raszyn P. Adam ogarnął temat w 30min.

Przyczyna leży przy połączeniu komputera z kośćmi ale po odpięciu trzeba robić procedurę startu.

Tak było w moim przypadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem w poprzednim aucie . E46 330d. Czasem auto nie mogłem odpalić, czasem gaslo w czasie jazdy... Szukałem przyczyny wszędzie... Okazało się że to pompą paliwa podprogowa.. zawieszala się... Wymiana pomogła... Może warto sprawdzić dopływ paliwa itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ok przewody to zgłoszę niech sprawdza, a co pompy tez sprawdzę ale powiem ci ze jak niechciał mi odpalić pol godziny (wtedy) to jak przekręcałem kluczyk w stacyjce to czułem w rurce ciśnienie paliwa jak by chciał pchać ( chyba ze fakt zawiesza sie czasami) , najlepsze to jest ze jechałem dziś 420km non stop na tempomacie zjechałem się załatwić ,nie gasiłem silnika wyszedłem z auta w strone bagażnika a auta nagle same zgasło.. dziś w czasie jazdy tez miał z 2 razy takie szarpniecie mocne ale to chwilowe i koniec, jutro prześle zdjęcie jaki błąd czasem wyskakuje jak zgaśnie mi całkowicie silnik. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
@maciek114107 to może być wszystko. Na początek zczytac błędy inpa lub ista i dalej sie zastanawiać.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.