Skocz do zawartości

E60 535d night vision jest czy go nie ma ?


Hrumque

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku 535d touring 2009, które widziałem jak było obite (otarte obiema stronami o bariery na autobahnie) , wiem co w nim wymienili (nadkola, drzwi, reflektor, tylne nadkole itp), i prawie bym był gotów je wziąć gdyby nie to że "coś się nie zgadza"

VIN WBAPX91000CU62647

Mianowicie - wg vin auto (chyba) nie miało night vision.

Fizycznie - w prawym dole zderzaka jest coś czarnego kopułkowatego, co bym obstawiał że jest kamerą night vision...

Coś takiego samego jak widać (słabo) tutaj, tuż poniżej zaślepki (od haka do holowania) na zderzaku:

http://st-lento.pl/adpics/original/01_2014/28/f3793d_bmw-535-286km-nightvision-zdjecia.jpg

 

Ale już zgłupiałem:

 

Na poniższym zdjęciu kamera jest zaznaczona po przeciwnej (lewej) stronie auta, niż jest w tym aucie:

http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/15907d1141549810-video-night-vision-bmw-night-vision-sensor.jpg

 

W nowszej serii F10 night vision jest chyba nie na dole w zderzaku, a na kratce-nerce?:

5848924134_5d28304d69_z.jpg

 

W ogóle jak to ustrojstwo się załącza? Nie znalazłem tego ustrojstwa ani wprost w Options w menu, ani w navi...

- może faktycznie nie ma? a to coś w zderzaku to jakaś atrapa/zaślepka/imitacja?

- może faktycznie jest kamera, bo wzieli skubańce pierwszy lepszy zderzak, w którym to siedziało, to jest, ale nie jest podłączone/aktywowane/uruchomione () - domyślam się że uruchomienie conajmniej niemożliwe?

- może jest, jest podłączone, ale ja nie wiem jak to się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

S5DFA

Aktive Geschw.regelung+Stop&Go Funktion

 

Kamerka mierzaca odleglosc przed toba. Fajna sprawa w korkach i dla rozkojazonych ;) na autostradzie nozesz ustawic tempomat i odleglosc utrzymania dystansu dzieki czemu nie musisz go wylaczac lub zmieniac predkosci. Wlacznik jest chyba pod wlacznikiem swiatel a regulacja w manetce od tempomatu.

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w e 60 stojac przed autem :

po lewej stronie jest acc po prawej night vision jak na tym obrazku

http://i45.tinypic.com/2cpfg46.jpg

 

nie wiem jak sie poprawnie to nazywa radar kamerka a moze sensor hahah w kazdym badz razie po lewej acc po prawej nightvision !! w e 65 tak samo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

night vision jest robione pod VIN uzywka z innego auta to duzo roboty bo trzeba kodowac pod dane auto, chyba okolo 250e +/-. Moim zdaniem zbedny bajer chyba lepiej head up albo soft close:-) ale wedle gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

night vision jest robione pod VIN uzywka z innego auta to duzo roboty bo trzeba kodowac pod dane auto, chyba okolo 250e +/-. Moim zdaniem zbedny bajer chyba lepiej head up albo soft close:-) ale wedle gustu

Auto to posiada head-up, które z tego co wiem - jest o tyle problematyczne, że wymaga specjalnej szyby, która jest droga (a szyby - to materiał eksploatacyjny...). Ma też domykanie drzwi (jeśli to miałeś na myśli jako soft-close).

 

Jeśli tylko je wezmę, to najbardziej by mi zależało na uruchomieniu video-in oraz/lub kamery cofania - oryginalnej lub dowolnej innej. A w zasadzie kamery cofania i kamery przedniej, miałem taką w poprzednim aucie - i bajer 10x lepszy niż czujniki parkingowe, bo widząc obraz z tablicy rejestracyjnej - mogłem dojechać na milimetry do przeszkody, a nikt nie przypuszczał że ktoś może mieć kamerę "jak cofania" ale z przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.