Skocz do zawartości

E46 318 benzyna + LPG CHECK ?


bartosz.sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawdzałem w szukajce, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż w mojej e46 1,9+LPG wszystko działa i chodzi w porządku. Niestety zapalił mi się pomarańczowy "check engine". po podpięciu do komputera okazało się, że to błąd i zła praca sondy lambda.

Sondę wymieniłem, i po przejechaniu ok 40 km "check" znów wyskoczył.

Auto prowadzi się dobrze, ani nie zamula, ani nie falują obroty, pracuje dobrze. Tylko ta świecąca kontrolka, która przyprawia mnie o zawał...

Czy ktoś poradzi, podpowie co to może być?

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona została pierwsza sonda - ta przed katalizatorem, bo wcześniej podawała niskie wartości pracy. Po wymianie na boscha, po przejechaniu ok 40 km check znów się zapalił - ten sam błąd 171 - zła mieszanka paliwowa.

Świec nie ruszałem - czy to może być przyczyną?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam temat.

Otóż po skasowaniu błędu (zła mieszanka paliwowa) jeździłem 3 dni na benzynie - wszystko było ok, check się nie pokazuje.

Dziś podjechałem do zakładu gdzie mi zakładali gaz, aby go wyregulowali. Regulowali, regulowali, podobno jakoś zmienili mieszankę i klops... po 80 km check znów się pali

Czy jest to możliwe, że na samej benzynie wszystko chodzi jak trzeba, a na gazie wywala check, mimo, że auto zachowuje się normalnie- nie faluje, nie traci mocy, pali normalnie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po sprawdzeniu auta prze mechanika, regulacji i ustawieniu gazu od samego początku chyba wiem dlaczego zapala się check.

Otóż check zapalał mi się po tankowaniu na orlenie - w zeszły weekend jechałem nad morze i zatankowałem LPG na Shellu w Luboniu k Poznania. O dziwo po 20 km kontrolka zgasła. Dojechałęm do Kołobrzegu i tam również na shellu zatankowałem - bez problemu.

Zrobiłem ok 800km bez zapalenia checka, po powrocie do Poznania, że miałem już końcówkę gazu postanowiłem zatankować rónież na Shellu - tym razem na Bułgarskiej w Poznaniu. No i niestety klops - check się zapalił.

Chyba to zła jakość gazu, ale myślałem, że Shell to Shell - paliwo mają to samo.

Chyba jednak nie :)

 

Gdzie zatem tankujecie lpg? Orlen mnie zawiódł, shell bardzo nierówny - zwłaszcza w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukał bym przyczyny w paliwie... Jak dla mnie dalej jest nie zgrany sterownik LPG z paliwowym, rozjeżdża się i wysypuje błąd. I nie zakładaj żadnych emulatorów, masz nową sondę, powinien ci ustawić żeby wszystko grało. Bez powodu się kontrolka nie zapala i pewnie jeździsz na niewłaściwej mieszance mimo że wydaje ci się że jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co słyszałem, to sonda jest tak obliczona, żeby współpracowała z paliwem, czyli z benzyną. Poczytasz na forum, to wiele osób miało takie problemy z gazem, kolega ma 525 z gazem, jak jedzie na gazie to mu pomarańczka miga, jak przeżuci na benzynę to pomarańczka znika. Albo znajdziesz dobrego gazownika, albo musisz się z tym pogodzić ze benzyna i lpg różnią się składem chemicznym, co po prostu wychwytuje sonda i wywala Tobie błąd. Bo ta kontrolka CHECK, to nie jest tak dosłownie "sprawdź silnik", tylko to jest kontrolka która sprawuje "jak by nadzór nad procesem spalania", poprzez kontrole składu spalin.

Jeśli byś jeździł na benzynie, i się check zaświecił, to wtedy nie że padły Tobie zawory, czy panewka czy samoregulatory, tylko właśnie bardziej coś co odpowiada za dobór mieszanki (wtryski, egr, jak by brała za dużo oleju to też wydaje mi się powinna się zaświecić..iyp...itd..), lub co sam czujnik spalin, czyli sonda. Bo ta kontrolka oznacza zły skład spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydowana wiekszosc ma gaz i nic sie nie zapala to tu tez ma sie nie zapalac zwlaszcza ze sonda nowa. Mam dwa auta z lpg i nigdy mi sie kontrolka nie zapalila. Rozumie jak by ktos wepchal gaz drugiej generacji i bylo by tam cos napieprzone, bo w takich autach sie bardzo czesto pali, ale tu powinno byc wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydowana wiekszosc ma gaz i nic sie nie zapala to tu tez ma sie nie zapalac zwlaszcza ze sonda nowa. Mam dwa auta z lpg i nigdy mi sie kontrolka nie zapalila. Rozumie jak by ktos wepchal gaz drugiej generacji i bylo by tam cos napieprzone, bo w takich autach sie bardzo czesto pali, ale tu powinno byc wszystko ok.

Dokladnie.Mam czwarte auto z LPG i w zadnym sie nie zapalal CHECK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.