Skocz do zawartości

kupno auta na firmę komis/handel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję kupić dwa samochody w okazyjnej cenie na nie długi okres czasu. Z racji tej iż wyczerpałem swój limit kupna sprzedaży samochodów przed upływem 6 miesięcy to nie mogę ich wziąść na siebie. Z US się już rozliczyłem, a zatem nie chcę im się więcej narzucać :D Nie będę też specjalnie zakładał firmy na 2-3 auta w roku. Kolega zaś posiada firmę w której ma możliwość również prowadzenia komisu. Nigdy tego nie robił i moje pytania są takie?

1) umowa K-S najzwyklejsza gdzie podmiot kupujący wpisany ma być on czy jego firma?

2) po zakupie auto przerejestrowywuje do 30dni tak jak obowiązek ma osoba prywatna, czy też tylko przy sprzedaży przekazuje poprzednią umowę K-S wraz z FV marżą?

3) po zakupie musi odprowadzić do U-S podatek od wzbogacenia (2%) czy tylko po sprzedaży podatek od zysku

4) przy sprzedaży wystawia FV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1) firma

2) firma nie ma takiego obowiązku, zresztą nie ma przepisów na podstawie których można ukarać za przekroczenie 30 dni więc tak naprawdę nikt nie ma takiego obowiązku. :)

3) jeżeli zakup jest na terenie Polski i od osoby prywatnej to musi zapłacić PCC, nieistotne jest tutaj czy kupuje to firma czy osoba prywatna; można ominąć PCC robiąc sprzedaż komisową, ale to i tak by musiało na kogoś przejść a komis byłby tylko pośrednikiem

4) wystawia Fakturę VAT marża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.