Skocz do zawartości

[e91] Czy da się zresetować bluetootha?


jannovak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś od rana nagle przestał nadawać mój zestaw głośnomówiący :(. Sprawdziłem komputerowo, brak błędów. Bluetooth nie nadaje sygnału. Chetnie bym się dostal do niego ale nie wiem gdzie jest. A może wystarczy wyjąć bezpiecznik, żeby się zresetował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Modul MULF jest pod oslana podlogi z przodu bagaznika. Musisz polozyc oparcia siedzenia i wyciagnac nity plastikowe ktore trzymaja filz. Wyciagnij kable, duzo osob pisze ze pomaga, bezpiecznik tez powinien zadzialac. Jak jedno nie zadziala to sprobuj drugie :)

 

Na samym doke jest link z rozwiazaniem problemu

 

viewtopic.php?f=73&t=250421&hilit=+mulf

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik tez powinien zadzialac. Jak jedno nie zadziala to sprobuj drugie :)

 

Dzieki, niestety wyjęcie bezpiecznika nic nie dało. Jutro "drugie". Ktoś mi mówił, ze w kombi modul jest na lewym nadkolu, prawda to? Odłącze zasilanie, kable etc. na jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Modul MULF jest tam gdzie Ci napisalem.

Odlacz wszystkie kabke, poczekaj 5min. dla pewnosci i podlacz spowrotem. Sam problemu nie mialem wiec dokladniej nie moge Ci tego opisac.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy wykasować telefon i ponownie sparować z autem.

nie da rady, bo auto "nie jest widoczne" . Próbowałem.

 

Niestety, odłaczenie kabli (biała kostka z kablami) na module też nic nie dało. Chyba jednak MULF padł. Pozostał mi "hard reset" czyli odłączenie akumulatora. Tylko czy to jest bezpieczne? Na jak długo? Co się może rozprogramować? W sobotę jadę do Chorwacji, więc może lepiej nie ryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno data i godzina ale zdazaja sie tez inne przypadki wiedz przed trasa bym nie ryzykowal. Poza tym jak odlaczyles kable to powinno zadzialac bo prad juz nie dochodzil. Sprobuj po trasie z akumulatorem a jak nie zadziala to penie nowy jest potrzebny. Jest szansa ze moze tylko sie cos rozkodowalo ale niw wiem czy jest to mozliwe :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg poradników do naprawy serii 90 (jest już nawet w wersji polskiej) odłączenie akumulatora jest nakazywane do znaczniej ilości prac naprawczych - nie tylko elektrycznych. Wyciąganie wtyczek zasilających z modułów bez odłączenia akumulatora jest bardziej ryzykowne. Odłączenie akumulatora powoduje konieczność ustawienia zegara i kasuje część danych z komputera pokładowego. Zalecam odłączanie klem akumulatora w sposób zdecydowany, aby zminimalizować ryzyko wygenerowania błędów. Zatem wskazane jest sczytanie błędów przed odłączeniem i sprawdzenie po podłączeniu akumulatora, czy nie pojawiło się coś nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.