Skocz do zawartości

Nawigacja NBT automatyczne skalowanie mapy


Leo1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przywitałem się wcześniej w ramach pierwszego postu na forum i przyszedł czas popytać bardziej doświadczonych kolegów. Do rzeczy.

Mam przyzwyczajenie z poprzedniego samochodu (innej nawigacji), że przy włączonym ekranie mapy, po ustawieniu "automatyczne skalowanie", mapa zmieniała skalę w zależności od tego jak daleko było do manewru. Dalej-duża skala (ok.1-2km), bliżej-mała skala (ok.50-100m).

Próbuję użyć tego w idrive, ustawienia-mapa-automatyczne skalowanie, ale zupełnie nie działa. Czy to powinno działać tak jak wyżej opisałem? Jeśli tak, to gdzie leży błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby skalowanie działało musi być wybrany cel i trasa inaczej co ma skalować?

Skalowanie powinno działać tak jak opisałeś w pierwszym poście, wg mnie działa tak sobie, tzn. za rzadko/za mało przybliża, może to przez specyfikę polskich dróg. Ja w każdym razie nie używam skalowania auto.

W CIC tą opcję włącza się maksymalnym przybliżeniem lub oddaleniem mapy, nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale na zdjęciu które zamieściłeś trasa nie jest wybrana.

Spróbuj po wybraniu celu aktywować skalowanie a następnie już na samej mapie maksymalnie przybliż/oddal mapę, w miejscu wartości skali powinno się pojawić auto. Przecież niemożliwe, żeby tylko u ciebie był taki bug :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monogramus

Dziękuję za wskazówki..przeprowadziłem próbę jak radziłeś, ale nie pomogło. Masz rację, że chyba nie tylko u mnie może być taki problem.

Dało mi to do myślenia czy to nie przypadkiem wersja softu w nawi. Poniżej ekran z wersją softu. Jeśli możesz porównać ze swoją nawi byłbym wdzięczny.

http://images67.fotosik.pl/1/8d76215aa9465079m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To nie wersja softu nawi :)

Automatyczne skalowanie działa w każdym sofcie, działa mi nawet w CIC.

W opcjach nawi masz instrukcję tam poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fungous, trafiłeś w sedno! zresztą jest to też napisane w instrukcji (trochę późno do niej sięgnąłem :wink: ).

Automatyczne skalowanie działa tylko w przy ustawieniu "północ u góry". Jest to dla mnie niezrozumiałe dlaczego tylko przy tym widoku, ale tak jest..i trudno :(

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.