Skocz do zawartości

[E87] 116i - 1-2 sec warkot przy rozruchu.


fiziol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zauważyłem, że w mojej jedynce podczas rozruchu silnika towarzyszy 1-2 sec "warkot". Dzieje się to gdy silnik jest zimny. Nie zauważyłem tego problemu podczas ponownego rozruchu. Byłem na osłuchu silnika w ASO, powiedzieli mi że nie słychać stuku łańcucha. Silnik pracuje normalnie. W załączniku przesyłam filmik z dźwiękiem. Ma ktoś lub miał podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nie chcę Was straszyć ale u mnie było podobnie aż po 2-3 miesiącach zmienił się w istnego diesla kle kle :)

Co się okazalo no niestety :(

rozciągnięty łańcuch rozrządu więc radze się tym jak najwcześniej zająć bo można sobie narobić więcej szkód. Ja niestety tak miałem oprócz rozrządu do wymiany miałem nieoczekiwana wymiana VANOSÓW :((((((

Łańcuch + wymiana u mojego mechaniora 1.3 k zł więc jeszcze ujdzie ale nowe VANOSY to już tylko dostępne w ASO i te 1.3k za sztuke trochę boli po kieszeni. Po wymianie dbać o olej (dobry syntetyk i wymiana co max 12 k km i powinno być ok

 

 

Jeszcze jedno sprawdźcie czy jeżeli odpalicie samochód po nocy i powiedzmy pochodzi z 2-3 minuty i go zgasicie to czy ponownym odpaleniu znowu słychać ten "chrobot".

 

 

Pozdrawiam Marek

Edytowane przez mkmarekk39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2-3 minutach pracy silnika wyłączyłem silnik oraz uruchomiłem go ponownie. Dźwięk "chrobotania" się nie pojawił. Może coś z pompą olejową? Czy tą dywagację odrazy można odrzucić? W ASO BMW za wymianę całego rozrządu śpiewają sobie 7 tysięcy. W ASO Bosch Service 4 tysiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolego Taucher miałem na myśli całość zestaw (szyna,łańuch,napinacz) komplet SWAG-a wyszedł mnie 450 zł w InterCarsie +550 wymiana .

 

hmmm nie chce prorokować ale u mnie były takie same objawy podjedź do mechanika niech osłucha stetoskopem pokrywę zaworów. U mnie był odgłos jakby ktoś nawalał młotkiem :)

 

co warsztatów każdy ma swoje zdanie : w ASO i Boschu masz pięknie schludnie i pachnąco ale nie to jest w tym najważniejsze. Jeżeli masz dobrego mechanika niezależnego to bym się nie zastanawiał a ceny będą napewno niższe

 

 

tutaj odgłos mojej jedyneczki przed naprawą http://www.youtube.com/watch?v=Ju1_zACqDrE&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.