Skocz do zawartości

330d stuki po wymianie zawieszenia na gwint...


malacz330

Rekomendowane odpowiedzi

czesc:)

 

zmienilem ostatnio w swojej Beci zawieszenie, na gwint Lowtec, z racji tego ze nie mam czasu zlecilem to zadanie mechanikowi, przed montazem jak mialem jeszcze zwykle zawieszenie mpak bylo cichutko i elegancko, po wymianie z lewej strony na nierownosciach sllychac leekkie pukanie, nie jest to typowy puk-puk jak np od lacznikow, nie jest to rowniez moim zdaniem odglos amortyzatora, raczej tak jakby bylo cos luzno i sie przemieszczalo :shock: bylem z tym juz u mechessa tego co mi montowal, na podnosniku wszystko ok, zero luzow, kompletnie nic,

 

co moze jeszcze byc przyczyna takich objawow?????

 

dodam ze z tego co gadał mozna stwierdzic iz zawieszenia gwintowane sa tak twarde ze moga dawac takie odglosy, jednak cos mi sie nie chce wierzyc :duh: pozatym uslyszalem ze moze MAGLOWNICA, ta jasne jak przed montazem nic sie nie dzialo.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
a ja nadal z tym walcze, do tej pory bylem u dwoch $^$&%*^$$^^%%& ''mechanikow'' nikt nic nie widzi, tylko dosyc wyraznie slyszy, teraz zaczelo juz troche bardziej, dodatkowo, jak naciskam na postoju nadkole lewe, slychac takie gluche pukanie, orientuje sie ktos co to moze byc bo juz mnie ch@*&@%$# strzela;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]=OO"]Jesli slychac pukanie na postoju przy uginaniu to otworz maske o połóz lape na kielich, jesli tam jest kolot na pewno wyczujesz pod reka.

 

 

zrobilem jak mowiles kolego, i wyczuwalne jest to pod reka;/ i co to bedzie, ta poducha czy raczej (nowy) amortyzator?:/

dodam ze niestety ale poduszki nie byly wymienniane na nowe...

 

 

jutro z rana sie za to wezme,, ale mnie troche nurtuje to ze moze amortyzator:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]=OO"]Jesli slychac pukanie na postoju przy uginaniu to otworz maske o połóz lape na kielich, jesli tam jest kolot na pewno wyczujesz pod reka.

 

 

zrobilem jak mowiles kolego, i wyczuwalne jest to pod reka;/ i co to bedzie, ta poducha czy raczej (nowy) amortyzator?:/

dodam ze niestety ale poduszki nie byly wymienniane na nowe...

 

 

jutro z rana sie za to wezme,, ale mnie troche nurtuje to ze moze amortyzator:/

Amortyzator sam w sobie nie moze stukac :) Nawet sie tym nie przejmuj. Albo cos jest zle skrecone, albo poducha.. Jesli zawieszenie wymienial mechanik to zajedz do niego i pokaz palcem gdzie lezy problem.
http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i kiszka, dzisiaj wymienilem poduszki i to samo, wszystko skrecone jak nalezy......

slychac ten stuk tylko przy nie wielkim nacisku, i na nie duzych nierownosciach najbardziej to kocie lby ew. kostka brukowa, podczas jazdy asfaltem tez to czasem slychac nawet jak sie leci po eleganckiej nawierzchni...

 

moze jakies pomysly jeszcze? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź końcówki drążków, jak mają luzy to tak właśnie stukają na kocich łbach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie stukanie jakby lużno coś latalo pojawiło się po wymianie wahaczy oraz tuleji. Okazało się, że zużyte są gumy od stabilizatora. Po wymianie autko jak nowe.

 

niby gumy na stabilizatorze dobre, ale musze sie dokladnie przyjzec bo ogladali to ''mechanicy'' tylko, a faktycznie wtym samym czasie mialem zmieniane tuleje od wachaczy.....

 

 

Sprawdź końcówki drążków, jak mają luzy to tak właśnie stukają na kocich łbach.

 

 

sa wporzadku, pozatym chyba koncowki by nie pukaly przy naciskaniu, tak mi sie bynajmniej wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.