Skocz do zawartości

Filtr pyłkowy


ArturŻ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W e36 filtr przeciwpyłkowy wystepuje w parze z klimatyzacją.

Tu sie jest: http://users.ids.net/~thompson/bmw/microfilter.html

W e36 "kompakt" tu http://www.unofficialbmw.com/e36/interior/e36_replace_your_microfilter.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,

 

ze sie tak zapytam... to w koncu gdzie bedzie filtr przeciwpylkowy w 325tds(klima, kombi) z 97 roku? Pod maska czy za schowkiem?

 

W E36 z klimatyzacją zawsze wewnątrz (do wymiany konieczny demontaż schowka). W E36 bez klimatyzacji "pod maską" czyli w okolicy mechanizmu wycieraczek znajdują się dwa filtry. Do demontaży lewego konieczny jest niestety również demontaż mechanizmu wycieraczek.

MK BMW Klub Polska

328i Coupe E36

[320i Coupe E36]

[525 tds E34]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze w samochodzie bez klimy tez jest filtr przeciwpylkowy ? a czy ja w swoim e34 525i z 90r moge miec filtr przeciwpylkowy ? a jezeli tak to gdzie go szukac albo gdzie zobaczyc czy taki jest w samochodzie
BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja w swoim e34 525i z 90r moge miec filtr przeciwpylkowy ? a jezeli tak to gdzie go szukac albo gdzie zobaczyc czy taki jest w samochodzie

 

Nie wiem, czy Ty masz, ale wiem, że były e34 bez klimy i z filtrem. Niestety chyba we wszystkich seriach w autach bez klimy dostęp do filtra jest trudniejszy.

Nie wiem, czy jest to regułą, ale w autach, które widziałem i w których był filtr taka informacja zawarta była na drzwiczkach schowka (od wewnątrz).

MK BMW Klub Polska

328i Coupe E36

[320i Coupe E36]

[525 tds E34]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie zapylac.... Jak uzywam filtra weglowego - oprocz tego ze filtruje kurz i pylki (jestem alergikiem, wiec jest to super sprawa) to do tego pochlania zapachy. Efekt stosowania filtra to czyste, niezakurzone wnetrze - szyby, deska, siedzenia - czyszcze auto w srodku raz na rok. Z zasady nie otwieram okien jak nie trzeba, klimie sobie klima i filtruje filtrem. Fajnie jest stac w tunelu za smorodzacym autobusem i tylko to ogladac. Bez filtra jezdze busem VW t4. I po kilkuset km mam czarna twarz i w nosie kupe sadzy. No i permanentny syf na kratka powietrza, szybei i w srodku. Wiec sam sobie odpowedz co warto a co nie.
(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.