Skocz do zawartości

M20B25 automat dosyć słabo przyśpiesza


bajowsado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam m20b25 170KM automat z lpg sekwencja, problem jest taki, że dośc mułowato jedzie jak seicento 1.1 natomiast jak dam kickdown nie jest lepiej, delikatnie czuć że coś tam robi i przy redukcji dośc mocno szarpie, czy to może być przepływka, czy coś bardziej poważnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie seicento 1.1 wcale nie jedzie mułowato. Wymieniałeś kiedyś olej w skrzyni? Bo ja raczej obstawiałbym na początek coś nie tak ze skrzynią skoro szarpie. Możesz podpiąc pod kompa to Ci wyjdzie co w silniku

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od świec i kabli, bo dziś zauważyłem kabel 5 cyl zaizolowany taśmą :duh: Później reszta. Jak to nic nie da to zobaczymy co dalej, na ciepłym troszkę ciężej pali, ale poprzednia M50B30 też ciężej paliła. No ale tam moc była, a tutaj jest tak, że na światłach mnie mały fiat musi gonić, jedynie zmiana na manual i od 4k obr jakoś jedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i czy po odpięciu przepływki na benie ma gasnąć? ZNaczy się tak mocno go zmula, że jak dodam gazu to zdechnie. Więc przepływkę podejżewam na sprawną. Została sprawa układu zapłonowego. Jako tako silnik nie kopci ani nie ubywa oleju i płynu, więc obstawiam silnik sprawny, no ale różnie to bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień te przewody, świece, kopułkę i palec i powinno się dużo poprawić. Jeżeli to wszytko ma swoje lata świetności za sobą to mogą być takie właśnie objawy
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już samo odłączenie aku dziś na 30 min wiele pomogło, odpaliłem na benie dałem D i nie poznałem auta, zaczeło w końcu jakoś jechać, ale to jeszcze nie to bo jak ruszam z miejsca i dam mocniej gazu ewidentnie przerywa, jest wypadanie zapłonów. Zrobię jutro świece, we wtorek dojdą kable i chyba tak zostawię, kopułka wygląda na świeżą. A i powiedzcie mi, rozrząd robi się w tym silniku co ile? 90? Jak już mówiłem, świeży zakup to chyba i rozrząd zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki problem, szarpie mi skrzynia przy wysokich obrotach, to znaczy przy 5k rpm zmienia bieg i uderza dosy mocno. Olej jest prawie bezbarwny i rzadki, jaki ma być? Czerwony i gęstawy? Bo wydaje mi się, że jak zmienię to coś pomorze, ale moge się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i czy może to być olej Castrola transmax Z?

 

jaki typ skrzyni? 4 biegowa (4HPxx) czy 5 biegowa (5HPxx)? jaki kolor tabliczki znamionowej skrzyni?

 

czasami pomaga również adaptacja skrzyni

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/36/egs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.