Skocz do zawartości

N47 - czy tu czegoś brakuje?


pascal_poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Latała mi osłona silnika i zanim ją porządnie zamontowałem to ją zdjąłem i zaciekawił mnie brak elementu.

Auto jest z końca 2009, a silnik to N47 - wersja 143 konna.

 

Czy tutaj coś powinno być? A jak tak, to co takiego?

 

http://www.autode.pl/bmwaudio/n47brak1.jpg

 

http://www.autode.pl/bmwaudio/n47brak2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli ten silnik fabrycznie nie miał montowanych klapek w kolektorze, to raczej nic nie brakuje. Natomiast jeżeli miał owe klepki montowane, to brakuje napędu tychże klapek ( silniczek elek.z przekładnią). Tylko wtedy komp wywalał by Ci błąd i powinna wisieć z wiązki niepodłączona wtyczka. Śmiem przypuszczać że ten silnik nie ma fabrycznie montowanych klapek .

Niech się wypowie użytkownik tego konkretnego silnika.

Teraz dopiero widzę, że jest to Twoja szósta BMK-a , tak że Twoje doświadczenie i wiedza jest pewnie większe niż moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że klapki są w tych mocniejszych wersjach 177, 184, 204... KM.

 

Czyli wygląda na to, ze wszystko jest prawidłowo.

 

To któraś z kolei BMka, ale pierwsza z takim silnikiem, wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkret. Dobrze wiedzieć, że niczego nie brakuje.

 

BTW tę osłonę zdejmowałem, bo drżała, co było słychać w kabinie na wolnych obrotach. Okazało się, że jedna z gumek mocujących była uszkodzona i nie dobrze trzymała się tej wypuski na silniku. Kupiłem wczoraj nową gumę w ASO, wymieniłem, a płyta drży w dalszym ciągu. :( Nie mam pojęcia dlaczego.

Dopiero przestaje być słyszalna, kiedy docisnę tę osłonę wkładając coś między tę osłonę na "podszybie". Czy to powszechny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest źle założona pokrywa, też z tym walczyłem po tym jak wymieniłem olej. Jak ją zakładasz to pilnuj aby końcówka dobrze wpasowała się w otwory które są w podszybiu. Jak nie wpasują się dobrze to na wolnych obrotach jest nieprzyjemny odgłos zwłaszcza przy ruszaniu pod górę.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.