Skocz do zawartości

Nagrzewnica e36 - wymiana


Przemer

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam wyciek do kabiny od strony kierowcy. Towarzyszy temu ubytek płynu chłodzącego, stad moja pewnosc ze walnieta jest nagrzewnica. Jak dostac sie do starej nagrzewnicy? Przed naprawa chce juz zakupic nowa ale nikt nie jest mi w stanie powiedziec jakie wymiary (sa rózne) beda pasowac do tego modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy montowanych nagrzewnic: Siemens i Behr. Behr'a dostaniesz bez problemu, a Siemens to kaplica (nie ma zamienników - przerabiałem temat rok temu). Bez rozebrania deski rozdzielczej się nie obejdzie, co prawda nie całej (tak jest przynajmniej w sedanie). Siemens jest węższy i dłuższy od Behra dlatego nikt nie poda wymiarów. Musisz rozebrać i dowiedzieć jaki typ masz?

 

PZDR

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!!! mam ten sam problem, znika mi płyn chłodzacy i podobno to przez nagrzewnice, mam tez mokro pod dywanikami od strony kierowcy.

co trzeba odkrecic i co wyjac zeby do niej sie dostac? powaznie to roboty tylko na 10 minut bo az nie chce mi sie wierzyc??? jak to bokiem sie do niej dostac???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołączam się do pytania - czy w sedanie w wersji z klimatyzacją można łatwo wymienić nagrzewnicę. Już znam 3 wersje - rozebranie deski rozdzielczej, dostanie się z boku i jeszcze z książki serwisowej - zdjęcie konsoli.

 

Myślę, że dobrze zdiagnozowałem objawy - a są one takie, że jak rozgrzeję silnik na wyłączonym ogrzewaniu, a potem je włączę, to czuć zapach płynu chłodniczego przez chwilę. Jutro jeszcze zobaczę, czy mam szybę tłustą, albo czy płynu ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kuj.pom jest chłopaczek w tucholi ktory sprzedaje nagrzewnice na allegro,kupiłem od niego nagrzewnice do a4 za 55 zeta,nowa jakis niemiecki zamiennik ale właściwie niczym sie nie roznił o oryginału behr.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.