Skocz do zawartości

E60 525d spalanie na włączonej klimatyzacji


sokół

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że jest coś o tym na forum, ale pomyslałem że spytam. :oops: Panowie dziś na włączonej klimatyzacji w trasie pokazało spalanie 10 litrów. Kurde wydaje mi się że jest to troche dużo. Jak to z tym jest, z góry dziękuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A na jakim odcinku miales ten odczyt 10l ? Wsiadles, odpaliles, klima na max i 5km jazdy na nie rozgzanym silniku przez miasto? Normalne spalanie albo nawet powiem ze dosyc niskie ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BMW 520 177km czip na 200km. Spalanie w cyklu mieszanym pokazywane na kompie to 6,3l na 100km.

:D dobre...poczytaj co jest warty ten wyświetlacz o spalaniu,powinien pokazywać pogode a nie srednie spalanie :mrgreen:

Jeszcze lepsze.

Również 520,istotne N47.Średnie z baku jak i z kompa, z trzech lat: 5,4latem 5,6 zimą,obecnie 5,5. Większość sam jedzie, czasami tylko pcham :shock: :cool2:

Daleko mi do zawalidrogi, dlatego kupiłem CB. Żeby uzyskać taki wynik trzeba nauczyć się jeździć nie koniecznie wolno, lecz płynnie.Z tego co widzę na naszych drogach, mało kto posiadł tą umiejętność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na odcinku około 170 km z tego kilkanaście w mieście, ale nie dużo. Koła 18 245\40. Pytam bo jadąc w tamtym roku na wakacje i wyjeżdżając w nocy (bez klimy) spalanie było na poziomie 7 litrów. Dlatego zastanawiam się czy to jest norma czy szukać czegoś co może być powodem takiej ilości spalonego paliwa. Tankuję tylko werwe, nie leje nic innego. Czyżby 177 konny silnik aż tyle brał więcej na klimatyzacji :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz temp. wody, moze termostaty masz walniete.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żadna sprawna klima nie obciąży silnika ( tym bardziej 3l ) na tyle by spalania wzrosło o 3l. Nie będę się wymądrzał bo nigdy nie sprawdzałem dokładnie różnicy spalania, myślę że o ok. 0,3l to max.

Sprawdzałeś w menu ukrytym temp.silnik, przy obecnych temp. po paru km. powinna się ustabilizować na ok.90st. Koła kręcą się lekko,ciśnienie w oponach nie za małe ( to ostatnie nie może mieć aż takiego dużego wpływu, 3l ) ?

Sprawdzałeś ponownie teraz ile pali bez włączonej klimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem ile pali bez klimy bo z reguły jeżdże po mieście, i nie bardzo zwracałem na to uwagę. Natomiast wybieram się na Chorwację i mam 1600 km w jedną strone. Nie wyobrażam sobie jazdy bez klimy przy takim spalaniu to lekko zaboli koszt paliwka, ale trudno jeśli jest to norma to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0da 231 06r jazda niemcy. Trasa 60% (predkosci 160-220 ) miasto 40% ( zatloczone typu Düsseldorf Dortmund czy Kolonia) spalanie z ostatnich trzech tygodni (5tys km) 8.3L(wg kompa 8.5)

Czy to duzo ? Biorac pod uwage wyzej wspomniane warunki plus kola 19cali to moim zdaniem malo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.