Skocz do zawartości

Fajny gadżet? Co myślicie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Zapewne "Twoje okulary" są dobrej jakości, ale jak je tylko zobaczyłem to przypomniały mi się czasy podstawówki gdy razem z harcerzami pojechaliśmy do ZSRR na obóz harcerski. Oczywiście rodzice nawkładali nam do plecaków pełno badziewia na sprzedaż. Między innymi miałem kilka sztuk takich okularów BMW. Ruscy za nimi normalnie szaleli :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No nic nie poradzę na Twoją traumę z dzieciństwa...... Mnie moi rodzice posyłali na w góry, nad morze i inne wycieczki żebym sobie pozwiedzał i dobrze się bawił, nie robili ze mnie prorosyjskiego handlarza, więc nie do mnie pretensje za złe wspomnienia..

Sprzedałem około 500 sztuk i nikt nie miał pretensji, tylko jedna sztuka wróciła, bo pękły w transporcie, ale oczywiście wymieniłem na nowe.

Za tydzień mam mieć ostatnią partię w bardzo dobrej cenie, 20PLN za sztukę, chętni mogą już rezerwować.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam do Ciebie żadnej pretensji i traumy również nie mam odnośnie mego dzieciństwa, a wręcz przeciwnie - wspominam je z sentymentem i uśmiech zagościł na mej twarzy gdy zobaczyłem te okulary.

 

Cieszę się, że masz kupców i jak mówi stare przysłowie: Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba... czy jak to tam szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że tak. Nad gustami się nie dyskutuję. Miałem ostatnio fają sytuację, siedziałem w Augustowie w knajpce i widzę, jak para młodych ludzi siedzi obok w okularach ode mnie, chwilkę zagadaliśmy, takie niecodzienne spotkanie, miło było spotkać klientów/fanów BMW.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja rezerwuje, dwie sztuki z przesylka do DE czekam na link :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, jutro wracam z urlopu, porobię aukcję i podeślę wam linki na PW. Dla innych link do aukcji będzie w moim podpisie, ale dopiero jutro około godziny 15. Kto zamówi, to okulary powysyłam we wtorek rano, w środę każdy dostanie. Dla uściśnienia 20PLN plus przesyłka 5.5zł w kraju, 15zł za granicę. Kupuję je teraz po 15zł, więc nie pokryję kosztów przesyłki, bo bym musiał dokładać do interesu. Koperta, prowizja allegro i zostanie mi może 3PLN ze sztuki, ale tu nie o zarobek chodzi..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To milegp urlopu jeszcze zycze :cool2:

Odpoczywaj i nie stresuj sie tyle, okulary nie zajac :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, zgodnie z obietnicą w moim podpisie nowa aukcja, jeśli ktoś dziś zamówi, to jutro wysyłam. Dodam, że to już ostatnia partia..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, o co chodzi z tym kątem widzenia dla prawo i leworęcznych :duh: Przecież gadasz jakieś bajki, poza tym co to za okulary :lol: nalepiłeś dwa śmigiełka na zausznikach i kleksa z napisam na plastikach, co chyba jasne że to powoduje ograniczone widzenie. Bardacha i tyle. Takie jest moje zdanie. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak Ci nie pasują, to nie kupuj, Twój wybór. Koszulka BMW kosztuje 100pln, a to zwykła koszulka z Chin za 5 zł z malunkiem.. Dla czego buty PUMA kosztują normalnie 200pln, a z naszytym znaczkiem BMW już 500.. Taki jest biznes.

Kąty widzenia... nazywaj to jak chcesz, jakbyś nie uciekał ze szkoły, to byś wiedział o co chodzi, dla czego są ludzie praworęczni i leworęczni. Poczytaj, na naukę nigdy nie jest za późno.

Bądź co bądź, pozdrawiam i spokoju życzę.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozdrawiam i życzę więcej takich teorii :D Okulary z nalepką ograniczającą widoczność, tak dla praworęcznych jak i leworęcznych są przeszkodą w normalnym widzeniu :mad2: W "biznesie" też trzeba wiedzieć co się pisze, ale ludziska łykają, więc powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Krzysiu, że nie trzymasz ciśnienia gdy chodzi o "Twoje" okularki. Ja rozumiem, że chcesz wszystkich uszczęśliwić, ale panuj troszkę nad emocjami. Skoro upubliczniasz (sprzedajesz) pewien produkt to traktuj zarówno kupców jak i oponentów w szacunkiem.

 

A swoją drogą to też się chętnie douczę. Daj proszę link o okularach dla osób leworęcznych bo niezmiernie zaciekawił mnie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czepiacie się chłopaki..

Sprawa napisów na różnych szkłach to nie mój pomysł, a producenta.

Wyjaśnienie jest proste.

Zdolności motoryczne naszego ciała nie rozkładają się równomiernie i tu kłania się biologia z podstawówki.

99,9% ludzi ma bardziej rozwiniętą którąś stronę ciała, stąd są ludzie praworęczni i tzw. mańkuci.

To że piszemy przykładowo prawą ręką, to nie wszystko, kopiemy prawą nogą, mamy bardziej sprawne prawe ucho i prawe oko (oko dominujące), lewa strona to tylko uzupełnienie i dla tego jeśli osoba praworęczna założy okulary z napisem na prawym szkle, to będzie ten napis przeszkadzał, jeśli napis będzie na lewym szkle, to już go tak nie zauważysz. Sprawdzałem to na sobie. Używam okularów z napisem na lewym szkle, jestem praworęczny i kompletnie tego napisu nie zauważam, w niczym mi nie przeszkadza.

 

Ciśnienie staram się trzymać w każdej sytuacji, ale jak ktoś w stosunku do mnie używa czegoś takiego jak :mad2: to sugeruje, że jestem głupi... no sorki, nie dam się obrażać, tym bardziej gdy wiem, że mam rację.

 

Zróbcie prosty test na oko dominujące

 

U większości osób jedno z oczu jest u człowieka okiem dominującym. Nie zawsze jednak jest to to oko, przez które lepiej widzimy. Jest to całkowicie normalne zjawisko. Często porównuje się je do leworęczności i praworęczności ponieważ wiąże się z budową i funkcjonowaniem układu nerwowego.

 

Każdy może sam w łatwy sposób sprawdzić, które oko jest dominujące.

 

Procedura:

 

Znajdź jakiś punkt w przestrzeni w odległości kilku metrów i skoncentruj na nim wzrok.

 

Wyciągnij przed siebie rękę i palcem wskazującym wyceluj dokładnie w ten punkt.

 

Koncentrując cały czas wzrok na wybranym punkcie (patrzysz obojgiem oczu), będziesz mieć w polu widzenia nieco rozmazany obraz jakby dwóch palców.

 

Teraz zamykaj na zmianę to jedno to drugie oko. Okaże się zapewne, że patrząc jednym okiem zobaczysz swój palec wskazujący dokładnie wybrany punkt, a patrząc drugim, palec nieco przesunięty w bok.

 

Oko, którym zobaczysz swój palec pokrywający się z wybranym przez Ciebie punktem, jest okiem dominującym.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz rewolucję w medycynie? Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Wzrok jest tutaj tylko odniesieniem do prawo i leworęczności, a ty to wszystko połączyłeś w jedną całość i wyszła nowa teoria zależności widzenia od posługiwania się którąkolwiek z rąk. Jestem pod wrażeniem, ale trzeba wiedzieć co się pisze. Sprzedawaj dalej te swoje okulary przez które, dobra widoczność z zaklejoną jedną stroną, zależy od tego którą ręką się posługujesz. Wciskasz ludziom odlany na wtryskarce chłam warty 5zł na które naklejasz trzy naklejki i dajesz ludziom za 20zł. Sprzedawaj dalej te Pumy warte 200zł za 500, tylko dlatego że jest tam znaczek BMW :lol: (tutaj już grubo poleciałeś). Masz klientów? OK, tylko nie twórz przy tym teorii w które może uwierzyć, tylko kilkuletnie dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adalbert mam dla Ciebie propozycję, rozpędź się i przywal głową w mur, jak się obudzisz to powtórz.

Nie miałeś tych okularów w ręku ani na nosie, a psujesz chłopakowi sprzedaż, żeby jeszcze na tym zarabiał miliony...zazdrość Cię zżera?

Mam te okularki, kilku moich znajomych też i jakoś nikomu nie przeszkadza napis na szkle. Napis jest w górnej części szkła i ma może 4-5mm wysokości.

Czepiasz się, że nakleił coś na okulary z 5zł i chce teraz za nie trochę więcej, zgłoś się do PUMY, że bierze takie same okulary, nakleja podobne naklejki i chce za nie 600PLN, to jest kradzież. Ktoś tu dawał linka do okularów za ponad dwa klocki, tylko dla tego, że były z napisem "David Beckham" czy coś takiego, ale jak kogoś stać i ma taki kaprys, to niech kupuje, a jak to się Tobie nie podoba, to Twój problem, ale nie czepiaj się chłopaka. Widziałem się z nim, rozmawialiśmy o tym wszystkim i wierz mi lub nie, ale dla zbicia kokosów to on tego nie robi, bo musiałby chyba sprzedać ich kilka milionów, a jak napisał, że sprzedał ich około 500sztuk, zarobił po 3 zeta na każdych, to co on zarobił, półtorej tysiaka przez trzy miesiące?? Tyłka nie chciałoby mi się podnieść z fotela jakbym miał robić takie biznesy. Nie wiem, co Ty chcesz od niego, chyba zazdrościsz pomysłu, albo żal Ci 20 złotówek na okulary. Ile dałeś za swoje, kupione pewnie w jakimś markecie, najtańsze kosztuję 20-25 i zapewne nie marudziłeś kierownikowi marketu, że kupują chińszczyznę po złotówce i zarabiają dużo więcej od niego.

Ogarnij się, odczep się od chłopaka.

Na koniec jeszcze jedno, moja żona jest z wykształcenia psychologiem dziecięcym i to co Krzysiek pisze o bardziej rozwiniętej części ciała, jest prawdą. Wszystko zależy od tego, która półkula mózgowa jest bardziej rozwinięta. To też jest powodem tego, że w wielu krajach jest ruch lewostronny, który jest lepszy, bo większość ludzi ma bardziej rozwiniętą prawą stronę ciała, potocznie mówiąc są praworęczni i przy wszystkich manewrach wyprzedzania używają bardziej rozwiniętego oka, prawgo. Pewnie i tak się ze mną nie zgodzisz i obrzucisz mnie jakimś błotem, ale proponuję poczytać, porozmawiać z kimś kto ma o tym pojęcie, a nie się wymądrzać nie mając o tym pojęcia.

Krzychu handluj, nie przejmuj się takimi ludźmi, zawsze znajdzie się ktoś, kto przyczepi się do kogoś, kto coś chce zrobić z myślą o innych :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś następny, który nic nie zrozumiał o co mi chodzi. Spójrz na moje postychodziło mi tylko żeby nie wciskał ludziom teorii, które wymyślił zaraz jak wstał z łóżka. Powtarzasz te niestworzone rzeczy bo twoja żona jest psychologiem. Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem co napisał i wtedy zapytaj żony. Szukam już drugi dzień wyjasnienia tych nowatorskich określeń i nic. Więc do miłego. I nikomu nie psuje sprzedaży (chyba że tobie) To jest forum, więc jak ktoś tutaj coś wystawia to musi się liczyć z pozytywami i negatywami, a jak ktoś nie rozumie takiej prostej zależnosci, to niech handluje na bazarze. I to na tyle w tej kwestii Edytowane przez adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz odpowiedz na twoje zwroty do mnie na poziomie kretyna. Czy ja się do ciebie zwracałem, żebyś przywalił czymkolwiek w mur? Nie znasz mnie, ani ja ciebie. Wcinasz się do wymiany poglądów jak pospolity buc o niskim poziomie wychowania. Powinieneś zasięgnąć pomocy psychologicznej u swojej żony, bo nie trzymasz ciśnienia i jesteś nieasertywny. Miłego dnia życzę i mam nadzieję, że nasze drogi nie zejdą się więcej na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie prosty test na oko dominujące

 

U większości osób jedno z oczu jest u człowieka okiem dominującym. Nie zawsze jednak jest to to oko, przez które lepiej widzimy. Jest to całkowicie normalne zjawisko. Często porównuje się je do leworęczności i praworęczności ponieważ wiąże się z budową i funkcjonowaniem układu nerwowego.

 

Każdy może sam w łatwy sposób sprawdzić, które oko jest dominujące.

 

Procedura:

 

Znajdź jakiś punkt w przestrzeni w odległości kilku metrów i skoncentruj na nim wzrok.

 

Wyciągnij przed siebie rękę i palcem wskazującym wyceluj dokładnie w ten punkt.

 

Koncentrując cały czas wzrok na wybranym punkcie (patrzysz obojgiem oczu), będziesz mieć w polu widzenia nieco rozmazany obraz jakby dwóch palców.

 

Teraz zamykaj na zmianę to jedno to drugie oko. Okaże się zapewne, że patrząc jednym okiem zobaczysz swój palec wskazujący dokładnie wybrany punkt, a patrząc drugim, palec nieco przesunięty w bok.

 

Oko, którym zobaczysz swój palec pokrywający się z wybranym przez Ciebie punktem, jest okiem dominującym.

 

Ok. Zrobiłem test. Tak jak powiedziałeś palec "rozmazał się" (obraz jakby dwóch palców) na wskazanym przez mnie punkcie. Musiałem zatem wybrać czy przesunąć go w prawo, aby pokrył się z punktem czy w lewo. Tak więc moim zdaniem ta teoria nie działa. Raz przesunąłem palec w lewo, raz w prawo...

 

Ale wracając do tematu. Ja do Twoich" okularów nic nie mam, tym bardziej, że nawet nie trzymałem ich w dłoni. Zakładam zatem po Twoim opisie, że są świetniej jakości. Niech i tak pozostanie. Ludzie kupują, są zadowoleni, jest super.

 

Nie to jednak jest w moim odczuciu punktem sporu. Piszesz, że: "Posiadam kilka sztuk dla osób leworęcznych". No chłopie - udowodnij teraz swoją teorię jakimś linkiem do wypowiedzi lekarza-specjalisty, że coś takiego rzeczywiście istnieje. Uczulasz nas tutaj, że powinniśmy się do edukować, to bądź tak miły i podaj źródło swojej wiedzy. Ja wczoraj szukałem potwierdzenia Twoich słów i niestety nie znalazłem.

 

Poniżej jest link do nowego produktu na rynku: Soczewki Progresywne Intuitiv JZO - ale to może być zwykły chwyt marketingowy. Jak na razie to nie znalazłem wypowiedzi lekarza na ten temat.

 

http://www.swiatokularow.com/index.php/nowoci

 

Ty zaś opierasz swoją teorię na lateralizacji, czyli asymetrii czynnościowej prawej i lewej strony ciała ludzkiego.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lateralizacja

 

Wiesz, to że lateralizacja istnieje, to jeszcze nie jest dowód, że są okulary dla osób prawo lub leworęcznych, i chyba do tego zbiega wypowiedz adalbert'a.

 

 

 

Zaś poniższą wypowiedzią Pan _SZWAGIER_ dostatecznie dobrze zaprezentował się już całemu ogółu. Polecam udział w teleturnieju "Miliard w rozumie".

To też jest powodem tego, że w wielu krajach jest ruch lewostronny, który jest lepszy, bo większość ludzi ma bardziej rozwiniętą prawą stronę ciała, potocznie mówiąc są praworęczni i przy wszystkich manewrach wyprzedzania używają bardziej rozwiniętego oka, prawgo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiecie co chłopaki, dajmy sobie na luz, nikt nikogo tu do niczego nie przekona. To co opisałem w ogłoszeniu na alledrogo na temat napisów na prawym lub lewym szkle, przesłała mi firma produkująca te okulary. Chcecie się z tego nabijać, proszę bardzo, wolny kraj. Nie chce mi się dalej ciągnąć tej przepychanki.

Żałuję bardzo, że z powodu okularów padły niepotrzebnie ostre słowa i wyzwiska.

Przepraszam, ale mam większe problemy, jak na przykład rozwalony w drobny mak silnik w mojej beemce.....

Pozdrawiam

Krzychu

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.