Skocz do zawartości

318tds.Podgrzewanie foteli-nie grzeją siedziska.


Aleksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, włożyłem do auta podgrzewane fotele(seryjnie ich nie było). Kupiłem wszystko od przełączników, wiązki wraz z kostkami. Po podłączeniu grzeje tylko oparcie, czy możliwe ze coś podlaczylem nie tak. Dodam ze zasilanie zrobiłem z zapalniczki, podswietlenie z szyb, a i nie dawałem żadnego przekaznika ani bezpiecznika.

 

Proszę się zapoznać.

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdziłem na tej samej wiazce i u pasażera to samo. Może wytłumaczę jak połączylem wszystko, a więc : 2 kabelki czerwone zmostkowalem ze sobą i wpiolem pod (+) zapalniczki, szary kabelek pod szyby też jest szary, brązowy od przełącznika pod (-) przy zapalniczce, biało-czerwony i biało-niebieskim podpiolem osobno do foteli a brązowy z foteli pod minus w ręcznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź omomierz i zobacz jaki opór mają maty. Instalacja wygląda dobrze wg schematu, niżej opis. Zainstaluj jednak przekaźnik i zrób sterowanie po zapłonie bo kiedyś zostawisz włączone i będzie po akumulatorze. Dodatkowo podgrzewane fotele to kawał obwodu, wiec warto dać również bezpiecznik 15A.

Szaro/czerwony to podświetlenie. Pin 1.

Czerwono/żółty to zasilanie. Pin 3 mostek z pin 2 (ten sam kolor), tutaj występuje połączenie pomiędzy przełącznikami.

Biało/czerwony to chyba podgrzewanie siedzenia (driver's seat heater). Pin 6

Biało/zielony to chyba oparcie (driver's seat-back heater) Pin 5

Brązowy to masa. Pin 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.