Skocz do zawartości

czujnik ciśnienia oleju


arczimi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:)

Gdzie znajduje się owy czujnik (pewnie gdzieś koło miski?)

Bardzo mało jeżdżę zetką. Ostatnio dwa razy podczas wyłanczania silnika zaświeciła się żółta kontrolka oleju.Za pierwszym razem po przekręceniu kluczyka zgasła a wczoraj świeciła dalej :shock: Silnik nie pracuje , drzwi zamknięte a ona sobie świeci dalej. Zapaliłem motor, zgasiłem i wszystko wróciło do do normy. Dodam ,że podczas jazdy nie migają żadne kontrolki. Oleju na bagnecie full.

Pewnie styk na czujniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersję 231KM. Mam bagnet.Przyciskiem też mogę sprawdzić. Ale jest problem,według instrukcji trzeba zrobić minimum 10km aby sprawdzić stan oleju z poziomu kabiny . Rzadko robię 10km w jednym ciągu...Mam motocykl i rower(ten ostatni jest najczęściej używany) Zetki używam..... sporadycznie. W ostatnim miesiącu trzy razy... do kolegi lakiernika 2x1km, do Kauflanda 2x2,5km oraz do pracy 2x5km..Moje najdłuższa trasy od czasu jak kupiłem auto to 2x15km-dwa,trzy razy w miesiącu.Na dolnej części bagnetu mam żółte mazy- jakby masło.Może to masło powoduje zatykanie kanałów?

Uprzedzając pytanie:) płynu w chłodnicy nie ubywa a stan oleju cały czas taki sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w misce olejowej.

 

W Twoim przypadku "masło" to typowy efekt jeżdżenia krótkich odcinków na zimnym silniku (chłodziwo nagrzewa się szybciej niż olej silnikowy; mimo że temperatura "wody" szybko osiąga optimum na wskaźniku, to olej, który wolniej uzyskuje temperaturę i wolniej też stygnie, faktycznie nagrzewa się dopiero po ok. 20 minutach).

20141104_063438-1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to masło też na bagnecie jak sprawdzam poziom oleju.To mnie juz martwi.Pewnie zniknie dopiero po wymianie oleju?? :? Nie zapcha tam czego? Jeżeli jest na bagnecie to przecież jest w misce olejowej? :? Może niepotrzebnie się martwię ale w dieslu tego nie było :wink: Jeżeli chodzi o olej to Cały czas mam max i nic się nie zmienia.Co do kontrolki to dziś zrobiłem (jak na mnie) dłuższą trasę. Przy gaszeniu silnika (6 razy) nie zaświeciła się. Próbowałem też po 20 km pod Praktikerem sprawdzić stan oleju z poziomu komputera ale nie udało mi się.Silnik pracował na wolnych obrotach. Kiedyś robiłem coś takiego ale dziś nie mogłem pokojarzyć jak to było. Przyciskanie przycisku zegara nic nie dało... Edytowane przez arczimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiany robię częściej niż wskazania komputera, tzw. "intermediate oil change" w połowie wskazanego przebiegu, jak w USA. W tym czasie (jakieś 12 tys. i rok) nie wymaga jeszcze dolewki litra. Z reguły jestem cykorem, jeśli chodzi o samochód i robię profilaktycznie... Czujnik nie jest drogi - ja bym pewnie zlał olej i wymienił na wszelki wypadek, niezależnie od tego, czy się psuje, czy jest uświniony itp.

 

Co do samej wymiany - u mnie wchodzi 6.5 litra, ale nigdy nie da się zlać całości. Gorzej jest przelać niż wlać mniej, więc każę wlać 6, a potem po jakimś czasie robię delikatną dolewkę. Trochę Ci zadroszczę bagnetu, bo ten czujnik jest bardzo nieprecyzyjny.

20141104_063438-1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cykor x2. Tylko,że na oleju zrobiłem niecałe 4 tyś km i 8 miesięcy. Więc chyba trochę za wcześnie?

 

A weź go po prostu dobrze przegoń tak z 50 kilometrów ale na wysokich obrotach. Silnik się dogrzeje i "masło" z oleju powinno zniknąć, bo to że wymienisz olej to nic nie zmieni jak dalej będziesz cykał "trasy" po 2 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem takie opinie :wink: Tylko po co robić trasę 50 km jak nie ma takiej potrzeby? :cry:

Martwi mnie jedynie to czy to masło czegoś nie zapcha. Od jakiegoś czasu kontroluję korek wlewu oleju i jest o.k. Masła nie ma. Jedynie woda.

Kontroluję też przewód z odmy-łaczenie(ten z góry silnika) . Jak pierwszy raz rozłączyłem to ustrojstwo to trochę masła tam było. Śrubokrętem trochę wyciągłem. Teraz są tam raczej śladowe ilości. Tak jak na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem takie opinie :wink: Tylko po co robić trasę 50 km jak nie ma takiej potrzeby? :cry:

 

W instrukcjach niektórych modeli aut zalecają "przegonienie auta" nawet po długiej jeździe w korkach. Możesz tego nie robić i dalej się zastanawiać skąd bierze się to "masło" (bo jak zapewne wiesz takie objawy daje też uszczelka głowicy), możesz zmieniać olej albo po prostu w piękną pogodę poszaleć trochę bez dachu bo to auto do tego jest stworzone :norty:

Po co robić trasę ..... np. dla przyjemności bo chyba po to takie auto kupiłeś a przy okazji i twój silnik lepiej się poczuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka RACZEJ odpada bo i płynu nie ubywa i oleju nie przybywa :wink:

 

 

Kilka nowych faktów. Denerwował mnie pełny stan oleju na bagnecie więc odessałem jakieś 450ml oliwy przez otwór z bagnetu.

Po odessaniu tej ilości na bagnecie wskazuje połowę miarki(więc o.k)

Przyjechałem do pracy (5km) . Po zgaszeniu silnika pokazała sie lampka żółta 0leju i krótki sygnał dźwiękowy(według instrukcji dolej 1 litr oleju? ) :shock: a następnie ta lampka świeciła jakieś 20 sekund czyli awaria czujnika według instrukcji. :roll:

Sam już nie wiem co o tym myśleć...

 

Przy okazji przejrzałem czujniki oleju. Róznią się trochę... Niby to samo a jednak inne,

http://allegro.pl/czujnik-poziomu-oleju-bmw-5-e39-e60-e61-z3-z4-i4269456095.html

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-oleju-bmw-z3-e36-z4-e85-e86-i4291718240.html

W silniku są dwa? Ciśnienia i poziomu oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.