Skocz do zawartości

[E61] Wymiana kabli (wiazki) tylnej klapy


cyberjan83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Znalazłem co to za taśmą jest.

 

To taśmą z kablami idącymi do przycisku szyby.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kable z Aso można kupić takowe komplety z rynienkami z taśma itp prawa i lewą stroną cena około 400zl strona. Co do kabli ze sklepu jeśli trafisz na chinola po zimie stwardnienieja i popekaja szkoda tylko czasu. Ja osobiście w swoim aucie miałem może 3 kable przerwane wiec je polutowalem i od 2 lat spokój.

 

A możecie podrzucić nr oryg. tych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko kable z Aso można kupić takowe komplety z rynienkami z taśma itp prawa i lewą stroną cena około 400zl strona. Co do kabli ze sklepu jeśli trafisz na chinola po zimie stwardnienieja i popekaja szkoda tylko czasu. Ja osobiście w swoim aucie miałem może 3 kable przerwane wiec je polutowalem i od 2 lat spokój.

 

A możecie podrzucić nr oryg. tych kabli.

 

 

 

Całej, nowej wiązki nie dostaniesz.

Albo używana albo zestaw naprawczy

 

To jest po lifcie wiedz nie wiem czy są jakieś różnice w przedliftowych ale chyba nie.

http://www.realoem.com/bmw/de/showparts?id=PX31-EUR-02-2009-E61N-BMW-520d&diagId=61_2678

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
mam wielką prośbę do kolegów, chodzi o dwie wtyczki co wchodzą do diversity, czarna to antena am, rózowa to ? i tu mam pytanie, u mnie odwalona jest niezła rzeżba, jest wtyczka rózowa, ale z niej zamiast taśmy są wpięte trzy kabelki i razem przykręcone do masy :shock: , odbiór radia do d..y, odpinając od masy te kable i trzymając je ręką zaczyna działać radio, czy ktoś mógłby sprawdzić gdzie idzie ta tasiemka z różowej wtyczki, i jaki to numer części lub gdzie go szukac w etk. Dziekuje z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lepszych zdjęć niestety nie mam.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/IMG_8555_zps39be6fa6.jpg

 

Ta różowa jest od kabla koncentrycznego (idzie albo do MULF-a albo prosto do radia, tego nie wiem.) bo tylko on idzie lewym kanałem i brązowy, masa podgrzewania szyby.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, ja mam akurat TCU a nie mulfa, ale tez tez tam żadnej taśmy nie widzę, moja teoria jest taka ze są to kabe od anteny fm. O dziwo w niemczech radio odbiera super, a w polsce tragedia :shock: trzeszcy szumi. wazne jest to ze wiązka w tylniej klapie naprawiona. Czekam na jakieś wieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy ktoś wie jaki nr części noszą te czarne wygięte rynienki w których schowane są przewody? Widać że poprzedni właściciel siłował się i połamał je :mad2:
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
WIelkie dzięki, w powiększeniu jest to pokazane tutaj http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NJ71-EUR-11_2002_E61_BMW_530d&diagId=61_2043#61136978340 gdyby ktoś jeszcze potrzebował :)
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie wszystkich wiązek w tylnej klapie (oprócz jednej z którą idzie rurka do spryskiwacza, gdyż tam chyba jest tylko jeden przewód i nie miał śladów zużycia).

Żeby się nie stresować, do powyższej operacji trzeba mieć ok. 27m przewodu 0,5mm oraz ok 7m przewodu 1mm albo i 1,5mm kwadratowych (ja kupiłem 0,75mm i troszkę zbyt cienkie to było do niektórych żył). Trzeba wziąć pod uwagę, że im grubszy przekrój przewodu, tym ciężej jest to upchać w rynienkach z poprzednich postów.

po długich poszukiwaniach znalazłem opisywane przewody w rązsądnych cenach w sklepie internetowym. Poniżej link do jednego z przewodów:

http://www.piekarz.pl/pl/?item=44977

 

Wszystkie przewody wyniosły mnie ok 50zł wraz z wysyłką

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie! Naszukałem sie na forum i przepraszam nie znalazłem odpowiedzi.

Nie moge otworzyć tylnej klapy z przycisku na pilocie i z kabiny(słychać tylko domykanie). Jak podejdę do klapy i nacisne rączkę, działa dociąganie ale klapa nie otwiera się. Do bagaznika dostaję się przez szybę. Niedługo mam wyjechać na wczasy z rodziną a nie wspomnę,że owczarek też by skorzystał z wyjazdu :-).

Proszę o pomoc lub podpowiedzi jak otworzyć bagażnik i gdzie szukać usterkę?

Pozdrawiam, Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz zdjąć obudowę klapy, powinno się dać nawet jeśli jest zamknięta i odblokować zamek no i naprawić kable.

Dociąganie jest w podłodze wiedz słyszysz je nawet jeśli wiązka od zamka jest przerwana.

 

Wykręcić wszystkie srobki. Zdemontować klapkę od trujkata i pociągnąć obudowę do siebie. Nie wiem czy trzeba zdejmować obudowę szyby ale to zobaczysz

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bez prądu też będzie ciężko :norty:

 

Ps. Z ciekawosci wskoczylem na lapka i prosze:

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/E61%20Hekklappe_zpscrnwwqqz.png

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/E61%20Bild_zpsq1ax9i9t.png

 

Zdjac oslone i uzyc do tego srubokreta ktory jest w zestawie narzedzi.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy sądzicie żeby usunąć te czarne prowadnice do kabli "korytka" i wstawić np. jakieś peszle coś jak to na zdjęciu:

 

http://cdn1.epasaz.smcloud.net/t/files/5b4cdc18ab6016de.jpg

 

Są przede wszystkim elastyczne więc kable podczas zamykania nie będą tak wyginane no i spokojnie można je zamontować. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Tych peszli jest ogromna ilość i rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.