Skocz do zawartości

320i Coupe - SWAP skrzyni 5bigów na 6 biegów


Nigero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam wymienić sprzęgło oraz pompę sprzęgła i przy okazji chciałbym zamienić w swojej coupecie

skrzynie z 5 biegowej na 6 biegową od poliftowego diesla.(chyba że w benzynach też wychodziły)

Mam silnik M52B20

 

Ustaliłem, że przełożenia skrzyń są niemal identyczne.

 

viewtopic.php?f=69&t=124855

 

Trzeba założyć również sprzęgło od diesla (różnica w średnicach(M52 D=228, M47N D=240) i pewnie w mocowaniu ciekawe czy skrzynia pasuje w śruby mocujące na silniku)

Wał i drążek wybieraka zmiany biegów.

 

Nie wiem natomiast czy trzeba zmeinić koło zamoachowe lub dwumase. Czy ktoś przerabiał taki projekt?

Jeżeli nie to może któryś z kolegów ma dostęp do fizycznych skrzyń, silników i mógłby to porównać? dopasować elementy?

Ponieważ na razie przeglądam materiały internetowe a konkretnie chcę się projektem zając od lipca proszę kolegów o opinie i porady.

 

Kiedy będę wykonywał SWAP wszystko dokładnie opiszę.

Dziękuję za podjęcie tematu,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam,

zamierzam wymienić sprzęgło oraz pompę sprzęgła i przy okazji chciałbym zamienić w swojej coupecie

skrzynie z 5 biegowej na 6 biegową od poliftowego diesla.(chyba że w benzynach też wychodziły)

Mam silnik M52B20....

 

W 330i/Ci i 325Ti wychodziły 6-cio biegowe skrzynie chyba od 09.2003. Takie same skrzynie są w E60 z silnikami M54 (początek produkcji).

Ciężko je dostać, ale są.

Do wymiany będzie na pewno wał, dwumas i komplet sprzęgła.

Czy podejdą do M52, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.