Skocz do zawartości

BMW E46 świeci się samochód


Azag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na desce rozdzielczej świeci mi się samochód a nie powinien ponieważ np. na filmikach nikomu się nie świeci ponadto siostra także miała takie bmw i jej też się nie świecił być może ktoś miał podobnie i wie dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić, dołączę też zdjęcie jak to wygląda http://imageshack.com/a/img845/5751/wyls.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się zdawało, że licznik jest z innego samochodu ponieważ jest to m pakiet a na liczniku powinno być zaznaczone to literką M tak więc dlaczego może świecić się ten samochodzi? wina licznika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się zdawało, że licznik jest z innego samochodu ponieważ jest to m pakiet a na liczniku powinno być zaznaczone to literką M tak więc dlaczego może świecić się ten samochodzi? wina licznika?

 

 

Azag bez obrazy, ale chyba nie wiesz o czym mówisz. Pokaż mi licznik m-pakietowy ze znaczkiem M w e46. Wpisz sobie w google - Kropka licznik e46

Nie widziałem twojego auta, ale jak się domyślam jest to egzemplarz z pełnym mpakietem i był opisany jako "rodzynek" w ogłoszeniu ?

 

No chyba że to ty Staszku, jeżeli tak to twój model jest specjalny i "samochodzik" świeci się prawidłowo, bo masz mpakiet +

Edytowane przez SilverRanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory jak wprowadzilem w blad troche czasu minelo jak jezdzilem e46 ,ale wydaje mi sie ze auto swiecilo pokazywalo np otwarte drzwi,spalone zarowki.Jak bylo wszystko ok to po odpaleniu znikalo.

 

 

Masz rację, sygnalizuję jednie otwarte drzwi/klapę + spalone żarówki. Gdy wszystko jest zamknięte / sprawne, owy samochodzik nie zapala się w ogóle, czy to przed odpaleniem samochodu, czy też po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i nie ma dobrze się nie znam aczkolwiek siostra miała 318d w m pakiecie i na zegarach miała M mój samochód był opisany jako m pakiet indyvidual teraz jestem świadom, że licznik był wymieniany ale nadal nie wiem dlaczego świeci się "samochodzik"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek to Ty ?

 

A co do licznika i jego świecenia, kto to może wiedzieć ? Skoro już wiesz że licznik był zmieniany, to być może jest gdzieś źle podłączony. Może sam licznik w sobie ma zwarcie, istnieje możliwość że ktoś podłączył tak, aby on świecił na stałe bo miał taki kaprys i mu się to podobało. Możliwości jest sporo, rusz głową i zacznij działać bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nieswieci ktoras zarowka np oswietlenie tablicy rej?

 

 

Objawia się to tym że świeci samochodzik + 2 tylne lampy. Lecz muszą być spalone oby dwie żarówki w oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Jeżeli spalona jest jedna, nie wywala błędu na desce rozdzielczej.

 

http://i40.tinypic.com/25h0msm.jpg

Edytowane przez SilverRanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być to spowodowane tym, że w prawym ksenonie żarnik mi się kończy i mruga jak jest nierozgrzany aczkolwiek mija to mruganie po chwili jak się rozgrzeje

 

 

Można też wysnuć teorię że po prostu, auto nie lubi twojego traktowania i świeci całe ze złości na czerwono / bursztynowo :). Jest wiele teorii, wydaje mi się że podsunąłem Ci kilka postów wyżej rozwiązanie twojego problemu.

 

 

Staszek to na pewno Ty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz takie same problemy jak on. Jego samochód, jak i twój stara się w jakiś sposób z tobą komunikować. Czy to buczeniem z wentylatora, czy to palącym się samochodzikiem, lub puszczaniem "oczka" z prawego reflektora . Wyraźnie coś jest na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tez myslalem ze Stachu sie pod innym nickiem zalogowal jak go zablokowali. To ze jeszcze sie nie odezwal, ze to nie on, swiadczy o jego obecnosci tutaj :wink:

 

Ps. Jednak nie, jego nick widnieje na liscie przegladajacych. Witaj Stachu

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nieswieci ktoras zarowka np oswietlenie tablicy rej?

 

 

Objawia się to tym że świeci samochodzik + 2 tylne lampy. Lecz muszą być spalone oby dwie żarówki w oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Jeżeli spalona jest jedna, nie wywala błędu na desce rozdzielczej.

 

http://i40.tinypic.com/25h0msm.jpg

Nieprawda, ja od wczoraj mam spalone obydwie i nic mi ten samochodzik nie sygnalizuje/nie świeci się.

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.