Skocz do zawartości

BMW E36 320i Coupe M50B20 by Diler


xDiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! :)

Chciałbym wam zaprezentować mój nabytek w który mam zamiar tchnąć drugie życie.

Samochód kupiłem od ciotecznego brata, który miał go oddawać na złom. Ale pomyślałem czemu by go nie wziąć i nie odnowić? No i się stało. Wziąłem go w stanie widocznym na zdjęciu

8h87s.jpg

8cid.jpg

 

Rozkodowany VIN

Numer podwozia: WBABF11050JA24431

Kod typu: BF11

Typ: 320I (EUR)

Typoszereg E: E36 (2)

Seria : 3

Rodzaj konstrukcji: COUPE

Układ kierowniczy: LL

Drzwi: 2

Silnik: M50

Pojemność skokowa: 2.00

Moc: 110KW

Napęd: HECK

Skrzynia biegów: MECH

Kolor: DIAMANTSCHWARZ METALLIC (181)

Tapicerka: (0383)

Data prod: 1992-05-21

 

Wyposażenie

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S210A ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS ) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S440A NICHTRAUCHERPAKET Pakiet dla niepalących

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S708A M SPORT-LEDERLENKRAD II M Kierownica sportowa, skórzana

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

S848A ERWEITERTER KABELBAUM Rozszerzona wiązka kabli

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

 

Jako, że początkowo miałem problemy z silnikiem, ponieważ nie chciał odpalić nie chciałem zakładać tematu.

Teraz gdy samochód jeździ, będę na bieżąco wrzucał fotki i mniej więcej opisywał :)

Na pewno dojdzie M-Pakiet, skóra, felgi 17' 8j i 10j, klimatronik i wiele innych rzeczy.

Czekam na jakieś opinię jak i słowa otuchy :cool2: Na pewno się przydadzą :)

Edytowane przez xDiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga nie jest zła. Trzeba trochę oczyścić i zakonserwować.

Wczoraj wpadł OBC 7 przyciskowy.

I poprawiłem audio, bo wszystkie oryginalne wiązki były pocięte. Teraz jest dobrze. Gra i wszystkie wiązki są ładnie związane i ułożone :)

 

I mam małe pytanie. Co to za kabelki na zdjęciu? Idą w środkowym tunelu i nie są nigdzie podłączone. Dwa od prawej na zdjęciu są na wysokości zapalniczki, te dwa od dołu zdjęcia tak przy początku ręcznego, a ten brązowo zielony na końcu ręcznego

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/842/xvv66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaro-czerwone i brązowe są od podświetlania popielniczek a ten co trzymasz w ręku kabelek to wpinasz w ręczny hamulec dzięki niemu kiedy zaciągasz ręczny kontrolka na desce się zapala

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś podesłać jakieś zdjęcie jak to ma być podłączone?

 

Zabrałem się ostro za ogarnięcie rdzy, na wszystkich możliwych elementach jak widać na zdjęciu

Wyczyściłem lapmy z brudu, kurzu, much i błota :cry2: Teraz są cacy tylko klosze do polerki, lub nowe jak będą w cenie

Wyregulowałem obroty, teraz ładnie trzyma 800rpm

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/8fr6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet firmy wstawiające szyby do samochodów zajmują się takim czymś, pytałem się odnośnie mojego drugiego samochodu o taką robotę na przedniej szybie ( a to wszystko przez kolegów Tirowców i lód na pace w zimie :cry2: ) i bez problemu by to zrobili, lecz teraz cały czas spędzam przy bawarce a francuska się przygląda :)

Tlenek ceru zaś nie jest drogi i dostępny na alledrogo. Nowe szkła to koszt około 150zł, więc chyba nie ma sensu się bawić i czekać na przypływ gotówki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj było ciężko walczyć z zapieczonymi cylinderkami na zaciskach ale się udało. Zregenerowałem zaciski i ich odmalowałem. Teraz chodzą jak nówki :cool2:

Przy okazji pomalowałem również tarczę. A wszystko przez to, że koła były tak zapieczone, że musiałem ich ściągać ściągaczem, bo inne sposoby nie dawały rady :cry2:

Mała fotka podglądowa :)

jpvqw.jpg

 

 

Zakupiłem również lakiery, szpachlę, podkład i bezbarwny do mojej beemki :) Będą czekały na lepsze dni oraz na więcej czasu.

j2vt.jpg

 

 

Po zakupie migomatu będę ruszał z blacharką :)

Macie może jakiś godny polecenia migomat tak do 2 000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Migomat zakupiony :cool2: Wybór padł na Bestera 1801, jak na pierwszy dzień spawania (niestety przy moim drugim aucie) całkiem pozytywnie.

Niestety Beemka będzie musiała czekać na mnie najbliższe 2 miesiące, ponieważ wyjeżdżam za granicę (Za chlebem :D ) ale jak wrócę prace będą trwały :)

I od tyłu :) Nigdy nie mam czasu jej umyć :mad2:

http://images67.fotosik.pl/204/b3f92be993e71296m.jpg

http://images68.fotosik.pl/203/d640349850030be2m.jpg

Edytowane przez xDiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema! Co do Bmki, to faktycznie dużo pracy może czekać, na plus, że 6 garków ;) Generalnie po sobie wiem, że warto tchnąć trochę serca aby odnowić E36... Ale tak naprawdę napisałem, żeby się dowiedzieć skąd jesteś? Bo wspomniałeś, że auto od brata ciotecznego a widzę auto na blachach LLU... Łuków, Stoczek... okolice ? :)

 

Pozdro i wytrwałości i radości z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po mojej długiej nieobecności postanowiłem co nieco napisać ;)

Chcę ją naszykować do malowania i ogarnięcia rdzy. Po pracy ciągle przy niej dłubie i odkręcam pordzewiałe 22-letnie śrubki :D

Jako że robię ją sam trochę mi się z tym niestety zejdzie ;/

 

Dzięki za pozytywne komentarze, które motywują mnie do pracy! :cool2:

 

Siema! Co do Bmki, to faktycznie dużo pracy może czekać, na plus, że 6 garków ;) Generalnie po sobie wiem, że warto tchnąć trochę serca aby odnowić E36... Ale tak naprawdę napisałem, żeby się dowiedzieć skąd jesteś? Bo wspomniałeś, że auto od brata ciotecznego a widzę auto na blachach LLU... Łuków, Stoczek... okolice ? :)

 

Pozdro i wytrwałości i radości z jazdy :)

 

Mieszkam centralnie pomiędzy Łukowem a Stoczkiem tj. Wólka Zastawska ;)

Czyżby jakaś ręka do pomocy? :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dzisiejszych prac przy samochodzie doszedłem do wniosku, że chyba jednak nie dużo tej rdzy :cool2: Zobaczymy jeszcze jak pod progami?

I nasunął mi się pewien pomysł... W moim samochodzie już prawie nic nie ma :norty: Drzwi wyleciały, maska i bagażnik również, środek ogołocony praktycznie do 0! :D

Została tylko buda, która waży nieco ponad 300kg + silnik ok 140kg, skrzynia, zawieszenie, wał i most. Czy ktoś tutaj z forum robił eksperyment z przewróceniem swojej e36 na bok? Bez silnika i skrzyni. tylko buda i zawieszenie. Jako, że muszę robić kawałek podłogi a później ją całą dobrze zakonserwować wpadł mi taki pomysł. Mógłby mnie ktoś bardziej na to naprowadzić lub wybić ten pomysł z głowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rdzę, to nie jest źle! U mnie chyba było trochę gorzej :D z tym, że akurat podłużnice i wszystko co pod blachą było zdrowiutkie oprócz małych dziurek w kielichach. Progi, błotniki tył, pas tylny, klapa... standardowo w e36, wszystko było ruszone przez rudą, mniej lub bardziej ;) Jeśli chodzi o części to akurat tego do cupety nie mam, wszystko mam od sedana :) Ale jakbyś coś potrzebował jeszcze to pisz śmiało, sprawdzę :) Felgi mam bardzo fajne 17tki za małą kasę, chętnie je odsprzedam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felunek przyjdzie czas jak wszystko zrobię jak zaplanowałem ;)

 

I nadal czekam na pomoc kolegów!

Czy ktoś tutaj z forum robił eksperyment z przewróceniem swojej e36 na bok? Bez silnika i skrzyni. tylko buda i zawieszenie. Jako, że muszę robić kawałek podłogi a później ją całą dobrze zakonserwować wpadł mi taki pomysł. Mógłby mnie ktoś bardziej na to naprowadzić lub wybić ten pomysł z głowy? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ojojoj długo mnie nie było ;)

Chociaż nie wiem czy jest się czym chwalić. Jak na razie to w beemce już mało rzeczy zostało :D Wszystko praktycznie rozebrane do zera. Całe tylne zawieszenie , most, sanki itd piaskuję i maluję. Oczywiście nadwozie też na razie z tyłu tylko.

Doszło do mojej kolekcji trochę sprzętu takie jak piaskarka (samoróbka) ok 800zł i kompresor 100l za 2k zł no i oczywiste jakieś klucze, podnośniki wyciągarki idt.

Pochwalę się jeszcze zdjęciami żeby nie było że projekt umarł :cool2:

 

Mały ciasny garaż, ale jakoś trzeba sobie radzić :)

http://images67.fotosik.pl/1002/c32fc85052ab7f28m.jpg

 

No i zdjęcia z piaskowania:

Przed piaskowaniem

http://images69.fotosik.pl/1001/ed966dd710ec79dbm.jpg

 

W trakcie

http://images66.fotosik.pl/1001/10a86f4d596269cam.jpg

 

Po piaskowaniu i malowaniu

http://images67.fotosik.pl/1003/827b93f496a25229m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.