Skocz do zawartości

e90 zmiana pinow e OBD ktos robil?


12qz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam e90 320D 2005. Poczytałem na forum o zabezpieczeniach i zdecydowałem się pozamieniać piny w OBD.

 

Pierwsze pytanie czy to jest złącze OBD czy OBD2 bo już sam się pogubiłem (chcę dokupić przedłużacz do przerobienia). I przy okazji czy ktoś wie jakie złącze ma passat b6 2010 rok?

 

Drugie pytanie jak to zrobić? Wyciągać wtyczkę pod kierownicą i tam kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OBDII.

Za wikipedia:

 

System OBDII jest obowiązującym standardem w samochodach :

sprzedawanych po 1 stycznia 1996 w USA

sprzedawanych po 1 stycznia 2001 w Unii Europejskiej

sprzedawanych po 1 stycznia 2002 w Polsce

z silnikiem diesla sprzedawanych po 1 stycznia 2003.

 

Zamiana samych pinow we wtyczce jest dosc klopotliwa.

Mozesz rozciac przewody sygnalowe na odcinku CAS > OBD, zamienic kolejnosc i odtworzyc izolacje.

Rowniez w dokupionym przewodzie musisz zdjac izolacje i odpowiednio pozamieniac przewody.

 

Wersja bardziej profi polega na otwarciu modulu CAS i przelutowaniu kolejnosci przewodow wedlug upodobania.

Najlepiej przeniesc piny linii K na inne, nieuzywane piny.

 

Podanie +12 V na linie sygnalowe nie "upali" zlodziejowi urzadzenia (wysoka rezystancja wejsciowa, a nawet czesciej bufory transoptorowe).

Tak samo zamiana pinow zasilania nic nie uszkodzi.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może robił :)

 

- piny w gniazdku obd ciężko się wyjmuje, trzeba mieć bardzo cieńki śrubokręt i wiedzieć gdzie go wepchać (max 1mm średnicy!!!)

- dwa piny ze złącza są połączone rezystorem w zaślepce więc tutaj nie zaszalejesz, można przesunąć jeden z nich o jedną pozycję,

- zasilanie moim zdaniem lepiej zostawić na miejscu tak dla ściemy że nic nie ruszane bylo

- dobrym pomysłem jest ucięcie kabla od obd i wstawienie takiego złącza:

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=złącze+konektorowe&search_scope=category-4141

po wycięciu gniazdo obd stawiamy na telewizorze w dużym pokoju,

- nie lubie opcji z chowaniem/ przenoszeniem gniazda w inne miejsce bo podejrzewam że złodziej rozpruje nam pół auta wtedy- no chyba że zakniemy cas i gniazdo w jakąś kasetkę na kłódkę - kiedyś też miałem taki pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi złączami konektorowymi to dobry myk tylko jak potem podpiac tam kompa :D tylko MacGyver by to spamiętał;d

 

a czy kabel za kostka obd jest na tyle luzny ze mozna ja troche wyciagnac? czy jak sie do tego dobrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi złączami konektorowymi to dobry myk tylko jak potem podpiac tam kompa :D tylko MacGyver by to spamiętał;d

 

a czy kabel za kostka obd jest na tyle luzny ze mozna ja troche wyciagnac? czy jak sie do tego dobrac?

 

chyba sie nie rozumiemy:

 

1. kupujesz gniazdo i wtyczkę konektorową

2. przecinasz kabel od obd

3. na jednym koncu przeciętych kabli montujesz gniazdo na drugim wtyczkę

4. wycięte gniazdo obd zanosisz do domu - jest oczywiście konieczne kiedy chcesz się podpiąć kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi złączami konektorowymi to dobry myk tylko jak potem podpiac tam kompa :D tylko MacGyver by to spamiętał;d

 

a czy kabel za kostka obd jest na tyle luzny ze mozna ja troche wyciagnac? czy jak sie do tego dobrac?

 

chyba sie nie rozumiemy:

 

1. kupujesz gniazdo i wtyczkę konektorową

2. przecinasz kabel od obd

3. na jednym koncu przeciętych kabli montujesz gniazdo na drugim wtyczkę

4. wycięte gniazdo obd zanosisz do domu - jest oczywiście konieczne kiedy chcesz się podpiąć kompem.

Robiłeś to? Jest to do ogarnięcia samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie doczytalem, ja to zrobilem tak:

w gniezdzie pozamienialem piny kompletnie random z innymi miejscami. Kupilem kabel OBD meski do zenski- ucialem w polowie, skrocilem I pozamienialem piny co by dalo wartosc gniazda wyjsciowego:) I jaka radosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ukryte przyciski sa oklepane, a poza tym uciazliwe

takie rozwiazanie w pelni mnie zadowala choc mam nadzieje ze nie bedzie weryfikowane 'w terenie';)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.