Skocz do zawartości

E60 zmiana modułu bluetooth tcu na tcu 1.5 most ece


Bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam e60 z 2004 roku ze zmienioną nawigacja na CIC i telefonem w podłokietniku (opcja 638A). Niestety telefon nie działa i chciałbym coś z tym zrobić. Najlepiej go wywalić i używać własnego telefonu zamiast tego oryginalnego. Szuakłem w necie przez kilka dobrych godzin i nie znalazłem nic konkretnego poza tym, żeby zmienić moduł na TCU 1.5 most ece. Podobno jeżeli jest tel w podłokietniku to i tak nie da się sparować innego telefonu oprócz tego oryginalnego.

Podejrzewam, że wymiana modułu nie będzie to zwykła operacja Plug&play tylko potrzebna będzie jakaś zmiana wtyczek itd. No chyba, że się mylę i wystarczy przełożyć wtyczki do nowego modułu i po sprawie.

Jeżeli ktoś by mógł naświetlić sprawę to byłbym bardzo wdzięczny. Wiem też, że będzie potrzebne kodowanie i fajnie jakby ktoś z okolicy Rzeszowa mi to dobrze ogarnął tak żeby nie wywalało żadnych błędów (gdzieś czytałem że często wywala błąd SOS) i działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem jeszcze głębiej w necie i wychodzi na to że instalacja nowego TCU jest plug and play :) Wtyczki są te same tylko zamienione miejscami, a od dołu jest taka sama biała. Jedynie co potrzeba to programowanie i wyłączenie funkcji assist żeby nie wywalało błędów o karcie sim i s.o.s

 

Wie ktoś może do czego służy niebieska wtyczka przy TCU? U mnie jej akurat nie ma i tak wygląda moje TCU

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/837/2p1k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł TCU z 2004 zmieniony na TCU 1.5 ECE z końca 2009, wtyczki pasują i nic nie trzeba przerabiać. Jedyna różnica jest taka, że nowszy moduł akurat trafił mi się z 3 wtyczkami bez tej niebieskiej z GPS, ale w aucie i tak jej nie miałem. Teraz tylko czekam na kodowanie bo moja nawigacja CIC HDD i tak nie zrobiła sobie nic z podłączenia nowszego modułu. Powinno się to zmienić po programowaniu bo i CIC i tak nie widzi telefonu w schowku, który posiadam aktualnie i nie mam opcji telefonu w idrivie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update. Została usunięta opcja $638 telefon profesjonalny i dodana opcja $633 przygotowanie do tel bluetooth i wszystko pięknie zadziałało z dołożonym CICem. Można dzwonić, przycisk na kierownicy działa, ja słyszę wszystkich idealnie a oni mnie i nie ma żadnych błędów :D Pełen sukces i satysfakcja. Może komuś się to przyda bo informacji o zmianie TCU na TCU 1.5 jest bardzo mało na polsko-języcznych stronach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie trafiłem wcześniej na Teój wątek, bo miałem ten sam dylemat i w końcu kupiłem starszy tcu z 2004 roku. Oczywiście nie łączy się. Telefon go widzi ale nic z tego. Może aktualizacja softu pomoże, a jak nie to zmienię na nowszy, tak jak Ty.

Jeszcze jedno, mam kod S644, więc bardzo podobnie do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.