Skocz do zawartości

Problem ze spryskiwaczami


antekkk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem ze spryskiwaczami. Nadmieniam że nam wersje z xenonem posiadającą spryskiwacze lamp. Mój problem polega na tym ze gdy spryskuje szyby czy to pociągając do siebie prawą manetkę czy naciskając na niej przycisk "s" pozornie wszystko jest ok ale otwierając maskę zauważyłem ze wywala mi płyn do spryskiwaczy w tym małym zbiorniczku na prawym nadkolu.. koledzy poradźcie co jest nie tak i jak temu zaradzić... z góry wielkie dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz uszkodzone zaworki zwrotne w dyszach spryskiwaczy, i płyn z głównego zbiorniczka zamiast trafiać na szybę wraca się przewodami i napełnia mały zbiorniczek.

Także konieczne będzie conajmniej wyczyszczenie dysz, są rozbieralne, ale to nie łatwa zabawa, a jak nie pomoże to czeka cię wymiana.

Jest jeszcze opcja, żeby założyć uniwersalny zaworek zwrotny na przewód małego zbiorniczka,wtedy powinno być okej.

Zaworek taki do dostana w każdym motoryzacyjnym, koszt max 5pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozebrać, wyczyścić, mogło syfu naciągnąć pod zaworek i nie domyka.

Jest to trochę trudne, ale wykonalne.

Nie pamiętam dokładnie co i jak, bo już chwilę temu tam zaglądałem.

Jak chcesz szybko rozwiązać problem, to załóż zaworek zwrotny na wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pobawię się jednak z tym czyszczeniem wole żeby oryginalnie bylo... acha tak teraz pomyslałem... a może przyczyną jest pompka przy tym zbiorniczku może to ona puszcza płyn. może ją tez warto wyczyścić, jak kolega myśli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szybko rozwiązać problem, to załóż zaworek zwrotny na wężyk.

I ja tak zrobiłem, działa i wszystko jest :cool2:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wielkie dzieki za pomoc i podpowiedzi. Problem juz rozwiazany. Z ciekawosci rozebralem te spryskiwacze w celu wyczyszczenia tych calych zaworkow... no i ku mojemu niemilemu zaskoczeniu okazalo sie ze chyba juz kiedys ktos przy nich grzebal... nie bylo w nich ani sprezynek ani tych gumowych zatyczek. Szybka wizyta u znajomego dostawcy czesci i oba spryskiwacze wymienione na nietkniete. Wszystko dziala jak nowe.. jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.