Skocz do zawartości

BMW E87 116i rocznik 2005


Mateusz199202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od roku posiadam BMW 116i rok 2005 wersja 116KM silnik.

Wsiadam dzisiaj, odpalam i słyszę takie dziwne cykanie, czego nie było. Dość głośne czego wcześniej nie było.

Próbka dzwięku:

 

Z tego co dałem rade się dowiedzieć to silnik ma wtrysk EFi ( Elektorniczny wtrysk paliwa). Posiada wtrysk wielopunktowy MPI. Wtryskiwacze umieszczone na kolektorze, każdy cylinder ma osobny wtryskiwacz. Nie zauważyłem zmian w spalinach (brak dymu itp.).

 

Czy ktoś może się już z tym spotkał? Czy ktoś może mi pomóc?

Na forum znajduje się podobny post ale dotyczy innego silnika, po liftingu. Czy problem może polegać na tym samym?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dokladnie to samo auto, rocznik i silnik i na zimnym silniku tez u mnie to wystepuje. (tylko na jałowych obrotach). po przejechaniu 5km ustaje, myslalem ze moze rozrząd luzny ale sprawdzili mi w aso i po akcji serwisowej wszystko jest ok, moze one tak poprostu chodza? Jak dowiesz sie cos wiecej albo uda Ci sie rozwiazac to "cykanie" to napisz co to bylo, bylbym wdzieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No one generalnie tak delikatnie "cykają", ale u mnie to prawie jak diesel na pompowtrysku. Normalnie u mnie też cykał, ale delikatnie, jak był ciepły to też prawie w ogóle. A teraz to nawet w środku słuchać jak się siedzi niezależnie od nagrzania. Jutro jadę do serwisu zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 120i 2005 jest to samo na zimnym silniku zaraz po odpaleniu i to cykanie znika po około minucie. Nie wiem co to jest dokładnie, ale nawet teściu miał tez po odpaleniu takie cykanie w seacie cordoba 1.4 60KM. To cykanie pojawia sie u mnie od razu po odpaleniu na zimnym cyka ze 30 sekund, potem znika na kilkanascie sekund, potem znowu sie pojawia na kilkanascie sekund i w koncu calkiem przestaje. Wydaje mi sie ze to ma jakis zwiazek z inna pracą rozrządu tak jakby na ssaniu na zimnym na początku przez chwilę, ale fachowo ani na 100% nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak dla mnie to odgłos rozrządu (łańcuch o coś obija) lub od popychaczy zaworów, tak jakby nie były w pełni napełnione olejem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem z tym w warsztacie nie w serwisie BMW bo liczyli za taką diagnozę majątek. W każdym razie w warsztacie powiedzieli ze nie wiedzą co to jest. Wracając przeciągnąłem go parę razy na obrotach, rozgrzał się i jest dobrze do tej pory nic takiego nie nawróciło. Może było to chwilowe niedomaganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno również nasiliły się w moim samochodzie objawy drgań przy ruszaniu na zimnym silniku. Również miało takie coś miejsce w korku jak mocno sie rozgrzał. Cały samochód wpadał w drgania.Delikatnie metaliczny dźwięk przy ruszaniu. Diagnoza koło dwumasowe ( tak jest obecne w tej wersji silnikowej ) i sprzęgło. Całość została wymieniona i chodzi jak marzenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Co do ruszania to też kiedyś miałem drgania jak się nagrzał w korkach najbardziej było to czuć ( jazda caly czas praktycznie na sprzęgle) Diagnoza identyczna starta otulina tarczy sprzegła, dwumasa do wymiany. Ja dałem do regeneracji całość wraz z dociskiem oraz wymienone zostało łożysko na nowe całośc kosztowała 1300 zł z wymiana.

 

Co do cykania to podobna sytuacja sie już nie powtórzyła….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.