Skocz do zawartości

Opłaty za samochód, akcyza auta ponad 2.0


krzychu366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do tych, którzy siedzą w temacie, a mianowicie będę za niedługo przymierzał się do sprowadzenia autka zza granicy z silnikiem na pewno więcej niż 2.0, zapewne będzie to 3.0.

W tym momencie rodzi się pytanie jak wygląda kwestia akcyzy, gdzieś tam wyszukałem, że z takim silnikiem będzie trzeba płacic 18% wartości samochodu... Czyli przy założeniu, że chce kupic auto za 100tyś, mam oddac 18tyś ? :mad2:

 

Więc powiedzcie mi czy jest jakieś odstępstwo od tego, czy można np. sprowadzic samochód jako ciężarowy, albo cokolwiek ? Zakładając, że mam firmę, mogę nie płacic w Niemczech Vat'u ponieważ mam NIP Unijny.

 

Bardzo proszę o wypowiadanie się tylko tych, którzy mogą pomóc i siedzą w tym temacie.

 

Z góry dzięki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup po cenie netto, to na pewno można było tak w ubiegłym roku, ale czy w tym, tego nie wiem.

 

Jeśli nie chcesz miec problemów to musisz zapłacić akcyzę w wysokości 18,6% wartości auta ( wycena indywidualna )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaci się 18,6% akcyzy od ceny auta. Jeśli cena jest niższa niż około 60% ceny katalogowej to brana jest cena z cennika pomniejszona o opłaty (tzw cena bazowa).

Czyli jezeli auto w katalogu kosztuje 100.000 to spokojnie przechodzi faktura na 60 tys.

Jeśli auto jest mniej warte niż katalogowe to się robi opinie rzeczoznawcy i jest szansa zapłcic niższą akcyzę.

 

Można przerobić na tira ale jaką masz pewność ze za 4 lata nie zapukają do ciebie ze skarbówki bo nagle uznają że to nie legalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.