Skocz do zawartości

Duzy pobor na pompie


mongooes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z siadajacym akumulatorem..

Objawy:

Po okolo 10h nie ruszania samochodu nie kreci juz rozrusznikiem

Pobor pradu przy zamknietym samochodzie wynosi 0,17A (z tego co wyczytalem powinno byc max 0,03A)

 

fakt ze akumulator ma juz swoje lata, jednak po przeczytaniu kilku watkow na forum przystapilem do sprawdzenia co za ustrojstwo tak ciagnie... no i po kolei zaczalem wyciagac bezpieczniki i trafilem - pompa paliwa". Po odlaczeniu pompy pobor pradu spadl do 0.03A

 

Powiedzcie co moze byc przyczyna poboru takiego pradu przez pompe, czy to sama pompa czy moze elektronika?

ew jak mozna to w latwy sposob naprawic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że wyjąłeś bezpiecznik pompy - a sprawdzałeś przekaźnik pompy, może jest "sklejony" i cały czas załącza pompę ?. Zaznaczam, że nie jestem "znawcą tematu" a jedynie się trochę orientuję i próbuję Ci coś podpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy pompa pobiera ci prad bez wlaczonego zaplonu?

Jezeli tak,to bardzo dziwne :shock:

A moze masz jakies zabezpieczenie na pompie/

pozdrawiam

 

Tak pompa tyle pobiera po zamknieciu samochodu i odczekaniu nawet 30 min. zadnego zabezpieczenia nie mam na niej.

 

Mówisz, że wyjąłeś bezpiecznik pompy - a sprawdzałeś przekaźnik pompy, może jest "sklejony" i cały czas załącza pompę ?. Zaznaczam, że nie jestem "znawcą tematu" a jedynie się trochę orientuję i próbuję Ci coś podpowiedzieć.

Przekaznika nie sprawdzalem bo szczerze mowiac nie mam pojecia gdzie go znalezc :) moze ktos wie?

 

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,17 A to nie jest tak duży pobór prądu aby mógł rozładować w ciągu 10h akumulator. Jeśli się tak dzieje to znaczy że aku jest do bani bo nawet 1,7A to po 10h odpali bez problemu. Taki pobór prądu może wskazywać na upływność do masy, prawdopodobnie gdzieś jest uszkodzona izolacja i pod wpływem wilgoci przewodzi do masy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,17 A to nie jest tak duży pobór prądu aby mógł rozładować w ciągu 10h akumulator. Jeśli się tak dzieje to znaczy że aku jest do bani bo nawet [ciach]

wiem ze nie jest duzy ale IMHO powinno byc max 0.05-0.07A

pisalem ze aku jest juz leciwy...

jak narazie akumulator sie laduje, a jutro biore sie za sprawdzenie przekaznika.

 

A to co mowisz o izolacji to tez prawdopodobne, wiec jezeli ww. nie pomoze to bede szukal po kablu...

Jednak jezeli to nie bedzie kabel to jest taka mozliwosc aby sama pompa tyle ciagnela (oczywiscie bez zaplonu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.