Skocz do zawartości

AUDIO BMW E60


Kris76-K1

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Dzięki za odpowiedz.

Czyli ja rozumiem tak: tak jak teraz mam podlaczonego MS-8 to tylko wystarczy przekodowac na hifi i wszystko dalej będzie grac tylko jakościowo będzie lepiej ?!

Mam jeszcze jedno pytanie: czy mając radio business mozna je przekodowac na hifi? Gdzieś czytalem, ze aby to zrobić trzeba posiadać radio Professional...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja rozumiem tak: tak jak teraz mam podlaczonego MS-8 to tylko wystarczy przekodowac na hifi i wszystko dalej będzie grac tylko jakościowo będzie lepiej ?!

 

Nie do końca tak. W tej chwili sygnał wchodzi do Twojego MS-8 najprawdopodobniej przez złacze "Hi Level Input". Musisz to zmienić tak, żeby wchodził do normalnych złącz Input niekiego poziomu (złącza RCA).

 

Mam jeszcze jedno pytanie: czy mając radio business mozna je przekodowac na hifi? Gdzieś czytalem, ze aby to zrobić trzeba posiadać radio Professional...

 

Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy mając radio business mozna je przekodowac na hifi? Gdzieś czytalem, ze aby to zrobić trzeba posiadać radio Professional...

 

oczywiście że można .

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pascal_poznan a jak mam podłączyć kabel od głośnika do złącza RCA przy MS-8?

Jakąś przejściówką?

Rozumiem, że ten sygnał "low" idzie wszystkimi kablami głośnikowymi?'

Czyli obojętnie do których się podłączę będzie good? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko półśrodki, bez szans na dobry dźwięk. Jakość dźwięku z CCC czy CIC, nawet z prockiem typu JBL MS to raczej żenada przy porządnych jednostkach zawodniczych z procesorami, zewnętrznymi wmacniaczami itp. Nie wspominam o głośnikach i montowaniu niefabrycznych systemów w oryginalne miejsca bez ich odpowiedniej adaptacji akustycznej.

Kiedyś w E46 rozwiązałem to tak:

1. przednie drzwi zostały porządnie wytłumione, Dynamat itp, później panele i system Dynaudio;

2. radio Pioneer Dex-P9R w schowek, procesor DEQ-P9 do bagażnika z wzmacniaczami Genesis

3. bagażnik z podwójną podłogą dla zachowania funkcjonalności, wzmaki i procek w podłodze, sub Perless we wnęce koła zapasowego

4. fabryczne navi, tv itp. zostały na swoim miejscu, podłączone do głośników w tylnej półce, zatem zachowana w dużym stopniu funkcjonalność i wygląd fabryczny. Można było jeszcze wykorzystać wejście aux w Pionku i grałoby to "pełną parą", ale po zestrojeniu zamontowanego systemu praktycznie przestałem używać fabrycznych grajków.

 

W e60 mam HIFI i na razie jakoś z tym żyję, ale gdy mnie wkurzy, zrobię coś jak wyżej.

Artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra oryginalny moduł CCC lub CIC z JBL MS ale wiem jak gra z JL Audio JL Audio CL441dsp CleanSweep + JL Audio Slash 300/4 + głośniki u dimension Proz Comp 8 B BMW ( przód ) i Proz Comp 4 B BMW ( tył ). Jak dla mnie jest super i nie wiem jak kolega może mówić o półśrodkach. Zestawy dedykowane nie ingerują w przebudowę tapicerek itp. Wiadomo, wytłumienie jak najbardziej potrzebne, ale jeżeli ingerujemy dodatkowymi odtwarzaczami po schowkach to jest dla mnie żenada, tym bardziej że są firmy produkujące procesory pod oryginalne moduły BMW np. Helix PP50, który można napędzić dedykowaną wiązką. Też miałem E46 i było łatwiej cokolwiek zrobić niż w e60. Jeżeli wystarczy Ci zestaw HIfi to ok, ale nie pisz, że jak ktoś che czegoś innego to musi być "żenadą" tylko najpierw posłuchaj sprzętu w samochodzie. Wtedy oceń pracę kolegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to że krew nie idzie z uszu i gra przyjemnie, nie ma nic wspólnego z rasowym audiofilskim graniem w aucie. I nie muszę tego słuchać, żeby być o tym przekonanym. Za dużo się w to bawiłem w większości swoich aut i bawię się cały czas w domu. Żadna fabryczna jednostka nie będzie źródłem na miarę audiofilskich HU's. I dlatego dla bezkompromisowego miłośnika audio w aucie innego wyjścia nie ma, a w e60 nie trzeba chować do schowka, bo jest kawał niewykorzystanego szpecącego plastiku na konsoli środkowej. A z tymi prockami i wzmakami JL audio i Helixa to chyba żarty jakieś. Nie tędy droga, nie rozumiemy się w ogóle :)

Tu możesz przekonać się, o co mniej więcej mi chodzi :) http://forum.audiocar.pl/topic/3701-bmw-m5-power-e60-by-caskp/

Artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę czasu temu poświęcam, choć mam go mało. Więcej siedzę w domowym hifi niż car audio. Zawsze trzeba też określić budżet jaki chcemy poświęcić na zakup sprzętu, ponieważ początek istnieje, ale bez końca. Akustyka w pomieszczeniu nigdy nie będzie taka jak w samochodzie ze względu na małą powierzchnię. W samochodzie nie przebywam tyle czasu co w domu, dlatego moje audio w samochodzie mi wystarcza. Audiofilem nie jestem, ale też lubię słuchać muzyki. M5 ok. sprzęt też super.

Jeżeli chodzi o granie w domu - czwarte zdjęcie od lewej: http://comfort-glass.pl/meble-szklane.html

Daje radę w zupełności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilem nie jestem

 

Ale widzę, że trochę jednak się bawisz :)

 

Niestety, mam tę chorobę :) Czasami odpuszczam, ale nawroty występują nieregularnie i zupełnie bez ostrzeżenia. W domu dwa systemy, do muzyki i do kina. Do muzy lampa ASL, Dac m2tech young i kolumny spendor sp2/3.

 

Oczywiście ta M5 to skrajny przypadek, jest tam dość gruby system. Świadomie jednak użyłem go jako przykładu, jak to ma być zrobione :) A można duuużo taniej, ale idziemy mniej więcej tą samą drogą : porządna adaptacja akustyczna dwu lub trzydrożnego systemu przedniego, dobre radio z procesorem do zestrojenia systemu aktywnego (chyba że ktoś lubi pasywne granie, wtedy jednak świadomie rezygnujemy w aucie z poukładanej sceny i precyzyjnej lokalizacji, na rzecz może bardziej naturalnej barwy dźwięku), z tyłu tylko sub (suby) i porządne wzmocnienie.

I nie trzeba wydawać nie wiadomo jakiej kasy, żeby zagrało.

 

Pozdrowionka :)

Artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dwa systemy.

Stereo - CD Sony 559es wzmak Sony TA-f 700 kolumny Usher 8948A + Peerless HDS, zwrotnice na kontensatorach Jantzen z-cap superior, cewki taśmowe , rezystor mills, terminale wbt, sygnał - nordost red dawn, głośnikowe van den hul

Kino - Amp yamaha 730 rds, dvd panas rv60, procek technics głośniki Kef q5,q1,q9c, g6c, sub JBL, optyk nordost i coax straight wire silver, do suba profigold, głośnikowe cs-122 van den hul.

W kino już nie ingeruję. Może jedynie blu ray ale dopiero jak dzieci podrosną, bo działają jak tornado.

Na razie chcę zakończyć projekt wolnostojących seas w18nx 001 z scan speak 6600, wtedy zrobię trochę rotacji w kinie.

SP2/3 spoko monitory.Miałem też kilka monitorów i szukałem dalej gotowych projektów i skusiłem się na DIY i nie żałuję. Tylko z głową i po odsłuchach. Projekty warte uwagi: http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki bas chcesz uzyskać. Na pewno głębszy będzie w komorze bagażnika, ja mam pod fotelami 20 cm u dimension i mi wystarcza. Komory dedykowane do e60 znajdziesz w necie, idealnie pasują w boczek i nie zajmują dodatkowego miejsca w bagażniku. Pojemność 17l pod głośnik 25cm. Miałem w sedanie E46 w bagażniku i tłumiły ją fotele, a jak włożyłem do e60 skrzynię od kumpla efekt był podobny. Zobacz może opcję zabudowy w podłokietniku, myślę że będzie o wiele lepiej. Jak masz podłączony wzmacniacz to pożycz od znajomego albo podjedz do jakiegoś warsztatu car audio i się przekonasz jak to gra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zestawów. Audio system, Gladen, MB Quart, u Dimension, Jehnert, Eton. Do 2 tys. możesz zakupić Gladena, Audio System, MB quart lub u Dimension. Ten ostatni warto wybrać proz, ma lepszy tweeter oraz średni. Jak byłem na etapie zakupu systemu też większość użytkowników opisywało kolosalną zmianę już po wymianie samych głośników, może tak jest ale wzmacniacz też by się przydał i to są następne koszta. Parę złotych ok. 20% zawsze można urwać z takiego zestawu kupując od przedstawiciela danej marki, a wzmak możesz kupić dobrej klasy używany. Wymień głośniki i zobaczysz, czy to wystarczy czy nie. Jeżeli chcesz namiar na dobrą cenę zapraszam na pw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprowadziłem właśnie eksperyment i zamieniłem głośniki, które leżały bezużytecznie w kartoniku.

Wykorzystałem w E81 (bazowe stereo) głośniki od hiFiPro, które pochodzą z mojego E90.

 

Zrobiłem już całą instalację do wzmacniacza, ale jeszcze go nie podłączam, bo chcę to zrobić dopiero po przekodowaniu radia.

 

W tej chwili mam podłączone głośniki bez wzmacniacza. Po wymianie samych głośników różnica jest już zdecydowana. I to we wszystkich przedziałach częstotliwości.

 

Może nawet w wielu przypadkach byłaby to wystarczająca zmiana, szczególnie w wypadku zamiany głośników z bazowego stereo na któreś z tych firm, które wymieniłeś. Bo w tych zestawach i głośniki są lepsze i zawierają zwrotnice.

W przypadku zestawu bazowego system nie ma w ogóle zwrotnicy, poza filterkiem górnoprzepustowym zabezpieczającym głośnik wysokotonowy. To powoduje, że przy użyciu głośników od L7, zmusza się głośnik basowy do grania wyższych częstotliwości i co gorsze, głośnik średniotonowy do grania basów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien pracy, kilka tysi mniej i w e61 NARESZCIE gra muzyka :mrgreen: Znajomu przyslal mi audiofilskie glosniki yamahy i wzmacniacz z przewodzikami prosto z Japoni ! Dodatkowo wyciszylem przednie drzwi. Efekt jest kosmiczny. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
ASK (Audio System Controler)

ABSENK_ENTERTAINMENT_PDC MUTE ENTERTAINMENT WHEN PARK DISTANCE CONTROL (PDC) ACTIVATED ????

standard

ein on

 

 

VOLUME_DELTA_PDC_ENTER

standard

max3

max2

max1

min1

min2

min3

 

Posiadam BMW E91 2007r. Chłopak od którego kupowałem miał zamontowany sprzęt audio. Wszystkie głośniki w aucie wymienione, do tegoz tyłu w bagażniku wzmacniacz ESX Xenium + skrzynia z subwooferem Audio System + jakieś filtry itd. W lewym tylnym głośniku były jakieś zakłócenia, które słychać było proporcjonalnie do prędkości obrotowej silnika. Odpiąłem wzmacniacz. No i właśnie nie wiem czy wcześniej było słychać PDC czy nie. W tym momencie po wrzuceniu biegu wstecznego muzyka się nie wycisza i nie słychać gongu PDC. Posiadam nawigację Professional. Czy może mieć to związek z odpiętym wzmacniaczem? Jeżeli nie to zostaje kodowanie ncs'em.

 

ABSENK_ENTERTAINMENT_PDC MUTE ENTERTAINMENT WHEN PARK DISTANCE CONTROL (PDC) ACTIVATED

standard

ein on

 

W jakim module znajdę tę komendę? Czy ona odpowiada za brak dźwięku z PDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.