Skocz do zawartości

BMW E92 335D 6HP 28 PROBLEM ZE SKRZYNIĄ?


mariomario2525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem i nie wiem gdzie mogę się z nim udaĆ.Zmieniali mi skrzynie automatyczną 6hp 28 (skrzynia używana)przejeżdziłem 200km.(tak mi kazał mechanik)po czym wymieniony został olej plus filtr.Teraz mój problem którego jak wsiądzie mechanik to nie widzi:

 

Jadąc na "d" do 50,60 km,obroty miedzy 1,5 a 2 tyś,czasami czuĆ delikatne wibracje.Zdawało by się jak by miała za ciężko na danym biegu i nie mogł by sobie go zredukowac,zdarza sie też widac dlikatnie obroty podskakują.Włączymy na tryb "s" problem pojawia się ale bardzo rzadko,no i jadac ponad 2 tys obrotów nic sie nie wyczuwa PROSZE O POMOC:(

 

PS.ADAPTACJA SKRZYNI ZROBIONA DZIŚ I PROBLEM POZOSTAJĘ :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze ze ktos z tak skompym opisem moze cos odczytac jezeli twoj mechanik jezdzac tego nie widzi. Mozliwe jest ze skrzynia juz byla tak uszkodzona po 200 tys KM bez wymiany ze wymiana oleju tylko naprawila podstawowe problemy ale musisz zrobic po prostu naprawe skrzyni. Ja bym ie udal to wyspecjjalizowanego warsztatu w celu diagnostyki.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co moglbym wiecej opisac.mechanik wsiada to akurat zanika,albo wydaje mu sie ze to przez nawieszchnie.Nie jest to szarpanie przy zmianie biegów odczuwam to tak jak bym jechal na wysokim biegu zdecydowanie za wolno

 

a moze to silnik ci zdycha a nie skrzynia ?

Autowawer w wawie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam Jerzego Łokaja, AUTOTRANSMISJA w Raszynie. Zakład od ponad 20 lat zajmuje się automatami.

Zawsze warto zatelefonować i porozmawiać a pewnie skończy się wizytą.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego zapraszam na bezpłatną diagnozę do Legionowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jest pełno wątków o tym. Na 90% to nie skrzynia. Objawy to lekkie szarpanie/falowanie obrotów między 1700 - 2000 obr, przy spokojnym przyspieszaniu. Tak jakby komputer nie mogł sie zdecydować czy przyspieszać czy nie. Jak dodasz gazu do idzie, jak puścisz gaz tez wszystko OK.

Wszystkim to się pojawia mniej więcej teraz jak się temperatura podnosi. W ziemie nie ma tych objawów.

 

Jeżeli źle zrozumiałem Twoje objawy to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem podpora wału albo łącznik elastyczny?

Słabo się znam ale tak mi się nasunęło...

Swoją drogą. W jakich kwotach oscyluje zazwyczaj remont skrzyni? Tzn kiedy juz zacznie szarpac.

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jest pełno wątków o tym. Na 90% to nie skrzynia. Objawy to lekkie szarpanie/falowanie obrotów między 1700 - 2000 obr, przy spokojnym przyspieszaniu. Tak jakby komputer nie mogł sie zdecydować czy przyspieszać czy nie. Jak dodasz gazu do idzie, jak puścisz gaz tez wszystko OK.

Wszystkim to się pojawia mniej więcej teraz jak się temperatura podnosi. W ziemie nie ma tych objawów.

 

Jeżeli źle zrozumiałem Twoje objawy to sorry.

 

Kolego dobrze opisałeś objawy,tylko to wszystko zaczęło się od wymiany skrzyni.Auto posiadam dwa lata przed wymianą automatu było wszystko ok,wiem że może to zbieg okoliczności.Do opisanej usterki dochodzi jeszcze czasami na biegu "d" np dojeżdżając do świateł szarpniecie już po zatrzymaniu się .Kolego jeśli stawiasz 90% że to nie skrzynia to może jakaś sugestia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem podpora wału albo łącznik elastyczny?

Słabo się znam ale tak mi się nasunęło...

Swoją drogą. W jakich kwotach oscyluje zazwyczaj remont skrzyni? Tzn kiedy juz zacznie szarpac.

 

Podpora wału na pewno nie,była sprawdzana przy okazji innej usterki.Koszty wymiany skrzynia nie są mi znane,wymiana na koszt warsztatu który ją uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.