Skocz do zawartości

E36 1998 sedan - Sposób naprawy blacharskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Przede wszystkim napiszę, co zmotywowało mnie do zapytania na forum. Po pierwsze, jest to niska znajomość kuluarów napraw blacharskich. Po drugie, tradycyjnie - ograniczony budżet.

 

Jakiś czas temu, właściwe to upłynął już spokojnie jeden rok, miała miejsce przygoda. Nie wnikając w szczegóły, przez parę metrów rysowałem sobie samochodem po barierce.

 

Zardzewiało. Jest nawet mała dziura.

http://static.pokazywarka.pl/i/2885787/633629/img-0013.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2885787/663176/img-0020.jpg

 

 

Teraz konkrety

Zakładając, że robię to dla siebie i oceniając stan blachy - wydawałoby się, że jedyne solidne rozwiązanie, to wymiana całych elementów poprzez wspawanie nowych + lakierowanie. Zderzak pomijam, po prostu wjedzie używany z rozbiórki.

 

Po wstępnych oględzinach, pewien serwis blacharko-lakierniczy (od zawsze widzę, że naprawiają tam Porsche, Mercedesy, itp) zasugerował, że lepszym rozwiązaniem będzie wyklepanie i wygładzenie tego, co widać na zdjęciu) cena 2000 zł z lakierowaniem elementów naprawianych i zderzaka

 

 

Pytania do forumowiczów:

1. Czy w ogóle jest sens brać pod uwagę możliwość "wyklepania" tego obszaru? Czy też w grę wchodzi wyłącznie wymiana i spawanie?

 

2. Czy ktoś z Was miał styczność z efektem "wyklepania" blachy w takim stanie? Ile to mogłoby wytrzymać zrobione porządnym lakierem i z profesjonalnym warsztatem? Zadowoleni z efektu?

 

3. Co sądzicie o wycenie? Czy można to zrobić taniej? Cena podana przez serwis w podwarszawskiej miejscowości.

 

4. Jaki sposób naprawy najlepiej zlecić Waszym zdaniem i jaki jest rozsądny koszt takiej naprawy.

 

Wszystkie odpowiedzi są mile widziane. Naprawdę, blacharz może wcisnąć mi wszystko, a ja będę musiał uwierzyć.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to wykelpać ale będzie sporo szpachli, szczególnie pod lampą. Ale jak będzie fachowo zrobione, to bez czujnika nikt sie nie pozna czy było szpachlowane, nawet przy większej ilości szpachli i po dłuższymn czasie. Jakby to był nowszy samochód to proponował bym wymiane, ale tutaj mozna szpachlować. Co do ceny, jak za trzy elementy to jest wysoka ale w granicach rozsądku. Jak warsztat ma dobrą renome to bym się zdecydował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da się wyklepać. Aż tak dużo szpachli nie będzie a cena 2000zł za taką naprawę to sporo za dużo. Sam naprawiam auta, teraz trafiają się praktycznie same mercedesy na rdzę ale akurat mam pojęcie o tym. Można wymienić i cały błotnik ale koszta wzrosną a nie wiadomo jaki się kupi, czy nie był już naprawiany. Zderzak też da się spokojnie naprawić bez kupowania drugiego. A można wiedzieć gdzie się pytałeś o tą naprawę??
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odzew.

 

Cenę podano mi w:

Blacharstwo-lakiernictwo przy ul. Modlińskiej w Jabłonnej po lewej stronie trasy w kierunku Nowego Dworu.

Także ani to stolyca, ani jakaś powalająca placówka. W sieci ich nie znalazłem.

 

W kwestii błotnika - można kupić nowy element, z tego co pokazywał mi inny spec.

 

Jeszcze inny zakład, również przy tej samej trasie, za wymianę, czyli cała zabawa z migomatem itp, itd - rzucił kwotę 1200, choć już później uznał, że to jednak będzie za mało.

 

 

Sterna_e39, jestem w z Warszawy. Prześlesz proszę namiary na swój zakład na PW?

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kwestii błotnika - można kupić nowy element, z tego co pokazywał mi inny spec.

 

Pewnie że można kupić nowy ale w zamienniku nie występuje a orginał będzie kosztował grubo ponad 1000 PLN . Ja bym kupił w używce ten fragment najbardziej zdewastowany ( nie ma sensu rzezbić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.