Skocz do zawartości

Zakup E34


ajrao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość :wink: planuje zakup mojego pierwszego BMW E34 i chciałbym aby ktoś poradził jaki silnik wybrać aby był w miarę oszczędny i niezawodny :D oraz na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin :) szczególnie interesuje mnie m50b20 lub m50b25 :) i jeszcze ewentualnie jakie koszty wiążą się z częściami/naprawami. z góry dziękuje za pomoc :)

 

 

viewtopic.php?f=71&t=226333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jestem w posiadaniu e34 M50B20 i powiem tak, ze jak na kogos kto niema stalego zarobku jest to auto w stosunku cena/wygoda/ekonomia, bardzo dobre. Wiadomo jedynie ze niema sensu kupowac takiego BMW za 1500 czy 2000 bo z reguly jest ukryta jakas powazna wada np. uszczelka pod glowica czy cos. Ja mam swoja juz ponad dwa lata i wymienilem cala oryginalna!! zawieche po ponad 300,000 km!! Pompe wody, visco i podpore walu. Ceny wszystkich czesci byly stosunkowo niskie. Wsadzalem zawieche SRL i po 40 tys. jest praktycznie jak po wlozeniu. Wachacze po 80zl to naprawde tanio lecz sa tacy co powiedza ze to smiech ale ta firma daje rade :) Jedyna wada M50B20 to to ze mogla by miec moc B25 :D Osobiscie odradzam kupno silnika z Vanosem, kumplowi non stop cos w takim silniku nawala... taka moja wlasna opinia.

Jazda do 120, czasem cos wiecej moja spala srednio 12 litrow gazu (bez klimy).

 

Wiadomo auto ma juz swoje lata i nie lubi katowania. Jesli bedziesz o nie dbal to pogania Ci dlugo. B20 jesli chcesz male spalanie, B25 jesli chcesz wiecej mocy kosztem 10-15% wiekszym spalaniem. Niektorzy mowia ze B25 pali czasem mniej niz B20 :p

 

Uwage zwroc na olej w silniku czy to nie kawa z mlekiem, czy niema masla na korku od wlewu, czy przewody od wody nie sa twarde jak skala po rozgrzaniu, czy nie faluje, ja sprawdzam zryw z 2 biegu czy wslizgu niema. Niektorzy przegrzane silniki maskuja przecietym termostatem, mam takie doswiadczenie...

 

A i oryginalny przebieg sprawdz o ile ktos ECU nie zmienil :-P Stacyjka w pozycji zero i trzymasz przycisk od kasowania przebiegu. gdy juz go masz wcisniety Stacyjka na pozycje pierwsza i masz przebieg z kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B25 Pali mniej przy oszczędnej jeździe po ma inne przełożenie dyfra da się to odczuć po trasie spali mniej po mieście ciężej ale też da rade mało palić.Jak ktoś ma ciężką nogę to spali więcej ale jeśli umiesz się powstrzymać od deptania B25 będzie lepsze bo zawsze nawet jak śmigasz po mieście moc się nie przydaje ale jedna trasa i docenisz zapas mocy.Moje B20 non vanos po trasie bez pospiechu bierze średnio 9.3 przy pospiechu i wyprzedzaniu tirów co parę kilometrów 10.5 do 11.5.Po mieście udało mi się raz zjeść na 12,5 średnio pali w Warszawie 13-14,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i oryginalny przebieg sprawdz o ile ktos ECU nie zmienil :-P Stacyjka w pozycji zero i trzymasz przycisk od kasowania przebiegu. gdy juz go masz wcisniety Stacyjka na pozycje pierwsza i masz przebieg z kompa :)

 

Kto ci takich glupot naopowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik kiedys mi powiedzial ze to przebieg oryginalny jest. Jak to sie zrobi to wyglada na jakas kontrole licznika chyba. Na przebiegu 6 sekcji wyskakuje z czego pierwsza to rzekomo autentyk przebieg. Jak nie przebieg to co to?

 

napewno nie przebieg :D

 

M50b20 to muł jakich mało. Jak przyciśniesz w mieście to i 18l/100 spali. W trasie ciężko zejść poniżej dychy. Bierz b25, bo spalanie te same a moc nieporównywalnie większa. Co do cen ... temat rzeka. Są i tanie i drogie :D

 

PS. Jaki masz budżet na zakup?

http://s10.postimg.org/3yu3kileh/Edytowane_zdj_cia.jpg


Lamere - 525tdsA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.