Skocz do zawartości

e46 320d zbyt wysokie spalanie


TheStachu96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewne wątpliwości co do mojego samochodu. Mianowicie jego spalanie w mieście to ok 11.3l (wg komputera) a w trasie około 7l. Wtrysków nie podejrzewam, nie odczuwam spadku mocy, nie ma problemu z odpalaniem, nie kopci. Mimo to spalanie wydaje mi się zbyt wysokie. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziałeś wg komputera, zalecam zatankować samochód do absolutnego pełna, aż paliwo wypłynie pod korek, przejechanie 100km i wlać paliwo z powrotem pod sam korek do tego samego poziomu co wcześniej. Im więcej przejedziesz ten wynik staje się bardziej miarodajny, można sprawdzić np po przejechaniu 50 km ale nie będzie to takie dokładne.

Byc może spalanie masz takie jak byc powinno ale komputer Cię okłamuje, sprawdz to co mówiłem, a później pomyslimy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszecie ile Wam pali w mieście to piszcie jakie to miasto i czy jeździcie w korkach czy nie bo to chyba ma znaczenie. Natomiast pisząc o trasie to też uwzględniajcie jaka prędkość, jaka trasa bo jeden jedzie 90 km/h i pisze że komp mu 4,3 pokazał drugi jeździ 180 km/h i sie dziwi że na trasie mu 8 pali.

U mnie wygląda to tak: codzienny dojazd do pracy, miasto Bydgoszcz, raczej bez korków 7 km w jedną stronę do pracy popołudniu powrót, 3 skrzyżowania ze światłami predkość raczej do max 70 km/h. Auto 320d 150+virus 7,2 - 7,6. Trasa Bydgoszcz-Radom, Radom-Bydgoszcz ok 360 w jedną strone (+ trochę po zadupiach) zawsze tankuje do pełna przed wyjazdem i po powrocie 58 litrów na 919 km = 6,3 l/100km a na kompie 5,0.

Trasa w jedną stronę na spokojnie głównie tempomat na 120 km/h miejscami 170 ale do Radomia było luźno i dużo na autostradzie (Kowal-Styków 75 km, Stryków Wiskitki 60km), powrót to autostrada 140 na tempomacie czasami więcej żeby nie zamulać a na krajówkach wiadomo czasem 60 km/h czasem 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto się sugerować spalaniem z komputera bo jego da się oszukać odpowiednio używając pedału gazu, często resetuje sobie spalanie średnie bo mnie to dziwi troszkę, robię trasę 100 km zawsze bez korków, w tym przejeżdzam przez jedno miasto 15tys mieszkanców i potrafię przejechać tą trasę ze spalaniem na komputerze 3.4litra a jednak po zatankowaniu pod korek przed wyjazdem i po powrocie wchodzi mi 6l + 0,5l nigdy mniej niż 6l. Moża na odcinku 100km cięzko dokładnie sprawdzić metoda "pod korek" gdybym zrobił np 500km to wynik już bardziej wiarygodniejszy jest ale w każdym bądź razie ten komputer od spalania dziwnie pokazuje. Potraficie zejść na trasie do komputerowego spalania 3,3l ( bo realne zawsze ponad 6l ) czy tylko u mnie tak jest ?

Jak odblokuję funkcje OBC i włacze test chwilowego spalania to jadąć na 5tym biegu 90 dodając gaz tak aby tylko utrzymać prędkość pokazuje mi chwilowe spalanie 2,4 - 2,8l nie wiem dlaczego, a przecież ja trasę 100 km robię dosłownie całą za wyjątkiem odcinka 2 km utrzymujac predkosc 90km/h i pali mi 6l. To jest normalny wynik przy spokojnej jezdzie okolo 6l każdy to wie, ale dlaczego komputer tak zaniża spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milan00 ja zawsze leje pod korek, pozniej kasuje wszystko i tak od nowa, majac dokladne spalanie wielokrotnie korygowałem disem ustawienie i teraz pokazuje mi idealnie czy to trasa czy miasto

Robiłem test na najnizsze komputerowe spalanie i nigdy mniej jak 5.2l nie pokazał. Zalałem pod korek, pokasowalem spalania i w trase, muskając gaz.

 

Teraz to co widze na zegarach pokrywa sie z realnym spalaniem przeliczonym po tankowaniu. Czasami komputer zawyży o 0,1l ale tego juz nie ruszam

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzonn a w jaki sposób zrobiłeś to disem ? Dużo zabawy ? Pewnie zmienia się tylko ten mnożnik jak wspomniał kolega wyżej ?

Jaka jest wartość, oryginalna i na jaką Ty zmieniłeś, bo fajnie byłoby aby komputer pokazywał realne spalanie.

Dziwi mnie też fakt, że jak np zatrzymam sie na postoju i chodzi silnik to spalanie dąży do 0, zamiast sie podnosić, przecież gdy stoimy to paliwo leci, a my się nie przemieszczamy.

 

 

Tak samo mnie to dziwiło, w mieście przy mocnej jeździe po 200km pokazuwało mi spalanie 5l, a w rzeczywistości wzieło 10l ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google korekcja spalania disem czy cos takiego i bedziesz mial instrukcje co i jak

ja u siebie robilem to dawno i dokladnych wartosc w tej chwili nie podam (nie pamietam)

pamietam ze byly instrukcje jak sobie przeliczyc realne wzgledem tego co pokazuje, dis tez o to pyta

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto nieduże- 50 000 mieszkańców. Z tym, że często jeżdżę krótkie odcinki, takie dosłownie 4-5 km. Napisałem to "wg komputera" chociaż wydaje mi się, że on prędzej może zaniżać niż zawyżać. To 7 litrów wyszło w zasadzie przy 4 czy 5 osobach na pokładzie i dość pagórkowatym jak nie górzystym terenie... Jednak tyle nasłuchałem się o tych silnikach, że to 11l w mieście trochę mnie martwi. Postaram się zrobić tak jak mówicie- zalać do pełna i sprawdzić po przejechaniu iluś tam kilometrów ile "zeszło" paliwa według dystrybutora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.