Skocz do zawartości

Jaki Olej ?


CrAsH1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki olej najlepiej do benzynki 318

 

 

SERIO???? Czy sobie zarty robisz z pytaniem o olej? Pierdylion postow, kilkadziesiąt stron o tym jaki olej na calym forum. W kazdym dziale po nascie razy :mad2: :mad2:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladałem taki wątek-wszystko zostało napisane na ten temat:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=240309

Tylko full syntetyk,do wyboru:

-Castrol 5w30

-velvoline

-motul

Jak castrol to tylko ori,byle nie z beczki-to samo tycze się oczywiście innych olei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za pomoc :) nie zawsze człowiek ma czas siedzieć przed PC całe dnie i szukać wątków, ja akurat dużo pracuję a samochód do mechanika wozi mi brat bo ja nawet nie mam kiedy,więc mimo setek postów podobnych do moich dziękuje za odp. i podpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardzo dobre pytanie...

Dlaczego mamy lać 5W30 za miast 5W40 ?

W sensie: dlaczego są takie zalecenia np. do mojego "prymitywnego" silnika M43TU - ani tam vanosów, ani valvetronica... a piszą by lać 5W30.

Niemcy według oryginalnej dokumentacji lali jednak 5W40 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej kwestii pytałem Kolegów na forum i z tego co się dowiedziałem to do tego silnika należy lać 5w30-ponieważ tak podobno zalecił producent-czy to prawda?Tego na 100% oczywiście nie wiem.Fakt faktem,że od ok 3 tys km jeżdżę na ori castrolu 5w30 full syntetyk(chciałem kupić velvo,ale niestety w mojej miejscowości nigdzie nie mogłem dostać-zdecydowałem się zatem w ostateczności na castrola)i muszę powiedzieć,że silnik chodzi absolutnie perfekcyjnie-olej na bagnecie w dalszym ciągu jest złociutki.Dlatego ja mogę polecić właśnie taki olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.