Skocz do zawartości

Czy wymieniać olej w skrzyni automatycznej - odpowiedź TAK


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej aktualne dokumenty producenta skrzyni ZF.

Oba informują o interwałach wymiany 80 000 km / 120 000 km lub co 8 lat w zależności od stylu jazdy.

 

http://www.zf.com/media/media/document/brands_3/service_information/sitematrix~1/transmission/cars_4/englisch_3/modelluebergreifend_1/ZP_SI_Oelwechselkit_EN.pdf

 

https://www03apps.zf.com/interoelepdf/TE-ML%2011_en0700.pdf

 

Dziękuje koledze Rivasi za dyskusje która dała odpowiedz na to odwieczne pytanie ;-)

 

Pozdrawiam

Szymon

 

!!!!!!! Informacja dotyczy skrzyń w których olej wymieniany był regularnie. Nie mam pojęcia co zaleca ZF jeśli wymiany były nieprzeprowadzane przez ASO i skrzynia ma 200 000 km bez wymiany. Najlepszym wyjściem jest kontakt z ZF bo do niedawna BMW informowało że oleju się nie wymienia !!!!!!!!

 

Proszę admina o podpięcie bo pytanie jest częste.

Edytowane przez szymonb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz gdy mam 210k km ?

 

Da się jakoś dowiedzieć od ASO czy kiedyś wymieniali u mnie cieknącą wtyczkę w ASB ? Chodzi mi o to , że u mnie sucha jest ta wtyczka - ogólnie cała skrzynia suchutka i chodzi OK , a z tą wtyczką dużo problemów było . Więc może kiedyś już tam grzebali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz gdy mam 210k km ?

 

Da się jakoś dowiedzieć od ASO czy kiedyś wymieniali u mnie cieknącą wtyczkę w ASB ? Chodzi mi o to , że u mnie sucha jest ta wtyczka - ogólnie cała skrzynia suchutka i chodzi OK , a z tą wtyczką dużo problemów było . Więc może kiedyś już tam grzebali .

 

Kontakt z ZF i przedstaw sytuacje.

Poradzą ci czy wymieniać czy teraz już lepiej pojeździć aż skrzynia zakończy żywot i regenerować.

Czy może wymieniać tylko pół czy jeszcze inne opcje.

Jeśli skrzynia po tylu kilometrach jeździ dobrze to już bym się specjalnie nie spinał.

Co się miało stać to się stało i teraz już na spokojnie.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badalem kwestie przed moja wymiana oleju bo kupilem samochod bez wymiany przy ok 200000 km

 

Z roznych zrodlem dostalem informacje aby wymienic najpierw olej w sposob statyczyny na dwa razy bo jest to mniej inwazyjna i bezpieczna metoda. Przejechac 50000 km i jezeli wszystko gra, wymienic dynamicznie najlepiej w ZF w niemczech albbo u super fachowca w polsce.

 

Tak zrobilem dzisiaj jakies 8 miesiecy pozniej jestem przy 240000 km i nie mam problemow ze skrzynia. Dodam ze uzylem revitalizanta do skrzyn automatycznych Xado. Jednoczesnie wymienilem zreszta olej w mostach i w Xdrivie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyn GM :

 

4 niezalezne servisy ktore wlasnie przyczytalem doradzaja wymiane oleju w skrzyniach GM co 80000 km. i radza uwazac tylko na skrzynie ktore nie mialy zmianiane oleju przed 160000 km ze moga wtedy wystapic pronblemy bo stary olej zatkal pewne kanaliki i wlozenie nowego oleju moze je udroznic co moze sie skonczyc potrzeba naprawy bo beda przecieki (tak jak w silnikach).

 

Na twoim miejscu bym pojechal do ultra profesjonalnego zakladu ktory naprawia skrzynie biegow i tylko skrzynie biegow (nie mechank ktory przy okazji naprawia skrzynie biegow) i spytal co i jak i jezeli ci powiedza ze powinienes wymienic to popros o gwarancje na pismie ze nic sie nie stanie z twoja skrzynia biegow po wymianie oleju, jezeli ci ja dadza to znaczy ze sa pewni siebie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam jeszcze jeden artykul ws wymiany plynu skrzyni biegow automatycznej.

Oswiadczenie producenta czyli ZF w stanach na zapytanie dustrybutora czesci ZF w stanach zjednoczonych : czy wymienia sie olej w skrzyniach automatycznych ZF mimo tego co sugeruja producenci samochodow.

 

http://blog.bavauto.com/wp-content/uploads/2012/03/ZF-oil-service-letter1.pdf

 

Chyba juz nie ma watpliwosci...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.